سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: جابجایی از محله ای به محله دیگر

1. Top | #1

میزان امتیاز
    656

جابجایی از محله ای به محله دیگر

در انتخاب محله که به نظرم یه مقدار هم سخته میخواستم بدونم آیا ماها که اوایل مهاجرت درآمد مناسبی نداریم بهتره که در محلات ضعیفتر زندگی کنیم یا اینکه با صرف هزینه بیشتر در محلات گرونتر زندگی کنیم سوالم از این حیث هست که در محلات گرونتر ایا امکانات کار ، کلاسهای اموزشی و امکاناتی از این دست بیشتره و سریعتر میتونیم خودمون رو بالا بکشیم یا .... و آیا جابجایی بین محلات هزینه روبالاتر میبره ؟ لطفا تجربیات و پیشنهادات ارزشمند خودتون رو شر کنین

2. کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

shima (2015/03/03)

3. Top | #2

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    یه نکته رو توجه کنین. محله ها بی جهت ارزون نیستن! مثلا سال اول من دنبال خونه بودم. یه آپارتمان فرنیش گیرم اومد 300 دلار در هفته. نزدیک شهر تا حدی که پیاده میشد بری مرکز شهر در عرض نیم ساعت. اجاره کردم و بعدش متوجه شدم که ای بابا این محله عشق و حال ملته! پر بار و استریپ کلابه. شبها هم که دیگه ملت وای میستن بغل خیابون. کاش حالا آدمهای با کلاس بودن. یه مشت هوکر معتاد و افتضاح. همسایه ها یکی از یکی آنتیک تر! خلاصه که سال اول بخاطر همین خونه نزدیک بشهر و ارزون خیلی جلو افتادم ولی در مقابل (هیچ زمانی هم اتفاق بدی رو تجربه نکردم ) آسودگی خاطر هم نداشتم خصوصا اینکه متاهل هم بودم و خانومم اونموقع تنها خونه بود .
    من پیشنهاد میکنم (اگه متاهل هستید) خونه اول رو فرنیش بگیرین که زیاد لازم نباشه وسایل بگیرین. معمولا یخچال و تلویزیون اینها داره. بعد یه سرچی راجع به محله بکنین ببینین درصد مکافات توش چقدره. تا جا بیوفتید سعی کنین یسمت خرید وسایل دست و پا گیر نرید. جابجایی بسته به حال و روزتون داره! یکی میره یه وانت کرایه میکنه 70$ همه چیزها رو میریزه توش میبره. کلی هم براش فان بحساب میاد ولی در کل سعی کنین اون اوایل خرید اساسی نکنین چون حتی نمیدونین چی رو بهتره از کجا بگیرید و با چه فرمتی و چه شرایطی. مجله های گرونتر از بابت کلاسهای آموزشی و امکاناتی نیست که گرونتره. مواردی مثل دسترسی به شاپینگ سنترها معمولا یکنواخت پخش شده بین ساب اربها
    ویرایش توسط babaak : 2015/02/09 در ساعت 06:15 PM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

4. 4 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/02/20),mazdak2536 (2015/02/09),حمید (2015/02/23),دامون (2015/02/10)

5. Top | #3

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط babaak نمایش پست ها
    یه نکته رو توجه کنین. محله ها بی جهت ارزون نیستن! مثلا سال اول من دنبال خونه بودم. یه آپارتمان فرنیش گیرم اومد 300 دلار در هفته. نزدیک شهر تا حدی که پیاده میشد بری مرکز شهر در عرض نیم ساعت. اجاره کردم و بعدش متوجه شدم که ای بابا این محله عشق و حال ملته! پر بار و استریپ کلابه. شبها هم که دیگه ملت وای میستن بغل خیابون. کاش حالا آدمهای با کلاس بودن. یه مشت هوکر معتاد و افتضاح. همسایه ها یکی از یکی آنتیکتر! خلاصه که سال اول بخاطر همین خونه نزدیک بشهر و ارزون خیلی جلو افتادم ولی در مقابل (هیچ زمانی هم اتفاق بدی رو تجربه نکردم ) آسودگی خاطر هم نداشتم خصوصا اینکه متاهل هم بودم و خانومم اونموقع تنها خونه بود .
    من پیشنهاد میکنم (اگه متاهل هستید) خونه اول رو فرنیش بگیرین که زیاد لازم نباشه وسایل بگیرین. معمولا یخچال و تلویزیون اینها داره. بعد یه سرچی راجع به محله بکنین ببینین درصد مکافات توش چقدره. تا جا بیوفتید سعی کنین یسمت خرید وسایل دست و پا گیر نرید. جابجایی بسته به حال و روزتون داره! یکی میره یه وانت کرایه میکنه 70$ همه چیزها رو میریزه توش میبره. کلی هم براش فان بحساب میاد ولی در کل سعی کنین اون اوایل خرید اساسی نکنین چون حتی نمیدونین چی رو بهتره از کجا بگیرید و با چه فرمتی و چه شرایطی
    اولا ممنون از شما، من همیشه استفاده میکنم از تجربیات گرانبهای شما و سایر دوستان
    اره یه بچه 5 ساله هم دارم ، نگرانی هم بابت اونه ، نمیخوام جایی باشم که واسه اون امکانات نباشه واسه همین هم محله های با مدرسه خوب رو سرچ کردم . اینکه میفرمایید هیچ ارزونی بی علت نیست کاملا منطقیه و اگر ادم تواناییش رو داشته باشه بایستی یه محله خوب حتما زندگی کنه ، سوالم رو یه جور دیگه هم بپرسم
    آیا منطقی تر اینه که یه خونه کوچک در محله گرون داشته باشی تا امکانات و تسهیلات برای رشدسریعتر به دست بیاری(یعنی یه جور سرمایه گذاری بحساب میاد ازنظر هزینه - فایده) یانه محلات با تسهیلات و امکانات که کارمون رو راه بندازه رو میشه در اوایل انتخاب کرد و بعدا جابجا شد (پخشایش امکانات و تسهیلات مثل ایران بالنسبه بغرنج هست در این محلات) هرچند شاید مقایسه باایران منطقی نباشه ، اما مقیاس دیگه ای ندارم

6. کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

حمید (2015/02/23)

7. Top | #4

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    خواهش میکنم . کدوم شهر دارید میرید؟
    امکانات و تسهیلات بین همه ساب اربها به شکل مناسب پخش شده تقریبا. برای همین رشد سریعتری رو بنظرم نمیاد برای شما بوجود بیاره. مرکز شهر بیشتر شبیه ویترین اجتماعی هست اینجا. شما هرچیزی رو که در مرکز شهر وجود داشته باشه تقریبا در ساب اربهای دوردست هم دارید. اگر منظورتون مثلا موسسه آموزشی خاصی هست که فقط یه جا یا دو جا شعبه داره ، اونوقت شما باید سیستم رفت و آمدتون رو برنامه ریزی کنین. اینکه چسبیده بهش باشید مثبت هست ولی خیلی وزن محاسباتی نداره. اینجا 1 ساعت در روز رفتن سر کار یه امر معمولی بحساب میاد. اون هم مثل همین. من شهرهای دیگه رو نمیشناسم. در مورد پرث پیشنهاد میکنم اول کار کمی نزدیک به مرکز شهر باشید چون نمی دونین کدوم سمت شهر کار گیر میارین. بالا یا پایین. (اذیت میشین اگه مثلا پایین خونه بگیرین و یهو بالا کار پیدا کنین) بعد از اینکه کار رو پیدا کردید جا بجا بشید بسمت اون که نزدیکتر باشید. چون بچه دارید پیشنهاد میکنم یه خونه رو پیدا کنین که بتونین توش 2 اتاق داشته باشید. دنبال استودیو و یا یه خوابه نرین و نگین حالا میگذرونیم! کمی دورتر بشین با همون قیمت بزرگتر میتونین پیدا کنین. ترجیحا دارای Garden بزرگی نباشه که مسولیتش نیوفته گردنتون خرج بندازه رو دستتون ولی خوب بچه یه فضای نفس کشیدن هم داشته باشه. امنیت بهتری داشته باشه تا شما راحت باشید اگرچه که فکر نمیکنم زیاد ارتباطی الان که تازه دارید میرید پیش بیاد. مدرسه ای رو اگه قراره بفرستینش ببینین. فاصله محل خونه تا اولین ایستگاه اتوبوس و از اونجا به ترن استیشن رو ببینین چقدره. (زیر آفتاب و بارون و باد راه رفتن 10 دقیقه ای خانوم و بچه رو واقعا نمی خواین ). یه سرچ کنین تو اینترنت آمار دزدی و میزان افراد محلی که تو اونجا هستند رو سرچ کنین. این قبیل چیزها
    ویرایش توسط babaak : 2015/02/09 در ساعت 06:52 PM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

8. 2 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/02/09),حمید (2015/02/23)

9. Top | #5

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط babaak نمایش پست ها
    خواهش میکنم . کدوم شهر دارید میرید؟
    امکانات و تسهیلات بین همه ساب اربها به شکل مناسب پخش شده تقریبا. برای همین رشد سریعتری رو بنظرم نمیاد برای شما بوجود بیاره. مرکز شهر بیشتر شبیه ویترین اجتماعی هست اینجا. شما هرچیزی رو که در مرکز شهر وجود داشته باشه تقریبا در ساب اربهای دوردست هم دارید. اگر منظورتون مثلا موسسه آموزشی خاصی هست که فقط یه جا یا دو جا شعبه داره ، اونوقت شما باید سیستم رفت و آمدتون رو برنامه ریزی کنین. اینکه چسبیده بهش باشید مثبت هست ولی خیلی وزن محاسباتی نداره. اینجا 1 ساعت در روز رفتن سر کار یه امر معمولی بحساب میاد. اون هم مثل همین. من شهرهای دیگه رو نمیشناسم. در مورد پرث پیشنهاد میکنم اول کار کمی نزدیک به مرکز شهر باشید چون نمی دونین کدوم سمت شهر کار گیر میارین. بالا یا پایین. (اذیت میشین اگه مثلا پایین خونه بگیرین و یهو بالا کار پیدا کنین) بعد از اینکه کار رو پیدا کردید جا بجا بشید بسمت اون که نزدیکتر باشید. چون بچه دارید پیشنهاد میکنم یه خونه رو پیدا کنین که بتونین توش 2 اتاق داشته باشید. دنبال استودیو و یا یه خوابه نرین و نگین حالا میگذرونیم! کمی دورتر بشین با همون قیمت بزرگتر میتونین پیدا کنین. ترجیحا دارای Garden بزرگی نباشه که مسولیتش نیوفته گردنتون خرج بندازه رو دستتون ولی خوب بچه یه فضای نفس کشیدن هم داشته باشه. امنیت بهتری داشته باشه تا شما راحت باشید اگرچه که فکر نمیکنم زیاد ارتباطی الان که تازه دارید میرید پیش بیاد. مدرسه ای رو اگه قراره بفرستینش ببینین. فاصله محل خونه تا اولین ایستگاه اتوبوس و از اونجا به ترن استیشن رو ببینین چقدره. (زیر آفتاب و بارون و باد راه رفتن 10 دقیقه ای خانوم و بچه رو واقعا نمی خواین ). یه سرچ کنین تو اینترنت آمار دزدی و میزان افراد محلی که تو اونجا هستند رو سرچ کنین. این قبیل چیزها

ممنون از راهنماییتون بسیار هم عالی
    سیدنی اگه خدا قبول کنه

10. Top | #6

میزان امتیاز
    419
    مزدک جان مسایل خیلی زیادی در مورد انتخاب محل سکونت تاثیر دارن. مثلا نزدیکی به محل کار ، مدرسه فرزندان ، نزدیکی به دوستان و آشنایان ، دسترسی به ترن و پابلیک ترانسپورت و خیلی چیزهای دیگه.باید بین همه اینها یک توازنی برقرار کنی. نظر من اینه که با توجه به قطعی بودن مدرسه بچه ها (اگر قطعی هست) اولویت رو بزاری روی اون. امکانات معمولا در تمام محلات به طور معقولی وجود داره(مثلا مگه اینکه بری کاروان پارک روتی هیل !) اما در کل مشکلی از اون بابت نخواهی داشت. کاندیداهات رو بگو همین جا من نقاط ضعف و قوتش رو بگم.

11. 2 کاربر مقابل از احسان_نقشه بردار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/02/20),shima (2015/03/03)

12. Top | #7

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط احسان_نقشه بردار نمایش پست ها
    مزدک جان مسایل خیلی زیادی در مورد انتخاب محل سکونت تاثیر دارن. مثلا نزدیکی به محل کار ، مدرسه فرزندان ، نزدیکی به دوستان و آشنایان ، دسترسی به ترن و پابلیک ترانسپورت و خیلی چیزهای دیگه.باید بین همه اینها یک توازنی برقرار کنی. نظر من اینه که با توجه به قطعی بودن مدرسه بچه ها (اگر قطعی هست) اولویت رو بزاری روی اون. امکانات معمولا در تمام محلات به طور معقولی وجود داره(مثلا مگه اینکه بری کاروان پارک روتی هیل !) اما در کل مشکلی از اون بابت نخواهی داشت. کاندیداهات رو بگو همین جا من نقاط ضعف و قوتش رو بگم.
    سلام و ممنون احسان جان
    امیدوارم فرصتی بشه ببینمت و مشکل هم به زودی حل بشه بخوبی وخوشی
    مهمترین فاکتور من مدرسه بچه ام هست. طبق توصیه هایی که دامون و سایر دوستان داشتن مدرسه دولتی رو برای سالهای اول مد نظر داشتم که طبق سرچی که کردم این محلات دارای بهترین مدارس دولتی بودن:
    artarmon/woolahra/baulkham hills/epping/balmain/beecroft/carling ford//
    killara/st.ives
    اینایی که مشخص کردم ظاهرا بهتر بودن!! نظرت در مورد اینا چیه؟ یا اصلا پیشنهادهای دیگه ای داری

13. Top | #8

میزان امتیاز
    419
    ببین من به ترتیب بهت میگم ، دلایل خودم رو هم دارم.
    1 - Artarmon
    2 - Killara
    3 - Woollahra
    4 - Balmain
    5 - St. Ives
    6 - Carlingford
    7 - beecroft
    8 - Baulkam hills
    در عین حال که همه این محله ها که نوشتی جزو محله های تاپ سیدنی محسوب میشن. به حز موارد 1 ، 6 ، 7 و 8 بقیه فک کنم جزو ده سابرب برتر سیدنی هستن.

14. 4 کاربر مقابل از احسان_نقشه بردار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/02/20),mhd.hdr (2015/02/20),shima (2015/02/20),حمید (2015/02/23)

15. Top | #9

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط احسان_نقشه بردار نمایش پست ها
    ببین من به ترتیب بهت میگم ، دلایل خودم رو هم دارم.
    1 - Artarmon
    2 - Killara
    3 - Woollahra
    4 - Balmain
    5 - St. Ives
    6 - Carlingford
    7 - beecroft
    8 - Baulkam hills
    در عین حال که همه این محله ها که نوشتی جزو محله های تاپ سیدنی محسوب میشن. به حز موارد 1 ، 6 ، 7 و 8 بقیه فک کنم جزو ده سابرب برتر سیدنی هستن.
    ممنونم احسان عزیز، علت اولویت artarmon با اینکه جز تاپ ترینها نیست بخاطر مدرسه اش هست؟ میشه اگه حال داشتی فاکتورهای مدنظرت رو بیشتر توضیح بدی
    من خودم هم killara رو ترجیح میدم.
    از نظر قیمت اجاره، حمل و نقل ، شاپینگ سنترها ، ساختار جمعیتی، ملیتها و... اگه فرصتداشتی بیشتر بگی.من سرچ کردم اما مسلما شماهاکه اونجا هستین خیلی بهترمیتونین ما رو راهنمایی کنین
    راستی نظرت درباره meadowbank چیه / نزدیکی به این سابرب هم برای من یه فاکتور
    ایشاالله فرصتی بشه ببینمت ، ممنون و سپاسگزارم

16. Top | #10

میزان امتیاز
    217
    چند تا نکته
    خوبه که راجع به محله ها اطلاع مناسب داشته باشی ولی ذهنت رو بایاس نکن. اگه می تونی محل اقامت موقت دو هفته ده روزه ای رو در محلی که بیشتر مدنظر داری بگیر بعد بیا اینجا شورت لیست کن.
    همونطور که احسان هم گفت اولویت رو بذار فرزندت و مدرسه اش.
    ممکنه انتخاب اولت یه محله ای باشه بیای اینجا خونه مناسب توش توی اون زمان پیدا نکنی. ممکنه جمعیت غالب اون سابرب رو نپسندی.
    اگه شانس بیاری و خونه فرنیشد مناسب پیدا کنید خیلی خوب می شه
    شاد باشید - علی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین