سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 8 از 23 نخستنخست ... 67891018 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 222

موضوع: چه وسایلی (از خونه) ارزش بردن از ایران به استرالیا . رو دارن

1. Top | #71

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط cinere نمایش پست ها
    من قانونشو نخوندم ولی قبلا پرس و جو کردم از دوستانی که تجربه داشتن.
    اوردن تا 20 متر مربع فرش ماشینی یا دستی از هر نوع برای هر نفر مشکلی نداره.

دوستان میگفتن فرش ماشینی 6 متری که تو ایران معمول هست یا فرش ابریشم بافت رو اوردن به راحتی.

به تمیزی و عمر فرش هم کاری نداشتن علی الظاهر

امیدوارم کمک کنه این
    بحث آوردن یک چیزه...استفاده چیز دیگر
    یکی از بزرگترین بی احتیاطی های ما هنگام مهاجرت، آوردن وسایل غیرضروری یا بد موقع است. اوایل مهاجرت که هنوز جا و مسکن تثبیت شده ای ندارید، عملا" امکان استفاده از فرش نفیس دستباف وجود نخواهد داشت. این وسط فقط فرش شما در حین اسباب کشی های متعدد یا جمع و پهن کردن ها آسیب میبیند. بخصوص آنکه ممکن است در اوایل مکان کوچکی را اجاره کنید که اصولا" فضای پهن کردن فرش را نداشته باشید.
    توصیه می کنم آوردن فرش را به دفعات بعد موکول کنید اگه مقدور است و عجله خاصی ندارید.
    همینطور برخی از البسه و پوشاک.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

2. Top | #72

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    213
    ما اخيرا كلي وسيله براي شروع زندگي خريديم گفتم شايد بد نباشه اطلاعات رو با بقيه به اشتراك بزارم، البته شايد براي كسي كه اولش مياد اينجا و شغلي نداره جوابگو نباشه ولي ميتونيد موقتا تو يه خونه furnished باشيد و براي بعد از اينكه مشغول به كار شديد برنامه ريزي كنيد وسايل نو بگيريد.
    يك سري از فروشگاه ها هستند كه مي تونيد به صورت ١٢ ماهه قسطي ازشون مبلمان، وسايل برقي، صوتي و تصويري بخريد. ولي بايد با بانكي كه اينها قرارداد دارن باهاش اول رجيستر كنيد و كارت اعتباري بگيريد و اونها برحسب اينكه درامد ماهانه شما چقدر هست و هزينه هاي زندگي تون به چه صورته شما رو رد يا قبول مي كنند. همه ي اين قضايا هم آنلاين صورت مي گيره.
    مي تونيد وسايلي مثل يخچال و تلويزيون و ماشين لباسشويي و جارو برقي و ماكروفر و چيزهايي از اين دست رو از The Good Guys بگيريد، قيمتهاي مناسب و حتي بعضي اوقات آفرهاي خوب رو برندهاي خوبي مثل سوني، ال جي و سامسونگ دارن.
    مبلمان هم من fantastic furniture رو پيشنهاد مي كنم چون قيمتهاش مناسبه. پكيج هاي خوبي داره كه شامل تخت خواب، كاناپه، ميز نهار خوري و ميز تلويزيون و كتابخونه هست و كلا قيمتش ١٩٠٠ دلار يا حداكثر ٢٠٠٠ دلاره.
    براي خرده ريزهاي خونه و آشپزخونه هم مي تونيد نقدا از Kmart يا Target يا Big W خريد كنيد و مي بينيد كه بعضي چيزها حتي از ايران هم ارزون تر براتون درمياد پس در كل نگران اوردن وسايل خونه تون از ايران نباشيد.

3. 6 کاربر مقابل از Libra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

cinere (2016/04/10),fateme2b (2016/04/12),Gone (2016/04/09),mehran (2016/04/09),Mint (2016/04/09),Nerd (2016/04/09)

4. Top | #73

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط Libra نمایش پست ها
    مي تونيد وسايلي مثل يخچال و تلويزيون و ماشين لباسشويي و جارو برقي و ماكروفر و چيزهايي از اين دست رو از The Good Guys بگيريد، قيمتهاي مناسب و حتي بعضي اوقات آفرهاي خوب رو برندهاي خوبي مثل سوني، ال جي و سامسونگ دارن.
    فقط در مورد good guys اینو بگم که فراموش نکنین که جای چک و چونه وجود داره. از فروشنده ها که توی فروشگاه میگردن و راهنمایی میکنن، بخواین که بهتون تخفیف بدن. اکثر موارد اونها هم تخفیف های خوبی میدن (حتی بعضا اضافه بر تخفیف اصلی).
    البته اگر خودتون وسیله ای که میخواین رو ببرین صندوق، دیگه از تخفیف خبری نیست!

5. 3 کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

cinere (2016/04/10),Libra (2016/04/10),mehran (2016/04/09)

6. Top | #74

تخصص
    joshkar
    میزان امتیاز
    0

لوازم منزل

با درود خدمت هموطنان
    ایا برای امدن به استرالیا بهتر است لوازم منزل را همانجا خریداری کرد یا از دبی فرستاد،اگه هم فکری کنید ممنون میشم.
    با تشکر داریوش

7. Top | #75

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    213
    نقل قول نوشته اصلی توسط Libra نمایش پست ها
    ......مبلمان هم من fantastic furniture رو پيشنهاد مي كنم چون قيمتهاش مناسبه. پكيج هاي خوبي داره كه شامل تخت خواب، كاناپه، ميز نهار خوري و ميز تلويزيون و كتابخونه هست و كلا قيمتش ١٩٠٠ دلار يا حداكثر ٢٠٠٠ دلاره.
    براي خرده ريزهاي خونه و آشپزخونه هم مي تونيد نقدا از Kmart يا Target يا Big W خريد كنيد و مي بينيد كه بعضي چيزها حتي از ايران هم ارزون تر براتون درمياد پس در كل نگران اوردن وسايل خونه تون از ايران نباشيد.
    یه پیشنهاد دیگه: IKEA رو فراموش نکنید. قیمتهاش خیلی مناسبه و هر چیزی که بخواهید داره. اگر برید مطمئن باشید راحت ساعتها اونجا وقت صرف می کنید و دست پر برمی گردید خونه. Meatball هم یادتون نره بخورید

8. 2 کاربر مقابل از Libra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mehran (2016/04/28),mosafer (2016/05/29)

9. Top | #76

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    213
    اون موقع که من مشغول بستن چمدونهام بودم و هی بارم رو با تنقلات ایرانی سنگین می کردم، همش برام سوال بود که آیا تو استرالیا میشه خیلی از خوراکی های ایرانی رو پیدا کرد یا نه که البته دوستان خیلی راهنمایی کردند ولی خب باز بد نیست بهتون بگم آلو بخارا، انجیر خشک، برگه زردآلو همه رو می تونید تو بسته بندی های بهداشتی از فروشگاه های زنجیره ای بخرید. همه جور آجیلی هم تو woolworths پیدا میشه. ادویه جات همه چی اینجا هست از هل کوبیده یا نکوبیده بگیرید تا نعنا خشک و زیره. یه سری چیزها هم مثل رب انار، لیمو امانی یا مثلا عرق نعنا رو می تونید از فروشگاه های خاورمیانه ای که محصولات ایرانی رو دارند بخرید. بنظرم فقط زعفرون ارزش اوردن داره و اگر اهلش هستید سبزی خشک برای قورمه سبزی چون من شخصا طعم قورمه سبزی کنسروی رو دوست ندارم.
    ویرایش توسط Libra : 2016/05/29 در ساعت 10:24 PM

10. 3 کاربر مقابل از Libra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

broker (2016/05/31),mehran (2016/06/02),mosafer (2016/05/29)

11. Top | #77

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    0

تجربیات در مورد انتقال وسایل و اثاثیه با کشتی‌

دوستان من هر چی‌ گشتم تاپیکی در مورد انتقال بار با کشتی‌ ندیدم، لطفا اگه تاپیکی در این مورد هست اطلاع بدید
    در هر صورت می‌خواستم دوستان تجربیات خودشون رو در مورد انتقال وسیلشون با کشتی‌ بیان کنن، مثلا از چه شرکتی استفاده کردند؟راضی‌ بودند؟ وسایل چوبی مثل مبلمان و میز می‌شه برد؟ اگه اره اینسپکشن میخوره اونور و چقدر هزینه اینسپکشن داره؟

12. Top | #78

میزان امتیاز
    9
    به دليل تكراري بودن تاپيكي كه باز كردين تاپيك جديد با موضوع قديمي تر ادغام شد. لطفا قبل از باز كردن تاپيك جديد كلمات كليدي سوالتون رو از طريق سرچ باكس جستجو كنيد.

لينك زير مربوط به تاپيك موضوع مربوطه است ، مطالعه بفرماييد.

چه وسایلی (از خونه) ارزش بردن از ایران به استرالیا . رو دارن
    ویرایش توسط moderator4 : 2016/10/06 در ساعت 07:39 AM

13. Top | #79

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط davood267 نمایش پست ها
    دوستان قطعا هر کسی باید با توجه به شرایطش و نوع بارش تصمیم بگیره.ولی با توجه به اینکه دیگه کانتینر های کشتی مثل سابق که بار داخلشون جابجا میشد حمل نمیشن یه روش دیگه هم که قبلا بچه ها انجام میدادن قابل بررسی هست و اون حمل کامل بار با اجاره کانتینر تو کشتی هست .کانتینر در حضور شما در گمرک تهران پلمپ میشه و تو استرالیا باز میشه.فقط تو دوبی از یه کشتی به یه کشتی دیگه گذاشته میشه.طبق بررسی که من انجام دادم شما اگه یه کانتینر 20 فوت کرایه کنید(تقریبا تمام وسایل یه خونه معمولی توش جا میشه) با یه هزینه کلی حدود 4500 دلار از در خونتون تا در خونه تو استرالیا بارتون رو میبرید و حدود 50 روز هم طول میکشه.البته این به این شرطه که خودتون تو خونه وسایل رو بسته بندی کنید و تو استرالیا به جای شرکت های ترخیص کننده خودتون بار ور ترخیص کنید و کامیون کرایه کنید.اگه بسته بندی رو تو ایران به شرکت حمل و نقل بدید و اون طرف هم شرکت بارتون رو ترخیص کنه هزینه میشه حدود 6000 به بالا.
    البته بازم میگم هر کسی باید شرایط خودش رو بررسی میکنه مثلا با توجه به تعداد ما من حساب کردم همون روز اول که میرسم استرالیا باید 3000 دلار فقط پول تختخواب بدم.
    من طبق بررسی که انجام دادم اونطرف حداقل باید 7500 دلار پول وسایل اولیه داد(تختخواب و میل و یخچال و تلویزیون و ماشین لباس شویی و..).از طرفی شما حداقل باید 1500 دلار باز پول فریت هوایی بدید چون قطعا یه سری وسایل رو نمیتونید نبرید.یعنی جمعا میشه 9000 دلار.ولی اینطوری با یه خورده مدیریت میشه سر و ته قضیه رو با حدود 4500 دلار سر آورد.به علاوه هر چی دلتون خواست میتونید با خودتون ببرید.
    برای اینکه دوستان یه سنسی پیدا کنن ریز هزینه رو طبق استعلام خودم اینجا میزارم:
    هزینه بسته بندی وسایل در منزل :2 میلیون تومن(خودتون میتونید با شماوره شرکت حمل و نقل با 500 هزار تومن این کارو انجام بدید)
    هزینه حمل تا بندر عباس و پول گمرکی : 3،600،000 تومن
    هزینه کشتی با هزینه های جانبی : 1650 دلار
    این میشه هزینه این طرف که اگه بسته بندی با شرکت باشه میشه 3200 دلار و اگه با خودتون باشه میشه حدود 2800 دلار
    و اما هزینه اون طرف: اگه شما کار ترخیص رو به طور کامل بدید به شرکت های ترخیص کننده بین 2500 دلار تا 3000 دلار هزینه داره و اگه خودتون ترخیص کنید حدود 1300 تا 1500 دلار .

این تحلیل منه نمیدونم چقدر درسته دوستان لطفا نظر بدن.

سلام،

فرمودید "برای اینکه دوستان یه سنسی پیدا کنن ریز هزینه رو طبق استعلام خودم اینجا میزارم:"

می‌خواستم بپرسم این هزینه‌ها هزینه‌های واقعی شماست که انجام دادید یا تخمینی؟ چون فرمودید استعلام کردم می‌پرسم

14. Top | #80

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    0
    درود،

دوستان واسه اواخر آذر یا اواخر دی‌ کسی‌ مایل به شیر کردن کانتینر از تهران به بریزبین هست؟

صفحه 8 از 23 نخستنخست ... 67891018 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع