سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19

موضوع: مزایای متعلقه به بچه ها

1. Top | #1

میزان امتیاز
    656

مزایای متعلقه به بچه ها

ایا کمک هزینه ای به بچه ها اختصاص پیدامیکنه؟ اگه اره، چه مقدار و شرایطش چیه؟ سن، تعدادبچه ها و.... اثری داره؟ و نحوه دریافتش چطوریه؟

2. 7 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin (2015/02/19),babaak (2015/02/10),mata (2015/02/17),saharb66 (2015/02/18),shima (2015/02/20),نیاز (2015/07/28),ارغوانی (2015/02/10)

3. Top | #2

میزان امتیاز
    9
    موضوع مطرح شده برای ما که با وجود فرزند پروسه مهاجرت رو شروع کردیم خیلی مهم و حیاتی هست.

ممنون میشم اطلاعاتتون رو شیر کنید

4. Top | #3

میزان امتیاز
    10
    این سوال خیلی مهمی است اگر دوستان داخل استرالیا اطلاعات بدن ممنون میشیم

5. Top | #4

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    قبل از اینکه نوشتم رو شروع کنم باید بگم که من همه این اطلاعات رو از سایت سنتر لینک استخراج کردم . هییچ مسئولیتی بابت این اطلاعات ندارم و فقط به عنوان یه دوست دارم نتیجه تحقیقم رو با شما share میکنم .

اول بگم که این allowance ها فقط به خانواده هایی که اقامت دائم یا شهروندی استرالیا رو دارند و بچه شون با آنها زندگی میکنه و در مدتی که در استرالیا اقامت و حضور دارند تعلق میگیره . دیده بودم سوال پرسیده شده بود که بیایم حضور بزنیم و برگردیم ایران و از این پرداخت ها استفاده کنیم . اینکار نشدنیه ، از لحاظ قانونی .

اگر بچه نداشته باشید ، در دو سال اول زندگی در استرالیا با اقامت دائم ، شامل کمکهای سنتر لینک نخواهید بود .
    اگر بچه دارید ، باید حتما رجیستر کنید ( هر چه زودتر بهتر) و بعد میتونید یک اکانت آنلاین تو سایت Australian Government Department of Human Services بسازید و اطلاعات و پرداختها رو از اونجا مدیریت کنید . برآوردتون رو از درامد خانواده اعلام میکنید و اونها پرداخت رو بر اساس تقریبتون انجام میدن . سیستمشون کاملا با سیستم ATO یکپارچه است و بعد از تعین میزان واقعی درآمد شما در انتهای سال مالی ، اگر از چیزی که اعلام کرده بودید کمتر در آورده باشید ، مابه التفاوت محاسبه میشه و به شما داده میشه و اگر بیشتر در آورده باشید ، براتون قبض میاد و باید به دولت برگردونید . البته نگران نباشید و در این حالت میتونید درخواست کنید که براتون قسط بندی کنند ( بدون سود و مثلا بیست ساله ) .
    سیستمی وجود داره به اسم MyGov که یک اکانت میسازید و به اون سیستم لاگین میکنید و میتونید اکانتتون در چند تا سیستم دولتی رو مثل سنترلینک و مدیکیر رو در یک محل تجمیع کنید . مثل پرتال دولت الکتورنیک یا یه همچین چیزی .

این یک ابزار خوبه که میتونید با اعلام شرایطتون ، ببینید که ممکنه چه پرداختهایی شامل حال شما بشه :
    Payment Finder - Department of Human Services

کمی توضیح و ارائه لینک در مورد بعضی از آین پرداختها:

Child Care Benefit
    و Child Care Benefit

هزینه مهدکودک و پیش دبساتی .
    خیلی پیچیدست . من واقعا سر در نیوردم چی شد . ولی سعی میکنم به نرم افزار سنترلینک در این مورد اطمینان کنم . به طور کلی برای یه خانواده با درآمد متوسط میشه گفت بین 55 تا 65 درصد هزینه مهد کودک تقریبا پرداخت میشه البته شرایطی هم داره . این دو تا لینک رو بخونید
    Child Care Benefit - Department of Human Services
    Child Care Rebate - Department of Human Services

Parenting Payment
    Parenting Payment - Department of Human Services
    حدول حداکثر این پرداخت :

The amount of Parenting Payment you get depends on your family situation. The rates are updated on 20 March and 20 September each year.

Family situation Maximum fortnightly payment
    Single $720.30 (includes the Pension Supplement)
    Couple $465.50
    Couple, separated due to illness, respite care, or prison $557.90
    طبق شروط این لیست و باتوجه به شرایطتون ممکنه از این پرداخت کم بشه
    Income and assets tests for Parenting Payment

Family Tax Benefit
    Family Tax Benefit - Department of Human Services
    دو نوع داره
    Part A
    حداکثر آن بر اساس پرداخت دو هفته ای در این جدول آمده . این حداکثر به خانواده هایی که مجموع درآد قابل محاسبه آنها در سال مالی
    $50,151 و کمتر است تعلق میگیرد. به ازا هر دلار بیش از این مبلغ درامد ، بیست سنت از این پرداخت کم میشود و به ازا هر دلار درامد بیش از
    $94,316 ، سی سنت . توضیحات بیشتر در زیر جدول هست .

These are the maximum amounts of Family Tax Benefit Part A you can get for each child.
    For each child aged Maximum rate of Part A per fortnight
    0-12 years $176.82
    13-19 years $230.02
    0-19 years in an approved care organisation $56.70

Your Family Tax Benefit Part A payment will not be affected by the income test if:

• you or your partner get an income support payment, such as a pension, benefit, allowance or a Department of Veterans’ Affairs service pension, or
    • your family’s adjusted taxable income for this financial year is $50,151 or less

In most cases, your Family Tax Benefit Part A payment is worked out using 2 income tests. We will apply the test that gives you the highest rate of payment.
    The first test reduces the maximum rate of Family Tax Benefit Part A by 20 cents for each dollar above $50,151 until your payment reaches the base rate of Family Tax Benefit Part A.
    The second test reduces the base rate of Family Tax Benefit Part A by 30 cents for each dollar above $94,316 (plus $3,796 for each Family Tax Benefit child after the first) until your payment reaches nil.

Part B
    اگر در امد خانواده کمتر از 150 هزار دلار باشد ، این مبلغ در سال به خانواده تعلق میگیرد.

Family Tax Benefit Part B is for families single parent or couple, in which the primary earner has an adjusted taxable income of $150,000 or less per year.
    These are the maximum amounts of FTB Part B you can get per family.

Age of youngest child Maximum rates of payment
    Each fortnight Each year
    under 5 years $150.36 $4,274.15
    5–18 years $105.00 $3,091.55

پرداختهای دیگه ای هم هستند مثل :

Rent Assistant
    Rent Assistance - Department of Human Services

Telephone Allowance
    Telephone Allowance - Department of Human Services

Child Dental Benefit
    Child Dental Benefits Schedule

Health Care Card
    برای خانواده های کم درامد

امیدوارم در حد امکان جواب مناسبی داده باشم .
    من خودم خیلی از این پرداختها شاملم نبوده هیچ وقت و حتی اگر بوده دنبالش نرفتم پس بیشتر از این اطلاعاتی ندارم . خیلی خوبه که بچه های علاقه من لینکها رو مطالعه کنند و در مورد آیتمهای مختلف تبادل نظر بشه .

6. 18 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin (2015/02/19),aliie62 (2017/01/09),Ally (2015/02/20),aphrodite (2015/09/28),gsaeed2001 (2016/07/21),ladi.heji (2016/03/10),M.S.T (2015/02/19),mata (2015/02/19),mazdak2536 (2015/02/19),Mehnoosh-Mohamad (2015/02/19),mhd.hdr (2015/02/20),Migrant (2015/02/19),saharb66 (2015/02/19),shohi (2015/04/12),sjavadin (2015/02/19),نیاز (2015/07/28),ارغوانی (2015/02/19),عليرضا اسماعيلي (2015/09/27)

7. Top | #5

میزان امتیاز
    10
    دامون جان بسیار از پاسخ جامعتون ممنونم

8. Top | #6

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    قبل از اینکه نوشتم رو شروع کنم باید بگم که من همه این اطلاعات رو از سایت سنتر لینک استخراج کردم . هییچ مسئولیتی بابت این اطلاعات ندارم و فقط به عنوان یه دوست دارم نتیجه تحقیقم رو با شما share میکنم .

اول بگم که این allowance ها فقط به خانواده هایی که اقامت دائم یا شهروندی استرالیا رو دارند و بچه شون با آنها زندگی میکنه و در مدتی که در استرالیا اقامت و حضور دارند تعلق میگیره . دیده بودم سوال پرسیده شده بود که بیایم حضور بزنیم و برگردیم ایران و از این پرداخت ها استفاده کنیم . اینکار نشدنیه ، از لحاظ قانونی .

اگر بچه نداشته باشید ، در دو سال اول زندگی در استرالیا با اقامت دائم ، شامل کمکهای سنتر لینک نخواهید بود .
    اگر بچه دارید ، باید حتما رجیستر کنید ( هر چه زودتر بهتر) و بعد میتونید یک اکانت آنلاین تو سایت Australian Government Department of Human Services بسازید و اطلاعات و پرداختها رو از اونجا مدیریت کنید . برآوردتون رو از درامد خانواده اعلام میکنید و اونها پرداخت رو بر اساس تقریبتون انجام میدن . سیستمشون کاملا با سیستم ATO یکپارچه است و بعد از تعین میزان واقعی درآمد شما در انتهای سال مالی ، اگر از چیزی که اعلام کرده بودید کمتر در آورده باشید ، مابه التفاوت محاسبه میشه و به شما داده میشه و اگر بیشتر در آورده باشید ، براتون قبض میاد و باید به دولت برگردونید . البته نگران نباشید و در این حالت میتونید درخواست کنید که براتون قسط بندی کنند ( بدون سود و مثلا بیست ساله ) .
    سیستمی وجود داره به اسم MyGov که یک اکانت میسازید و به اون سیستم لاگین میکنید و میتونید اکانتتون در چند تا سیستم دولتی رو مثل سنترلینک و مدیکیر رو در یک محل تجمیع کنید . مثل پرتال دولت الکتورنیک یا یه همچین چیزی .

این یک ابزار خوبه که میتونید با اعلام شرایطتون ، ببینید که ممکنه چه پرداختهایی شامل حال شما بشه :
    Payment Finder - Department of Human Services

کمی توضیح و ارائه لینک در مورد بعضی از آین پرداختها:

Child Care Benefit
    و Child Care Benefit

هزینه مهدکودک و پیش دبساتی .
    خیلی پیچیدست . من واقعا سر در نیوردم چی شد . ولی سعی میکنم به نرم افزار سنترلینک در این مورد اطمینان کنم . به طور کلی برای یه خانواده با درآمد متوسط میشه گفت بین 55 تا 65 درصد هزینه مهد کودک تقریبا پرداخت میشه البته شرایطی هم داره . این دو تا لینک رو بخونید
    Child Care Benefit - Department of Human Services
    Child Care Rebate - Department of Human Services

Parenting Payment
    Parenting Payment - Department of Human Services
    حدول حداکثر این پرداخت :

The amount of Parenting Payment you get depends on your family situation. The rates are updated on 20 March and 20 September each year.

Family situation Maximum fortnightly payment
    Single $720.30 (includes the Pension Supplement)
    Couple $465.50
    Couple, separated due to illness, respite care, or prison $557.90
    طبق شروط این لیست و باتوجه به شرایطتون ممکنه از این پرداخت کم بشه
    Income and assets tests for Parenting Payment

Family Tax Benefit
    Family Tax Benefit - Department of Human Services
    دو نوع داره
    Part A
    حداکثر آن بر اساس پرداخت دو هفته ای در این جدول آمده . این حداکثر به خانواده هایی که مجموع درآد قابل محاسبه آنها در سال مالی
    $50,151 و کمتر است تعلق میگیرد. به ازا هر دلار بیش از این مبلغ درامد ، بیست سنت از این پرداخت کم میشود و به ازا هر دلار درامد بیش از
    $94,316 ، سی سنت . توضیحات بیشتر در زیر جدول هست .

These are the maximum amounts of Family Tax Benefit Part A you can get for each child.
    For each child aged Maximum rate of Part A per fortnight
    0-12 years $176.82
    13-19 years $230.02
    0-19 years in an approved care organisation $56.70

Your Family Tax Benefit Part A payment will not be affected by the income test if:

• you or your partner get an income support payment, such as a pension, benefit, allowance or a Department of Veterans’ Affairs service pension, or
    • your family’s adjusted taxable income for this financial year is $50,151 or less

In most cases, your Family Tax Benefit Part A payment is worked out using 2 income tests. We will apply the test that gives you the highest rate of payment.
    The first test reduces the maximum rate of Family Tax Benefit Part A by 20 cents for each dollar above $50,151 until your payment reaches the base rate of Family Tax Benefit Part A.
    The second test reduces the base rate of Family Tax Benefit Part A by 30 cents for each dollar above $94,316 (plus $3,796 for each Family Tax Benefit child after the first) until your payment reaches nil.

Part B
    اگر در امد خانواده کمتر از 150 هزار دلار باشد ، این مبلغ در سال به خانواده تعلق میگیرد.

Family Tax Benefit Part B is for families single parent or couple, in which the primary earner has an adjusted taxable income of $150,000 or less per year.
    These are the maximum amounts of FTB Part B you can get per family.

Age of youngest child Maximum rates of payment
    Each fortnight Each year
    under 5 years $150.36 $4,274.15
    5–18 years $105.00 $3,091.55

پرداختهای دیگه ای هم هستند مثل :

Rent Assistant
    Rent Assistance - Department of Human Services

Telephone Allowance
    Telephone Allowance - Department of Human Services

Child Dental Benefit
    Child Dental Benefits Schedule

Health Care Card
    برای خانواده های کم درامد

امیدوارم در حد امکان جواب مناسبی داده باشم .
    من خودم خیلی از این پرداختها شاملم نبوده هیچ وقت و حتی اگر بوده دنبالش نرفتم پس بیشتر از این اطلاعاتی ندارم . خیلی خوبه که بچه های علاقه من لینکها رو مطالعه کنند و در مورد آیتمهای مختلف تبادل نظر بشه .

مرسی دامون جان ، واقعا ممنون از پاسخ کامل و جامع

9. 2 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

hamsh (2015/02/21),sjavadin (2015/02/19)

10. Top | #7

میزان امتیاز
    36
    بسیار کامل و باحوصله،ممنون دامون

11. Top | #8

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    ممنون دوستان
    ديروز با چند تا از دوستان صحبت ميكردم سر ناهار ، اتفاقا بحث پيش اومد . يكي از دوستان گفت كه كازينش ( معلوم نميشه دختر خاله ، دختر عمو و .. وإلا با اين زبونشون) و همسرش يكساله كه هر دو درامدي زير بيست هزار تا داشتند . يك بچه هم دارند . گفت كه سرجمع چيزي در حدود ١٢٠٠ تا در هر دو هفته ميگيرند . به نظر من واسه زندگي ارزون توي يه محله ارزون بسه .

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. 3 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

shohi (2015/04/12),sjavadin (2015/02/20),عليرضا اسماعيلي (2015/12/09)

13. Top | #9

تخصص
    مهندس مکانیک
    میزان امتیاز
    51
    سلام،
    راستس من می خواهم با 189 بیام استرالیا و اون موقع که برسیم پسرم حدود 5 سال خواهد داشت. حالا چند تا سول داشتم ممنون می شم پاسخ بدن دوستان
    1-طبق تحقیق من پسرم در سن 5 سالگی باید بره مهد آیا این درست است؟
    2-شهریه مهد یا شایدم primary school چه مقدار است و چقدرش توسط center link پرداخت میشه فرض بر این که بیکار باشم.
    3-آیا هرینه مهد یا مدرسه اول باید پرداخت شه بعد Center link بخش خودش رو پرداخت میکنه یا از اول اون مقدار را نمی دهیم؟
    با تشکر فراوان
    پر
    Visa 189
    positive assessment : 2015/07/01
    IELTS: R7 L7 S6.5 W7: 2014/12/06
    EOI submitted : 2015/07/02
    Invitation : 2015/08/02
    lodge: 2015/09/02
    Case officer Allocated : 2015/10/28
    Case officer 2 Allocated : 2015/11/28
    Visa Granted :2015/12/23

14. Top | #10

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza نمایش پست ها
    سلام،
    راستس من می خواهم با 189 بیام استرالیا و اون موقع که برسیم پسرم حدود 5 سال خواهد داشت. حالا چند تا سول داشتم ممنون می شم پاسخ بدن دوستان
    1-طبق تحقیق من پسرم در سن 5 سالگی باید بره مهد آیا این درست است؟
    2-شهریه مهد یا شایدم primary school چه مقدار است و چقدرش توسط center link پرداخت میشه فرض بر این که بیکار باشم.
    3-آیا هرینه مهد یا مدرسه اول باید پرداخت شه بعد Center link بخش خودش رو پرداخت میکنه یا از اول اون مقدار را نمی دهیم؟
    با تشکر فراوان
    پر
    من در حد اطلاعات خودم توضیح میدم:
    1- از 5 سالگی اجباری هست ، قبل از اون اختیاری.
    2- تا قبل از 5 سالگی ، خصوصی هست و بسیار گرون در حد روزی 100 تا 150 دلار، اما دولت اگر درامد از یک حدی کمتر باشه تا حدود 50 درصدش رو برمی گردونه، البته خیلی نکته دار هست و من هم کامل بهش مسلط نیستم، بعد از 5 سالگی رو نمی دونم چه هزینه هایی داره.
    3- د رمورد خصوصی های قبل از 5 سالگی، فکر می کنم می تونید انتخاب کنید.
    حالا این جواب های نصفه و نیمه من رو داشته باشید تا دوستان مطلع تر کامل اش کنند.
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

15. کاربر مقابل از mehran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Hamidreza (2015/09/13)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین