سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 3 از 9 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 82

موضوع: چه وسایلی (از خونه) ارزش بردن از ایران به استرالیا . رو دارن

1. Top | #21

میزان امتیاز
    3
    من چهار تا سوال دارم
    ۱- کلا چه چیزی نباید داشته باشیم که هزینه بازرسی بهمون تعلق نگیره.
    ۲- همچنین مبنای محاسبه گمرک در استرالیا چیه؟
    ۳- چطور باید ثابت کنیم وسایل برقی نو نیستند. چون ممکنه ظاهر کاملا تمیزی داشته باشن ولی نو نباشن. فاکتور خرید ترجمه کنیم؟
    ۴- میشه بعدها بازم بار رو از طریق فریت ارسال کرد. مثلا خودمون در رفت و امدهای بعد و یا خانواده مون.
    EOI submission-----15-Mar. 2013
    Invite for visa 189 ----18-Mar. 2013
    Lodge ----------3 Apr. 2013

GRANT-----2014-9-8

2. Top | #22

میزان امتیاز
    217
    دو نکته رو در مورد فریت و سئوالات شما باید در نظر داشته باشید
    1 - اصولا تلاش اینه که کار به بازرسی نکشه. چون بازرسی و کارشناسی هزینه های بالایی داره. من تا حالا 5 بار برای خودم و دوستانم ترخیص کردم و هیچ بار بازرسی نشده. بازرسی مساوی است با هزینه و اتلاف وقت
    2 - گمرک اصل رو بر اعتماد می ذاره و شما باید تلاشتون این باشه که این اعتماد حفظ بشه.
    و اما پاسخ سئوالات شما :
    1 - وسایل چوبی، وسایلی که ممکنه با خودشون خاک وارد استرالیا کنند مثل کفش کهنه یا جاروبرقی کثیف، خوردنی، گیاه و ...
    2 - گمرک و قرنطینه به خودی خود هزینه ای ندارند، شرکت هواپیمایی هزینه ای رو بابت هندلینگ فریت از شما می گیره. من فرمول دقیقش رو نمی دونم ولی احتمالا به وزن بستگی داره. حول و حوش 100 دلار بود تو 5 تجربه من.
    3 - خیر. نیازی به ترجمه فاکتور خرید نیست. نیازی هم به اثبات نیست. حرف شما این است که وسایلی رو که باهاش زندگی می کردید رو فریت کردید. همانطور که بالا گفتم قراره به بازرسی نرسیم که بخواهیم در این مورد نگران باشیم. در زمان کارشناسی هم به هر حال توضیح باید کفایت بکنه.
    4 - هر بلیط به مقصد استرالیا اجازه فریت بار رو داره ولی شما مثلا اگر 100 کیلو بار رو با یه ویزای توریستی فریت کنید منطقا باید بازرسی بشید که دلیل کار معلوم بشه
    شاد باشید - علی

3. 4 کاربر مقابل از Ally عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/03/11),sahar (2015/03/12),Saharslt (2015/04/04),shohi (2015/07/13)

4. Top | #23

میزان امتیاز
    656
    وسایل چوبی، وسایلی که ممکنه با خودشون خاک وارد استرالیا کنند مثل کفش کهنه یا جاروبرقی کثیف، خوردنی، گیاه و ...

علی جان یعنی کفشهامون بندازیم دور، کهنه نیستن ولی مسلما تهشون تمیز نیست، در کاور میزاریم ، با شستن ته اش حل موضوع؟
    وسایل چوبی رو هم قبلا شنیده بودم چوب خام ؟

5. 2 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

sahar (2015/03/12),shohi (2015/07/13)

6. Top | #24

میزان امتیاز
    217
    مزدک جان توصیه ها و نظرات من
    1 - کفشها رو تمیز کنید تمیز تمیز و اگر واقعا لازم نیست نیاریدشون. موقع توضیحات هم اگه پرسیدند بگید کامل شستیدش. افسر سختگیر باشه میفرسته بازرسی.
    2 - در اصل چوبهای کهنه مدنظره ولی من الان فکر می کنم کدوم وسیله چوبی لازمی وجود داره که آدم بخواد بار اول فریت کنه.
    3 - یه لیست انگلیسی از اجناس فریت تهیه کنید و موقع ترخیص به مامور گمرک و قرنطینه تحویل بدید . در راستای همون ایجاد اعتماد. در لیستتون دروغ نگید ولی همه راست رو هم لزومی نداره که بگید.
    شاد باشید - علی

7. 5 کاربر مقابل از Ally عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/03/12),sahar (2015/03/12),Saharslt (2015/04/04),ترمه (2015/03/12),حمید (2015/03/12)

8. Top | #25

میزان امتیاز
    3
    سلام دوستان
    پست های خوبی در مورد فریت گذاشته شده ممنون از همه
    چندتا سوال در مورد فرش داشتم
    اول) اینکه همه میگن فرش با خودتون بیارین میخواستم بدونم کسایی که اونور هستن اولا به نظرتون فرش چند متری مناسبه؟
    2) فرش ماشینی یا گلیم و گبه قیمتش در استرالیا چند هست که می ارزه فرش ایرانوفریت کنی؟
    3 )کسی میدونه یه فرش 4متری یا 6متری حدودا به ظور متوسط چند کیلو هست؟
    4 )برای فریت فرش ماشینی که لازم نیست کار خاصی انجام بدیم؟ یعنی عوارض و گمرکی خاصی که نمیخوره؟
    5) اونور موقع تحویل گرفتن حتی اگر فرش نو باشد بازهم هزینه بازرسی میخوره بهمون درسته؟

9. Top | #26

میزان امتیاز
    15
    دوستان دو سوال: برای حداقل چند کیلو فریت کردن به صرفه است؟ برای حداقل فریت که قانونی نداریم درسته؟

10. Top | #27

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    سلام سحر

من راستش جواب بعضی از سوالاتت رو دقیق نمیدونم اما فکر میکنم آوردن فرش ماشینی چندان فکر خوبی نباشه . اینجا میشه با کمی گشتن حالا نه دقیقا طرحهای سنتی و زیبای ایرانی ولی طرحهای مدرن رو با قیمت مناسب پیدا کرد . فرش دستباف با ارزش رو توصیه میکنم که بیارید چون اینجا به نسبت ایران هم تنوع کمه و هم قیمتها بالاتره .
    راستش رو بخوای چیزی که من حس کردم اینه که فرشهای خیلی بزرگ زیاد اینجا حتی تو منزل بچه های ایرونی ، استفاده نمیشه . یه مقدار زیادی لوکسه منتها بسته به خودتون داره .

علیرضای عزیز

من فکر میکنم با توجه به دردسرها و هزینه های جانبی ، زیر 200 کیلو چندان به صرفه نیست و فکر نمیکنم حداقلی برای فریت وجود داشته باشه . فقط اگر خیلی کم باشه ، روی گزینه پست هم میتونی فکر کنی .

11. 3 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

alireza_in_nioz (2015/04/05),Ally (2015/04/07),Saharslt (2015/04/05)

12. Top | #28

میزان امتیاز
    3
    مرسی دامون عزیز از جوابت

یه نکته ای رو میخواستم بگم در مورد فریت اینکه ما اول بار فریتی نداشتیم ولی یکی از دوستان که زودتر از ما رفتن پیشنهاد بار فریتی مشترک دادن گفتن که ما در حدود 50 -60 کیلو بار داریم شماهم اگ میخواین 50 -60 کیلو جور کنید باهم بفرستیم که بالای 100 کیلو بشه چون هموننطور که میدونید زیر 100 کیلو بار فریتی که اصلا ارزش زحمت و هزینشو نداره
    بعد در همین حین یکی دیگه از بچه ها هم بهمون اضافه شد و الان به احتمال زیاد بالای 300 کیلو داریم
    با آقایونی که مسیول فریت کردن هم هستن صحبت کردیم گفتن که خیلی خیلی به صرفه تره که اولا بالای 250 کیلو بار فریت داشته باشین دستشون بازه برای تخفیف دادن و هزینه های جانبی رو جبران میکنه
    دوم اینکه چندنفر باهم فریت داشته باشن تمام هزینه ها ی باربری و بازرسی و غیره تقسیم میشه

میخواستم به دوستان پیشنهاد بدم شماهم اگر قصد فریت دارید حتما اگر بتونید با یکی دونفر مچ بشید خیلی به نفعتون هست به نفع همه هست
    ویرایش توسط Saharslt : 2015/04/05 در ساعت 08:57 PM

13. 2 کاربر مقابل از Saharslt عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/04/07),shohi (2015/07/13)

14. Top | #29

میزان امتیاز
    3
    و در مورد فرش هم با تفاسیر بالا که خدمتتون گفتم داریم فریت میکنیم
    یکی از دوستان میگفت فرش های اینجا بالای 500 دلاره
    ولی واقعا فکر کنم دوتا فرش 4متری کفایت کنه و به قول شما خونه رو با فرش پر کردن فک کنم زیادم نه جالب باشه نه هماهنگ با اونجا
    ولی خوب واقعیت اینکه ما گفتیم فرش دستیمونو بفروشیم و برای اول کار که وضیعتمون هنوز معلوم نیست دوتا فرش ماشینی معمولی در حد 500 تومن ( دوتاباهم) بگیریم و بندازیم و فرش دستی بمونه برای سفرهای بعدیمون که به ایران داریم و ایشالا جا افتادیم...حالا دیگه نمیدونم چقدر تصمیممون درسته.
    ویرایش توسط Saharslt : 2015/04/05 در ساعت 08:56 PM

15. Top | #30

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    نمیدونم چه فرشی رو به شما گفتند 500 دلار اما اگر فقط یه چیزی میخواید که اول کار خونه لخت نباشه و قشنگ هم باشه و خیلی در قید کیفیت خاص نباشید ، اگر جای درستی دنبالش بگردید با چیزی حدود 200-300 میتونید چیز مناسب پیدا کنید . شش متری به بالا .
    البته خودتون صلاح میدونید .
    اگر نخواید برید سراغ فرش فروشیهای ایرانی ، حتی توی جاهایی مثل Ikea هم میتونید فرشهای کوچک دستباف ایرانی با قیمت مناسب پیدا کنید مثلا:
    PERSISK HAMADAN Rug, low pile - IKEA
    PERSISK HAMADAN Rug, low pile - IKEA

16. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Libra (2016/02/23),Saharslt (2015/04/06)

صفحه 3 از 9 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع