سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 69 1231151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 689

موضوع: Lodge پرونده ، مدارک مورد نیاز و مراحل انجام کار

1. Top | #1

میزان امتیاز
    188

Lodge پرونده ، مدارک مورد نیاز و مراحل انجام کار

سلام به همه دوستان گرامی
    راستش من در حال بررسی و آماده کردن مدارکم برای لاج هستم، به نظرم بد نیست این موارد و کارهایی رو که انجام می دم ثبت کنم تا اگر کسی سوالی داره برطرف بشه و با کمک شما ابهامات برای خودم هم روشن بشه.
    خواهش می کنم اگر کسی از دوستان مطلب قابل توجهی به ذهنش می رسه با بقیه در میون بذاره.

مدارک لازم
    · گواهی تولد یا همون شناسنامه
    · صفحه اول پاسپورت
    · جواب اسسمنت
    · مدرک تحصیلی
    · گواهی سابقه کار ( کارسابقه بیمه - فیش حقوقی -گواهی پرداخت مالیات -قراردادهای کاری -لیست واریز حقوق به حساب بانکی)
    · نتیجه آزمون زبان
    · مدارک ازدواج
    · کارت ملی
    · کارت پایان خدمت برای آقایان
    · حدود 3500 دلار استرالیا (مه با توجه به تعداد افراد پرونده متغیره)
    http://www.immi.gov.au/Visas/Pages/Pricing-Estimator.aspx

قوانین نامگذاری فایلها
    برای نامگذاری فایلهایی که attach می کنید، فقط باید از اعداد 0-9 ، حروف a-z ، '-' و '_' (dash , underline) استفاده کنید.
    حجم فایلها
    حجم فایلی که attach می کنید نباید بیشتر از 5 مگا بایت باشد.
    فایل بصورت zip شده قابل قبول نمی باشد. اگر فایلی که attach می کنید خیلی بزرگ است باید اونها رو در یک فایل pdf قرار بدین.
    فرمتهای مورد قبول
    BMP, DOC, DOCX, DOT, GIF, JPG, PDF, PPT, RTF, TXT, XLS
    Resolution فایلها
    رزولوشن فایلها نباید کمتر از 96 Dpi باشد.
    تعداد فایلها
    توجه کنید که بیشتر از 60 فایل نمی تونید Attach کنید.

http://www.immi.gov.au/Services/Pages/attach-documents-online-application.aspx

* در مورد ترجمه مدارک باید بگم که اگر ترجمه ناتی باشه لازم به مهر دادگستری و ... نیست.
    * مدارکی مثل جواب اسسمنت و IELTS احتیاج به ترجمه یا برابر اصل کردن ندارند.
    * هم ترجمه و هم اصل مدارک رو باید اسکن کنید و بفرستید.
    * اگر برای پرداخت هزینه مشکل دارید یک راه مطمئن، پرداخت از طریق صرافیهای معتبر هستش که من خودم هم همین کار رو کردم.
    * معمولا بعد از پرداخت هزینه چند روز طول می کشه که پرداخت شما confirm بشه و ایمیلی بدستتون می رسه شامل فایل نامبر و رسید پرداخت. بعد می تونید برید تو immiaccount و مدارکتون رو attach کنید. بعد از لاج کردن و پرداخت هزینه ، وضعیت اپلیکیشن به in progress تغییر می کند.
    * برای attach کردن مدارک باید برید توی immiaccount و تو قسمت action گزینه view application رو بزنید تا بتونید وارد صفحه attach مدارکتون بشید.
    * معمولا تا دو ماه بعد از لاج کردن، آفیسر به شما ایمیل می زنه و سایر مدارک رو ازتون می خواد. این مدارک می تونه شامل گواهی سلامت (مدیکال) ، عدم سوء پیشینه ، فرم 80 ، فرم 1221 و ... باشه.

*در مورد دریافت سابقه بیمه چند تا مورد باید بگم.
    اول اینکه حتما خودتون از سایت ، لیست بیمه رو پرینت بگبربد و همراهتون ببرید، (شاید لازم بشه). دوم اینکه سغی کنید به شعبه ای برید که شعبه خودتون باشه (آخرین شعبه ای که بیمه براتون پرداخت شده)
    سوم ، پنچشنیه ها تعطیلن
    برای مراجعه به بیمه باید حتما نامه داشته باشید یا از شرکتی که توش کار می کنید یا هر شرکت دیگه ای .
    خیلی از دوستان نمی خوان فعلا محل کارشون بدونه که قصد رفتن دارند یا به هر دلیلی نمی تونن از شرکتی که توش کار می کنند نامه بگیرند. در این شرایط میشه از یک شرکت دیگه (از طریق دوست و آشناها) نامه ای تقریبا با متن زیر گرفت.
    با توجه به اینکه این شرکت در نظر دارد آقای /خانم ..... با شماره اعلامی بیمه .... استخدام نماید،
    لطفا درخصوص اعلام سوابق کل بیمه نامبرده به این شرکت دستور مقتضی را صادر فرمایید.

نامه رو می برید برای شعبه ، به من گفتند باید پرینت سایت همراهتون باشه و ...ولی احتمالا شعبه های مختلف متفاوتند و شاید بعضی از شعبه ها سخت گیرتر باشند.

* در مورد سابقه کار
    برای هرسال یکی دو تا فیش حقوقی بفرستید کافیه. ضمنا می تونید بجای قرارداد کاری حکم کار بفرستید.

* در مورد سوء پیشینه
    باید به شعب پلیس +10 مراجعه کنید. اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و 1 قظعه عکس لازمه. حدود یک هفته طول می کشه تا جوابش برسه به دستتون.
    پليس چك از نظر اداره مهاجرت يك سال اعتبار داره. پس بهتره هر زماني كه ازتون خواستند بفرستيد. چون ممكنه باعث تاخير در پرونده تون بشه.

موفق باشید.
    ویرایش توسط ترمه : 2015/04/25 در ساعت 10:13 PM

Developer Programmer Visa 189
    IELTS : 29-01-2015
    EOI Submited: 31-01-2015
    Invitation: 27-02-2015
    Lodge:04-03-2015
    Case Officer:22-04-2015
    Medical : 26-04-2015
    PCC: 04-05-2015
    Visa Grant: 05-05-2015

2. 17 کاربر مقابل از ترمه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Amin65 (2015/10/05),Amir-M (2015/03/02),arsa54 (2015/09/14),Fanik (2015/11/10),fateme2b (2016/06/09),hegza (2015/06/20),LightMoon (2015/07/18),M.S.T (2015/02/18),Mehnoosh-Mohamad (2015/02/17),mehran (2015/07/06),Migrant (2015/02/17),mosafer (2016/05/15),pisces90 (2015/07/11),Reza (2015/04/09),saharb66 (2015/08/02),ssaeeds (2016/02/04),عليرضا اسماعيلي (2016/01/26)

3. Top | #2

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    پول یادت رفت
    حدود 3000 دلار استرالیا

4. Top | #3

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط ترمه نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان گرامی
    راستش من در حال بررسی و آماده کردن مدارکم برای لاج هستم، به نظرم بد نیست این موارد و کارهایی رو که انجام می دم ثبت کنم تا اگر کسی سوالی داره برطرف بشه و با کمک شما ابهامات برای خودم هم روشن بشه.
    خواهش می کنم اگر کسی از دوستان مطلب قابل توجهی به ذهنش می رسه با بقیه در میون بذاره.

مدارک لازم
    · صفحه اول پاسپورت
    · جواب اسسمنت
    · مدرک تحصیلی
    · گواهی سابقه کار ( کارسابقه بیمه - فیش حقوقی -گواهی پرداخت مالیات -قراردادهای کاری -لیست واریز حقوق به حساب بانکی)
    · نتیجه آزمون زبان
    · عکس پاسپورتی
    · گواهی سلامت پزشکی
    · گواهی سوء پیشینه
    · مدارک ازدواج
    · فرم تکمیل شده ۱۲۲۱ برای همسر

در مورد ترجمه مدارک باید بگم که اگر ترجمه ناتی باشه لازم به مهر دادگستری و ... نیست.
    مدارکی مثل جواب اسسمنت و IELTS احتیاج به ترجمه یا برابر اصل کردن ندارند.
    در مورد اسکن فایلها هم محدودیت حجم (فکر می کنم) تا 3 MB وجود داره.

موفق باشید.
    سلام کارت ملی و پایان خدمت واسه اقایون هم لازم هست، اما فرم 80 و فرم 1221 رو بعدش هم میتونی بفرستین(ما 3 هفته بعذ فرستادیم). بعدش ایمیل میزن بهتون ای دی واسه مدیکال میدن و عدم سو پیشینه ازتون میخوان که بایستی 1ماهه بفرستین(هرچند ما 3 ماهه که ندادیم) و اینا رو که دادین منتظر باشین خودشون چک میکنن در صورت نیاز و.. ایمیل میزنن و منتظر ویزا باشین
    هپ

5. 3 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2015/02/18),ssaeeds (2016/02/04),ترمه (2015/02/18)

6. Top | #4

میزان امتیاز
    188
    ممنون
    با توجه به اطلاعاتی که شما میدین اصلاحش می کنم.

Developer Programmer Visa 189
    IELTS : 29-01-2015
    EOI Submited: 31-01-2015
    Invitation: 27-02-2015
    Lodge:04-03-2015
    Case Officer:22-04-2015
    Medical : 26-04-2015
    PCC: 04-05-2015
    Visa Grant: 05-05-2015

7. کاربر مقابل از ترمه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

M.S.T (2015/02/18)

8. Top | #5

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط mazdak2536 نمایش پست ها
    سلام کارت ملی و پایان خدمت واسه اقایون هم لازم هست، اما فرم 80 و فرم 1221 رو بعدش هم میتونی بفرستین(ما 3 هفته بعذ فرستادیم). بعدش ایمیل میزن بهتون ای دی واسه مدیکال میدن و عدم سو پیشینه ازتون میخوان که بایستی 1ماهه بفرستین(هرچند ما 3 ماهه که ندادیم) و اینا رو که دادین منتظر باشین خودشون چک میکنن در صورت نیاز و.. ایمیل میزنن و منتظر ویزا باشین
    هپ
    من کارت ملی و پایان خدمتم رو ندادم و هنوز آفیسر ازم نخواسته
    همینطور فرم 80 و 1221 ... اینا رو هم ندادم و هنوز آفیسر ازم نخواسته!

9. Top | #6

میزان امتیاز
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط ترمه نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان گرامی

مدارک لازم
    · صفحه اول پاسپورت
    · جواب اسسمنت
    · مدرک تحصیلی
    · نتیجه آزمون زبان
    · عکس پاسپورتی
    · گواهی سلامت پزشکی
    · گواهی سوء پیشینه
    · مدارک ازدواج
    · کارت ملی
    · کارت پایان خدمت برای آقایان
    · حدود 3500 دلار استرالیا (مه با توجه به تعداد افراد پرونده متغیره)
    http://www.immi.gov.au/Visas/Pages/Pricing-Estimator.aspx

قوانین نامگذاری فایلها
    برای نامگذاری فایلهایی که attach می کنید، فقط باید از اعداد 0-9 ، حروف a-z ، '-' و '_' (dash , underline) استفاده کنید.
    حجم فایلها
    حجم فایلی که attach می کنید نباید بیشتر از 5 مگا بایت باشد.
    فایل بصورت zip شده قابل قبول نمی باشد. اگر فایلی که attach می کنید خیلی بزرگ است باید اونها رو در یک فایل pdf قرار بدین.
    فرمتهای مورد قبول
    BMP, DOC, DOCX, DOT, GIF, JPG, PDF, PPT, RTF, TXT, XLS
    Resolution فایلها
    رزولوشن فایلها نباید کمتر از 96 Dpi باشد.
    تعداد فایلها
    توجه کنید که بیشتر از 60 فایل نمی تونید Attach کنید.

http://www.immi.gov.au/Services/Pages/attach-documents-online-application.aspx

* در مورد ترجمه مدارک باید بگم که اگر ترجمه ناتی باشه لازم به مهر دادگستری و ... نیست.
    * مدارکی مثل جواب اسسمنت و IELTS احتیاج به ترجمه یا برابر اصل کردن ندارند.
    * هم ترجمه و هم اصل مدارک رو باید اسکن کنید و بفرستید.

موفق باشید.
    خیلی ازت ممنونم. منم یه هفته ست که درگیر همین قضیه م و دارم برای 189 اقدام میکنم. کار خیلی خوبی کردی که این تاپیکو درست کردی. منم کلی سوال دارم. البته چند تا تو تاپیک مراحل مهاجرت از طریق تخصص پرسیدم که دوستان جواب دادن.
    برای سابقه کار پرینتر واریز حقوق به حساب هم لازمه؟ یعنی اینم باید ترجمه شه؟
    میشه به جای شناسنامه فقط پاسپورت رو برای گواهی تولد بفرستیم؟
    ویرایش توسط somy : 2015/02/17 در ساعت 11:38 PM

10. کاربر مقابل از somy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ترمه (2015/02/18)

11. Top | #7

تخصص
    Construction Project Manager
    میزان امتیاز
    626
    نقل قول نوشته اصلی توسط somy نمایش پست ها
    خیلی ازت ممنونم. منم یه هفته ست که درگیر همین قضیه م و دارم برای 189 اقدام میکنم. کار خیلی خوبی کردی که این تاپیکو درست کردی. منم کلی سوال دارم. البته چند تا تو تاپیک مراحل مهاجرت از طریق تخصص پرسیدم که دوستان جواب دادن.
    برای سابقه کار پرینتر واریز حقوق به حساب هم لازمه؟ یعنی اینم باید ترجمه شه؟
    میشه به جای شناسنامه فقط پاسپورت رو برای گواهی تولد بفرستیم؟
    هر دو جواب منفيه.

اگر فيش حقوقي و ترجيحا ليست بيمه بفرستيد (و البته نامه) چيز ديگري براي سابقه كار نياز نيست.
    شناسنامه و كارت ملي لازمه.
    پشت درياها شهري ست..... قايقي بايد ساخت.......
    Subclass 189
    Lodge:2014-05-02
    Visa Granted: 2015-02-04

12. کاربر مقابل از mhd.hdr عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ترمه (2015/02/18)

13. Top | #8

تخصص
    Civil Engineer
    میزان امتیاز
    192
    سلام ترمه عزیز و ممنون از اینکه این تاپیک رو درست کردی . واقعا جای این تاپیک خالی بود

مهدی جان سالم فقط یک سوال دارم میشه لطفا بفرمایید چرا کارت ملی لازمه؟ جایی اومده که حتما باید باشه شرمنده اما من هم جایی ندیدم که حتما کارت ملی لازم باشه. البته مشکل بزرگی نیست و نهایتا یک ترجمه کارت ملی و فرستادنش ابهام رو برطرف میکنه. فقط میخواستم ببینم شما جایی خوندی یا مطمئنی راجع به این که لازمه ؟

14. کاربر مقابل از M.S.T عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ترمه (2015/02/18)

15. Top | #9

میزان امتیاز
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.S.T نمایش پست ها
    سلام ترمه عزیز و ممنون از اینکه این تاپیک رو درست کردی . واقعا جای این تاپیک خالی بود

مهدی جان سالم فقط یک سوال دارم میشه لطفا بفرمایید چرا کارت ملی لازمه؟ جایی اومده که حتما باید باشه شرمنده اما من هم جایی ندیدم که حتما کارت ملی لازم باشه. البته مشکل بزرگی نیست و نهایتا یک ترجمه کارت ملی و فرستادنش ابهام رو برطرف میکنه. فقط میخواستم ببینم شما جایی خوندی یا مطمئنی راجع به این که لازمه ؟
    اگه کارت ملی ترجمه و فرستاده شه با توجه به این که تاریخ انقضای کارت ملی همه تموم شده. اون جا مشکل ساز نمیشه. چون فکر نکنم واسه افیسر معنی بده که مدت ها از اعتبار کارت ملی ما گذشته ولی ما از همون استفاده می کنیم

16. Top | #10

میزان امتیاز
    4
    سلام ممنون بابت این تاپیک منم دارم مدارک آماده میکنم.
    باید کل سند ازدواج ترجمه بشه حتما لازمه؟
    شناسنامه هم کل صفحات باید باشه؟واسه همسرم باید ترجمه کرد؟

صفحه 1 از 69 1231151 ... آخرینآخرین