سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 52

موضوع: خرید ماشین

1. Top | #1

میزان امتیاز
    656

خرید ماشین

با توجه به هزینه فایده صرفه درخرید چه نوع ماشینی هست؟ میزان مالیات بر ماشین دست دوم، مصرف بنزین، هزینه تعمیرات، قیمت ماشین، خدمات پس ازفروش، لوازم مصرفی و ... فاکتورهایی هستندکه میتونه در انتخاب ماشین اثرگذار باشه. نظر شما چیه؟

2. کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

shima (2015/02/20)

3. Top | #2

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    من راستش صفر از مکانیک ماشین نمیفهمم. با دید ایران که قراره سرم کلاه بزارن اینجا ماشین خریدم. صفر کیلومتر گرفتم که کلاه سرم نزارن! از دم قسط . 6 ساله. ماهی 400$ . کلا در 6 سال حدود 6000 تا اضافه می دم. اگه از من الان بپرسی میگم بهترین تصمیم نبوده. بهتر بود دست دوم 3 4 سال می گرفتم . بهتر بود اصلا قسطی نمی گرفتم. یه مشکل اینه که بعدا که پول دستت بیاد بازم نمیتونی بدی شر قسط رو بکنی! یعنی اون شرکت نمیزاره. مثل یه انگلی که 6 سال خونت رو می خوره رو اعصابمه! اگه می خواین فایننس بگیرین اصلا از شرکتهای ماشین مربوطه نگیرید. یه وام شخصی بکیرید و مطمئن بشید میتونین یه مرتبه پرداخت کنین اگه لازم شد. نمی دونم اصلا می تونم بفروشم یا نه!
    الان از من اگه کسی بپرسه ترجیح می دم شاسی بلند داشتم. اینجا خیلی کارها و وسایل رو باید خودت بیاری ببری و لازم داره ماشین جا داشته باشه. سعی کنین حتما ماشین Tow bar داشته باشه که لازم شد بتونین تریلر کرایه کنین وسایل جابجا کنین. ترجیحا اینجا که حق انتخاب دارید سراغ این ماشینهای لوس مثل هیوندای و اینا نرید. اگه شاسی بلند میگیرید که این دست ماشینها اصلا مال این حرفها نیستند. سوبارو و میتسو بیشی و مزدا (شاسی بلندشون ) مصرف بنزینشون بالاست. تویوتا شاسی بلند رانندگی باهاش راحت نبود. ماشین آلمانی خرج و هزینه قطعاتش زیاده. Ford من خودم دارم خوشم نیومد! (شاسی بلندش رو نشستم ولی این که من دارم Focus هست و عین احمقها دنده عوض میکنه ) . Holden سوار نشدم
    مصرف بنزین من 7 می سوزونم. بیمه ماشین سالی 600$ میدم. حدودا دو بار در سال ماشین میره (خبر مرگش صفره یعنی) واسه چکاپ که هر سری بین 350 تا 500$ هزینه میشه. هزینه پلاک ماشین هم سالی یه 500$ پلاس هست
    ویرایش توسط babaak : 2015/02/10 در ساعت 11:10 AM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

4. 15 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

arsa54 (2016/01/13),broker (2016/09/19),cinere (2015/09/27),Dante (2015/12/14),Delphi_Developer (2015/09/27),farid (2015/12/15),faridl14 (2016/02/14),hamsh (2015/02/12),M.S.T (2015/02/11),mazdak2536 (2015/02/10),mohammad_eslami (2016/02/11),shima (2015/02/20),محمد (2015/02/10),حمید (2015/02/19),دامون (2015/02/11)

5. Top | #3

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط babaak نمایش پست ها
    من راستش صفر از مکانیک ماشین نمیفهمم. با دید ایران که قراره سرم کلاه بزارن اینجا ماشین خریدم. صفر کیلومتر گرفتم که کلاه سرم نزارن! از دم قسط . 6 ساله. ماهی 400$ . کلا در 6 سال حدود 6000 تا اضافه می دم. اگه از من الان بپرسی میگم بهترین تصمیم نبوده. بهتر بود دست دوم 3 4 سال می گرفتم . بهتر بود اصلا قسطی نمی گرفتم. یه مشکل اینه که بعدا که پول دستت بیاد بازم نمیتونی بدی شر قسط رو بکنی! یعنی اون شرکت نمیزاره. مثل یه انگلی که 6 سال خونت رو می خوره رو اعصابمه! اگه می خواین فایننس بگیرین اصلا از شرکتهای ماشین مربوطه نگیرید. یه وام شخصی بکیرید و مطمئن بشید میتونین یه مرتبه پرداخت کنین اگه لازم شد. نمی دونم اصلا می تونم بفروشم یا نه!
    الان از من اگه کسی بپرسه ترجیح می دم شاسی بلند داشتم. اینجا خیلی کارها و وسایل رو باید خودت بیاری ببری و لازم داره ماشین جا داشته باشه. سعی کنین حتما ماشین Tow bar داشته باشه که لازم شد بتونین تریلر کرایه کنین وسایل جابجا کنین. ترجیحا اینجا که حق انتخاب دارید سراغ این ماشینهای لوس مثل هیوندای و اینا نرید. اگه شاسی بلند میگیرید که این دست ماشینها اصلا مال این حرفها نیستند. سوبارو و میتسو بیشی و مزدا (شاسی بلندشون ) مصرف بنزینشون بالاست. تویوتا شاسی بلند رانندگی باهاش راحت نبود. ماشین آلمانی خرج و هزینه قطعاتش زیاده. Ford من خودم دارم خوشم نیومد! (شاسی بلندش رو نشستم ولی این که من دارم Focus هست و عین احمقها دنده عوض میکنه ) . Holden سوار نشدم
    مصرف بنزین من 7 می سوزونم. بیمه ماشین سالی 600$ میدم. حدودا دو بار در سال ماشین میره (خبر مرگش صفره یعنی) واسه چکاپ که هر سری بین 350 تا 500$ هزینه میشه. هزینه پلاک ماشین هم سالی یه 500$ پلاس هست
    ممنون از نظرات کامل و جامع تون، فقط نفهمیدم چه نوع شاسی بلندی رو پیشنهاد دادین

6. Top | #4

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2627
    به صورت تیتر وار نظرم رو عرض کنم مزدک جان

- به شخصه روی ماشین اول چندان توصیه نمیکنم که ماشینی گرون تر از توانایی اولیتون بخرید . حتما پیشنهاد میکنم که نقد بگیرید و نه با وام . همونطور که بابک گفت اسیر میشید . من دو ساله در به در یه جایی هستم که بتونم این وام رو تسویه کنم بسکه رو اعصابمه . کلا وام داشتن همه جوره توی کردیتتون تاثیر میزاره و قدرت گرفتن وامتون رو اگر بخواید خونه بخرید پایین میاره این تازه غیر از بهره بالای وام ماشین و ... است .
    - یه ماشین از یه برند خوب بگیرید ، حالا اگر دو سه سال کار کرده باشه اما با کیلومتر پایین که premium ماشین صفر رو ندید که با بودجتون بخوره ، چه بهتر .

اینجا تویوتا ، هیوندای ، مزدا و هولدن مردم زیاد میخرن . به سلیقه خودت و بودجت بستگی داره . من از ماشینم راضیم و با هیچ چیز عوضش نمیکنم ( Nissan Muranu) چون کلا حس عاطفی برقرار میکنم با ماشینهام . ایران یه سیلو داشتم ، اینقدر دوستش داشتم که اینجا هم نزدیک بود برم یه سیلو همون رنگ و همون مدل بخرم فقط بزارم گوشه پارکینگ بعضی وقتها سوارش شم . فکر کنم 2500 دلار بود . همون موقع که داشتم میخریدم با پولی که دادم و ماشین حدودا دوسال کارکرده خریدم ، میتونستم صفر فول آپشن کیا اسپورتج بگیرم . اون موقع تست درایوش رو دوست داشتم اما این مورانو چشمم رو گرفت . ایران پشت اسپورتج پسرخالم نشستم ، احساس کردم شاید بد نبود ز اول همون رو خریده بودم.

بیشتر نکاتم با بابک موافق بود ، فقط یه نکته . اگر ماشین کارکرده میگیره ، حتما دقت کن که tow bar نداشته باشه . چون اگر داشته باشه ، نمیدونی به موتورش چقدر فشار اوردن قبلا .

7. 11 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

arsa54 (2016/01/13),broker (2016/09/19),cinere (2015/09/27),Dante (2015/12/14),Delphi_Developer (2015/09/27),M.S.T (2015/02/11),mazdak2536 (2015/02/11),MFerri (2015/02/22),mohammad_eslami (2015/03/05),shima (2015/02/20),حمید (2015/02/19)

8. Top | #5

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    به صورت تیتر وار نظرم رو عرض کنم مزدک جان

- به شخصه روی ماشین اول چندان توصیه نمیکنم که ماشینی گرون تر از توانایی اولیتون بخرید . حتما پیشنهاد میکنم که نقد بگیرید و نه با وام . همونطور که بابک گفت اسیر میشید . من دو ساله در به در یه جایی هستم که بتونم این وام رو تسویه کنم بسکه رو اعصابمه . کلا وام داشتن همه جوره توی کردیتتون تاثیر میزاره و قدرت گرفتن وامتون رو اگر بخواید خونه بخرید پایین میاره این تازه غیر از بهره بالای وام ماشین و ... است .
    - یه ماشین از یه برند خوب بگیرید ، حالا اگر دو سه سال کار کرده باشه اما با کیلومتر پایین که premium ماشین صفر رو ندید که با بودجتون بخوره ، چه بهتر .

اینجا تویوتا ، هیوندای ، مزدا و هولدن مردم زیاد میخرن . به سلیقه خودت و بودجت بستگی داره . من از ماشینم راضیم و با هیچ چیز عوضش نمیکنم ( Nissan Muranu) چون کلا حس عاطفی برقرار میکنم با ماشینهام . ایران یه سیلو داشتم ، اینقدر دوستش داشتم که اینجا هم نزدیک بود برم یه سیلو همون رنگ و همون مدل بخرم فقط بزارم گوشه پارکینگ بعضی وقتها سوارش شم . فکر کنم 2500 دلار بود . همون موقع که داشتم میخریدم با پولی که دادم و ماشین حدودا دوسال کارکرده خریدم ، میتونستم صفر فول آپشن کیا اسپورتج بگیرم . اون موقع تست درایوش رو دوست داشتم اما این مورانو چشمم رو گرفت . ایران پشت اسپورتج پسرخالم نشستم ، احساس کردم شاید بد نبود ز اول همون رو خریده بودم.

بیشتر نکاتم با بابک موافق بود ، فقط یه نکته . اگر ماشین کارکرده میگیره ، حتما دقت کن که tow bar نداشته باشه . چون اگر داشته باشه ، نمیدونی به موتورش چقدر فشار اوردن قبلا .
    مرسی دامون جان از این پاسخ کامل و جامع

9. کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

MFerri (2015/02/22)

10. Top | #6

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    دامون جان
    حتما دقت کن که tow bar نداشته باشه . چون اگر داشته باشه ، نمیدونی به موتورش چقدر فشار اوردن قبلا .

این هم نکته ای هستش. خوب پس بدون Tow bar بگیرین ولی بعدش خرج زدنش رو موقع خرید حساب کنید
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

11. 3 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

arsa54 (2016/01/13),حمید (2015/02/19),دامون (2015/02/11)

12. Top | #7

تخصص
    میزان امتیاز
    2627
    كم هم نيست . چيز خوب رو با نصبش تا ٥٠٠ تا بايد در نظر بگيري

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

حمید (2015/02/19)

14. Top | #8

میزان امتیاز
    19
    من هم نظرم خرید ماشین دست دوم هست. کلا ماشین های دست دوم خوبی میشه از لینک های زیر پیدا کرد. البته قبل خرید بهتره یک مکانیک ببرید ماشین رو چک کنه. حدود 100$ مکانیک میگیره.
    Used Cars - New Cars - Search New & Used Cars For Sale - carsales.com.au
    Find a New or Used Car | Gumtree Australia

البته از لینک دوم میشه برا خرید و فروش لوازم دست دوم خونه هم استفاده کرد.

اگه کسی از دوستان دنبال شاسی بلند قیمت مناسب تو سیدنی هم میگرده یکی از دوستان ایرانیم ماشینش رو داره اونجا میفروشه. لینکشم اینه:

2001 Honda CR-V Sport REALTIME 4WD (Rel. Mar. 1999)

15. کاربر مقابل از Alex عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

حمید (2015/03/05)

16. Top | #9

میزان امتیاز
    656
    یکی از بهترین روشها برای خرید ماشین دست دوم اینکه برین از دیلر ها بگیرین اگه زیاد سر رشته ای از مکانیکی و .. ندارین ، در سیدنی پاراماتا رود ، جای خوبی هست واسه خرید ماشین تا میتونین چک و چونه بزنین و تخفیف بگیرین ، اگه میخواین از هیزتوری ماشین اطلاع داشته باشین با حدود 30 دلار میتونین بفهمین ماشین تصادف داشته ، کیلومترش واقعیه و .. ، و معمولا دیلرها بهتون ارائه میکنن ، اما خرید از غ دیلرها با اینکه ارزونتره بایستی به موارد مهمی توجه کنین ، علاوه بر سالم بودن ماشین ، وام و .. متعلق به فروشنده نداشته باشه که بعدش شما باید پرداخت کنین ، در مجموع نظرم خرید از دیلرها و ماشین کم کارکرد و یا بهتر از اون نو تر و بدونین هیچ ارزونی یا گرونی بی علت نیست ! تو سایت ها تحقیق کنین و اوضاع رو بررسی کنین و بعدا حضورری برین بخرین

17. کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

cinere (2015/09/27)

18. Top | #10

تخصص
    میزان امتیاز
    2627
    يه سايت هست كه اتفاقا حدود سال ٢٠١٢ روش كار ميكردم مالكيتش مال شركت Veda advantages است ، اطلاعات خيلي خوبي در مورد ماشين ميتونيد روش بگيريد
    carhistory.com.au

19. 5 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

broker (2016/09/19),cinere (2015/09/27),Mehnoosh-Mohamad (2015/09/27),Narengi (2015/09/27),saharb66 (2015/09/27)

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین