سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: اسناد و امضا در استرالیا

1. Top | #1

میزان امتیاز
    8

اسناد و امضا در استرالیا

سلام دوستان

در رابطه با اسناد و امضا کردن اونها در استرالیا این تاپیک رو ایجاد کردم.

به عنوان اولین سوال: معمولا خارجی ها برای امضا، فقط اسم خودشون رو می نویسن. در حالیکه ما ایرانیها یک سری شکل های عجیب و غریب میکشیم به عنوان امضا.

سوال اینه که برای امضای اسناد در استرالیا، آیا باید از همون امضای ایرانی خودمون (مثلا اون امضایی که توی پاسپورت هست) استفاده کنیم یا مثل خارجی ها فقط اسممون رو به صورت حروف سرهم بنویسیم؟؟

کدوم روش صحیح تر هست؟

2. 3 کاربر مقابل از Cboy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/02/16),sjavadin (2015/02/16),دامون (2015/02/16)

3. Top | #2

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط Cboy نمایش پست ها
    سلام دوستان

در رابطه با اسناد و امضا کردن اونها در استرالیا این تاپیک رو ایجاد کردم.

به عنوان اولین سوال: معمولا خارجی ها برای امضا، فقط اسم خودشون رو می نویسن. در حالیکه ما ایرانیها یک سری شکل های عجیب و غریب میکشیم به عنوان امضا.

سوال اینه که برای امضای اسناد در استرالیا، آیا باید از همون امضای ایرانی خودمون (مثلا اون امضایی که توی پاسپورت هست) استفاده کنیم یا مثل خارجی ها فقط اسممون رو به صورت حروف سرهم بنویسیم؟؟

کدوم روش صحیح تر هست؟

موضوع جالبی بود، ممنون ازت ، اتفاقا واسه خودم هم سوال بود، اورین

4. کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

sjavadin (2015/02/16)

5. Top | #3

میزان امتیاز
    36
    من همین الان ایران نیستم و درگیر این قضیه ام،عجب چیز جالبی مطرح کردید

6. Top | #4

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    نمیدونم چه روشی "صحیح تره" ولی من همون روشی که از بیست سال پیش امضا میکردم ، امضا میکنم . تنها مشکلی که داشتم اینه که امضام حالت عموذی داره و اینجا باکسهای امضا افقی هستند و من مجبورم چپکی امضا کنم . اگر میتونستم ، امضام رو عوض میکردم ولی از من بر نیومد . شما اگر بتونید ، توصیه میکنم .

7. 4 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2015/02/17),mazdak2536 (2015/02/16),saharb66 (2015/02/16),sjavadin (2015/02/16)

8. Top | #5

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    به نظر من مهم نیست ما تو ایران چه شکلی امضا میکنیم ... ما باید تو اون جامعه زندگی کنیم و خوب باید امضامون هم اینترنشنال باشه ...
    من میدونم که اونا بابت امضا اسم خودشون رو با هندرایت خودشون مینویسن ... منم چون این موضوع رو میدونستم از چند ساله که تو ایران همین کارو میکنم ... به نظر من ما هم باید قوانین اینترنشنال رو رعایت کنیم ...
    من اینجا تو ایران واسه شرکت ZTE که یه شرکت چینیه کار میکنم ... اینا عصلا ً یه سری اصول اینترنشنال رو رعایت نمیکنن !!!
    مثلا خیلی راحت تو صورتت آروغ میزنه یا خیلی راحت تو جمع دست میکنه تو دماغش .... و حتی خیلی راحت تو جمعی که ایرانی هم هست تو جلسه شروع میکنن چینی حرف زدن ...
    اینا اومدم تو یه کشور خارجی دارن کار اینترنشنال میکنن ... پس باید اخلاق اینترنشنال هم داشته باشن!

9. 3 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/02/16),saharb66 (2015/02/16),sjavadin (2015/02/16)

10. Top | #6

میزان امتیاز
    36
    دست تو دماغ و اروغ،بابا این سیلانیها خیلی با ادب ترن!!

11. Top | #7

میزان امتیاز
    36
    منظورم سریلانکایی

12. Top | #8

میزان امتیاز
    8
    ممنون از همه.

یه سوال، آیا اگه از همون امضای پاسپورتمون استفاده کنیم، بعدها راحتتر نیست اثبات امضامون؟

13. Top | #9

تخصص
    Construction Project Manager
    میزان امتیاز
    626
    نقل قول نوشته اصلی توسط Cboy نمایش پست ها
    ممنون از همه.

یه سوال، آیا اگه از همون امضای پاسپورتمون استفاده کنیم، بعدها راحتتر نیست اثبات امضامون؟
    فكر نمي كنم خيلي حساسيت روي امضاي پاسپورت باشه... ضمن اين كه چند وقت ديگه پاسپورت اعتبارش تموم مي شه و اونوقت امضاي جديد رو توش مي ذاريد.
    من هم فكر مي كنم اگر بتونيد الگويي در نوشتن اسمتون پيدا كنيد كه به ويژه يه نكته ي كوچولوي ويژه هم درش باشه بهتره... چون اولاً فكر نمي كنم خيلي كسي دنبال اين بره كه امضاي شما رو با پاسپورت چك كنه... ثانياً احتمالاً اگر امضايي بكنيد كه اسمتون توش نباشه احتمالاً سوالات بيشتري رو ايجاد كنه. البته يه راه حل هم تركيب اسم به انگليسي با امضاي به سبك ايرانيه.. اما با توجه به اين كه اكثر فرم‌ها باكس افقي دارند خيلي فكر نمي كنم جواب بده..... من كه شخصاً براي فرايند مهاجرت الگويي از نوشتن اسمم رو استفاده كردم كه طبيعتاً با امضاي پاسپورتم كاملاً متفاوت بود. اما مشكلي هم پيش نيومد.
    پشت درياها شهري ست..... قايقي بايد ساخت.......
    Subclass 189
    Lodge:2014-05-02
    Visa Granted: 2015-02-04

14. کاربر مقابل از mhd.hdr عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mohamadfalahat (2017/01/23)