سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17

موضوع: اقامت دائم برای پدر و مادر

1. Top | #11

میزان امتیاز
    380
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arvinp نمایش پست ها
    سلام

اگه کسی الان برای ویزای والدین contributory parent visa sub 143 اقدام کنه می دونید چقدر طول می کشه تا ویزاشون صادر بشه ؟ مرسی
    سلام دوست عزیز
    آیا شما اقدام کردید؟
    یه توضیح در مورد روند کار میتونید بدید؟ چه مدارکی میخواد و هزینه اش چقدر شده؟

سپاس از شما

2. Top | #12

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2627
    سلام
    متوجه حساسيت و علاقه شما براي داشتن خانوادتون دو كنار خود هستم . اما متاسفانه شرايط أخذ اقامت خانواده چندان گسترده نيست . در مورد برادر خواهر هاتون عملا بايد هر كدوم شخصا شرايط رو داشته باشند. فقط اگر در مناطق مشخص استراليا زندگي كنيد ميتونيد براي گرفتن ويزاي ٤٨٩ به انها از نظر امكان أخذ اسپانسري كمك كنيد .
    در مورد پدرومادر هم حتما بايد نصف و بيشتر فرزندان مقيم استراليا باشند تا يتوان از طريق ويزاي والدين اقدام كرد كه ان هم شرايط مشخص و اعلام شده ديگري دارد
    موفق باشيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin (2015/09/11),Azin (2015/09/29)

4. Top | #13

تخصص
    کامپیوتر شبکه
    میزان امتیاز
    1

ویزاهای والدین

یکی از مهمترین دغدغه های مهاجرین به کشورهای دیگر نگرانی در مورد پدر و مادر است. بالاخص وقتی جز شما کسی نیست که مراقب آنها باشد و حالا که می خواهید بروید نگرانید که اگر خدایی ناکرده اتفاقی برای انها بیافتد چه می شود؟
    قائدتا کشورهای مهاجرپذیر راه حلهایی را برای این موضوع در نظر گرفته اند مثل ویزای توریستی برای اقوام و . ...
    اما اگر بخواهیم والدین را با خود ببریم چی؟ یا بعد از مدتی به ما ملحق شوند؟
    من در مورد استرالیا تحقیقاتی انجام دادم و به 3 ویزای 103و 173 و 143 رسیدم (مثل اینکه عدد 3 رو واسه والدین در نظر گرفتن!) البته ممکن است ویزاهای دیگری هم باشد.
    من یه خلاصه ایی از شرایط ویزای 173 مینوسیم بعد اگر دوستانی که اطلاعاتی بهتر دارند یا تجربه انجام این کار رو دارند خوشحال میشم اگر تکمیلش کنند:
    ویزای موقت والدین (173)
    این ویزا به والدینی که فرزندشان شهروند استرالیا، مقیم دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند واجد شرایطی است که در استرالیا اقامت دارد، اجازه میدهد تا دو سال در استرالیا زندگی کنند.
    شرایط مورد نیاز جهت اخذ این ویزا:
    • اسپانسر داشته باشید
    • نیمی از فرزندان شما مقیم دائم استرالیا باشند یا تعداد فرزندان مقیم در استرالیای شما از تعداد فرزندان شما که مقیم دائم کشورهای دیگر می باشند بیشتر باشد
    • آمادگی پرداخت هزینه های بیشتری جهت روند سریعتر اخذ ویزا داشته باشید
    ویزای شما از نوع موقت است و قابل تمدید یا تجدید نمی باشد. بعد از رسیدن در استرالیا، شما می توانید ظرف 2 سال جهت اخذ ویزای والدین کمک کننده دائم (زیرگروه 143) اقدم کنید.
    متقاضیان بایستی تحت اسپانسری فرزند خود قرار گیرند. اسپانسر بایستی دو سال قبل از ثبت درخواست برای این ویزا به صورت قانونی در استرالیا زندگی کرده باشد.
    متقاضی زمان درخواست بایستی خارج از استرالیا باشد.
    شما در زمان صدور ویزا نیز بایستی خارج از استرالیا باشید.

با داشتن این ویزا شما و اعضاء خانواده تان می توانید:
    تا دو سال در استرالیا اقامت داشته باشید
    در استرالیا مشغول کار و تحصیل شوید
    از سرویس مدیکر استفاده کنید.

خلاصه ی این ویزا اینطور که من متوجه شدم اینست که اگر نیمی از فرزندان والدین ویزای دائم استرالیا داشته باشند و اسپانسر والدینشان بشوند و حداقل دو سال است که در استرالیا زندگی میکنند, والدین میتوانند یک ویزای دو ساله موقت بگیرند بیایند پیش فرزندان خود و بعد از مدتی انرا تبدیل به ویزای دائم 143 کنند. اما...!
    صفش خیلی طولانیه و ممکنه حدود بیست سال طول بکشه! ولی چون یه چیزی هست که تقریبا هلال همه مشکلاته و اسمش پوله, میتونه خیلی کمک کنه. مثلا اگر بتونید نزدیک به 50 هزار دلار بدهید به دولت و درواقع یجورایی به استرالیا بفهمونید شما بچه مایه دار هستید تقریبا یکساله کار والدین رو راه می اندازند!

من راستش خیلی مطمئن نیستم تا چه حدی این درسته یا در واقع دقیق هست. بچه هایی که می دونند اصلاحش کنند.
    ویرایش توسط faridl14 : 2015/11/11 در ساعت 06:38 PM

5. کاربر مقابل از faridl14 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mehran.kh (2015/11/08)

6. Top | #14

میزان امتیاز
    380
    سلام
    قرار بود که ویزای aged parent برداشته بشه، آیا برداشته شده؟ فرقی تو صف های انتظارش کرده؟

من الان تقریبا 2 ساله استرالیام ولی 2 ماهه که پی آر دارم، آیا به من settled اطلاق میشه؟ یا باید همه ی دوسال رو با پی ار بوده باشم؟

تو لیستی که صفحه ی اول دامون عزیز قرار داده، اگه 2 یا 3 فرزند درگیر باشن، بحث ستل شدن به چه صورت خواهد بود؟ هردو یا سه فززند باید 2 سال از ستل شدنشون بگذره یا فقط اون کسی که اسپانسر میشه کفایت میکنه؟

سپاس
    PTE-A Brisbane(25/07/2015): L70/R79/S65/W82 ->Proficient
    EOI Submitted 189 - 60 Points: 27/07/2015
    Invitation: 07/09/2015
    Lodge: 13/09/2015
    Visa Granted: 28/11/2015

7. Top | #15

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    56
    امروز داشتم راجع به ویزای شماره 143 میخوندم و متوجه شدم که در توضیحات شرایط ویزا از لغت either استفاده شده که در اصل برای ویزای 173 از این لغت استفاده نشده. آیا معنیش اینه که برای گرفتن این ویزا برای والدین دیگه لازم نیست حتماً بیش از نصف فرزندان توی استرالیا باشند؟ متن انگلیسی را در زیر مینویسم که دقیقاً از روی سایت مهاجرت کپی کردم.

You might be able to get a permanent Contributory Parent (Temporary) visa (subclass 143) if you either:

8. Top | #16

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2627
    نقل قول نوشته اصلی توسط captainm نمایش پست ها
    امروز داشتم راجع به ویزای شماره 143 میخوندم و متوجه شدم که در توضیحات شرایط ویزا از لغت either استفاده شده که در اصل برای ویزای 173 از این لغت استفاده نشده. آیا معنیش اینه که برای گرفتن این ویزا برای والدین دیگه لازم نیست حتماً بیش از نصف فرزندان توی استرالیا باشند؟ متن انگلیسی را در زیر مینویسم که دقیقاً از روی سایت مهاجرت کپی کردم.

You might be able to get a permanent Contributory Parent (Temporary) visa (subclass 143) if you either:

درست است هرچند متنهای سایت اداره مهاجرت از نظر قانونی گنگ و مبهم هستند . البته توجه کنید که به هر حال برای اخذ ویزای ۱۷۳ باید شرط Balance of family test را داشته باشند

9. Top | #17

تخصص
    Civil Engineer
    میزان امتیاز
    2
    یک چند تا سوال در مورد ویزای موقت طولانی مدت والدین داشتم ممنون میشم اگرکسی راهنمایی کنه. می خواستم بدونم که :

۱-اگر این ویزا تصویب بشه آیا ویزاهای contributory parent دیگر صادر نخواهند شد؟
    ۲-به نظرتون کدامیک از این ویزاها در بلند مدت از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر هست.(contributory parent یا ویزای موقت طولانی مدت والدین).
    ۳- آیا کسی اطلاع داره که هزینه تقریبی ماهانه بیمه خصوصی برای ویزای موقت طولانی مدت والدین چه قدر خواهد بود؟
    ۴-در صورت گرفتن ویزای contributory parent آیا Medicare برای والدین مسن سرویس مناسب ارايه میکنه یافکر می کنید بیمه خصوصی نیاز هست؟
    ۵- آیا شرایطی آسونتری برای گرفتن ویزا برای کسانی که همه فرزندانشون اینجا هست وجود داره؟

ممنون.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12