سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234
نمایش نتایج: از 31 به 36 از 36

موضوع: بیمه درمانی

1. Top | #31

تخصص
    :)
    میزان امتیاز
    108

بیمه درمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط robby نمایش پست ها
    میشه این گروه تلگرام رو معرفی کنید یا اگر هر گروه تلگرام مشابه برای مسایل مرتبط با زندگی در استرالیا علی الخصوص سیدنی میشناسید. ممنون
    به اي دي آقاي دامون شماره تو رو مسيج بديد اددتون ميكنن.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. کاربر مقابل از maryam.K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

robby (2016/08/26)

3. Top | #32

تخصص
    Estimator
    میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.K نمایش پست ها
    به اي دي آقاي دامون شماره تو رو مسيج بديد اددتون ميكنن.

آقای دامون ، اینباکس شما پر هستش.

4. Top | #33

تخصص
    میزان امتیاز
    108
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran نمایش پست ها
    سلام،

اول یه بار دیگه داستان بیمه خصوصی رو مرور می کنم بعد سوال ام رو مطرح می کنم.

بیمه عادی یا همون Medicare کلیه خدمات درمانی از جمله بیمارستان و عمل جراحی و اینها رو کاور می کنه ، هزینه اش هم بسته به درآمد فرد، تا 2 درصد حقوق ، تحت عنوان Medicare Levy همراه با Tax کم میشه و البته داشتن و نداشتن اش انتخابی نیست.

بیمه تکمیلی انواعی داره، که یکی از مهمترین هاش Hospital Cover هست، اگر شخص بخواد داشته باشه باید یک مبلغی رو ماهیانه تحت عنوان premium بده و هر وقت هم بخواد از بیمه خصوصی اش پولی بگیره، دوتا نکته داره یکی اینکی یک مقداری پول تحت عنوان Excess باید قبل از استفاده بده مثلا 500 دلار، بعدش تا یک سقفی بیمه خصوصی هزینه هاش رو پوشش میده، این سقف هم بسته به نوع درمان و شرایط بیمه نامه انتخابی فرد متغییر هست. یک مزیت دیگه داشتن بیمه خصوصی این هست که در بیمارستان های دولتی دوره انتظار برای درمان های غیر اورژانسی رو که بعضا طولانی هم هست نباید طی کنه.

حالا اگر یک نفر این hospital cover رو نگیره و سن اش بالای 32 سال باشه، هر موقع تصمیم بگیره که hospital cover رو شروع کنه، باید به ازای هر سالی که نداشته 2 درصد طی 10 سال تحت عنوان LHC مخفف Lifetime Health Cover اضافه بده، یعنی اگر در سن 40 سالگی بخواد Hospital Cover داشته باشه و مثلا پریمیوم اش باشه سالی 3000 تا باید 8 تا 2 درصد یعنی 16 درصد یعنی 480 دلار در سال طی 10 سال جمعاا 4800 تا بیشتر تحت عنوان LHC بده. همچنین اگر درآمد فرد مجرد بالای 90K یا دارمد مجموع زن و شوهر بالای 180K باشه و hospital cover نداشته باشند، یک درصد از حقوق شون تحت عنوان Medicare Levy Surcharge کم میشه. یک نکته دیگه اینه که LHC حداکثر اش 20 درصد برای 10 سال معادل 200 درصد هست.

اینایی که بالا گفتم خلاصه داستان و به زبان ساده بود و ممکن جزئیات اش ایراد داشته باشه، اگر ایراد کلی داره دوستان تصحیح کنند.

حالا من تصمیم ام اینه که تا حدود 50 سالگی Hospital Cover نداشته باشم، اینجوری 20 سال ، سالی 3K معادل 60K پس انداز کردم، در عوض اش از 50 تا 60 سالگی 6K طی 10 سال اضافه میدم، حقوق خانواده مون هم که در حال حاضر کمتر از180K هست و لازم نیست Medicare Levy Surcharge بدم.

سوال ام اینه که از مضرات نداشتن Hospital Cover تا قبل از 50 سالگی غیر از بحث LHC و همچنین قرار گرفتن در لیست انتظارهای بعضا طولانی بابت استفاده از خدمات درمانی غیر اورژانسی مثل بعضی عمل ها (که احتمال نیاز بهشون تا قبل از 50 سالگی کم هست)، دیگه ضرر دیگه ای هم داره؟

پرسش و پاسخ در ادامه سوال در گروه تلگرام:

مهرنوش:
    یه سوالی. هزینه بیمه و اینا که ثابت نمیمونه. یعنی ممکنه بین 50 تا 60 بیشتر از 6 هزار سالی بدی؟ یا شما این عدد رو بر فرض ثابت نبودن گفتی؟

مهران:
    ارزش یا همون قدرت اش به نظرم تقریبا ثابت هست، منظورم اینه که همه چی افزایش پیدا میکنه از جمله حقوق ها، ولی ارزش یا قدرت خرید تقریبا ثابت خواهد بود

رضا:
    مطمینی توی 10 سال حقوقت نمیره بالای 180 تا؟

مهران:
    هر وقت رفت که به مسرت و شادی میرم hospital cover رو رد میکنم و LHC این مدت رو هم میدم

امين:
    مهران جان بعد از 32 سالگی اجباریه؟
    چه خدماتی غیر حذف صف انتظار داره

مهران:
    توضیح دادم دیگه بالا
    سوال منم هم همین هست

ايمان:
    یکی از ساده ترین خدماتی که بیمه تکمیلی کاور میکنه ولی مدیکر پوشش نمیده، همین آمبولانس هستش که ظاهرا هزینه بالایی داره.
    اگه هلی کوپتر اینا باشه که میزنه بالای ده هزارتا

محسن:
    خب اون رو جداگانه با سالی 100 دلار برا هر خانواده میشه گرفت.

ايمان :
    میشه توضیح بدی چطوری؟ یا لینک بفرستی؟

محسن:
    سرچ کن ambulance cover واسه bupa،
    همه بیمه ها دارن البته

مهرنوش:
    خیلی ها به ما گفتن این خیلی واجبه بگیرید. مخصوصا استرالیایی های سر کارمون. و ما روی بیمه خصوصیمون اینم گرفتیم

مهران:
    آمبولانس جزو hospital cover نیست، جزو extra cover هست تا جایی که می دونم

دامون:
    ما هم عملا تو اين چند سال تنها استفاده اي كه از بيمه خصوصي كرديم فقط بحث به دنيا اومدن پسرمون بود و مديكير هميشه كافي بوده .
    كلا تصميم داشتن يا نداشتن بيمه عدد رقم و محاسبه بردار نيست . با اين نگاهي كه داري به نظرم خيلي هم حساس نباش كه بعد از ٥٠ بگيري بيمه رو . ميتوني با همين فرمون و مديكير تا ٩٠ بري .

مهران:
    نفهمیدم که چرا hospital cover محاسبه و عدد بردار نیست.
    1 - در استرالیا بیمارستان های دولتی عمدتا مجهزتر و معمولا پزشک های متبحر تر رو در اختیار دارند
    2 - در موارد اورژانسی داشتن و نداشتن Hospital Cover بی تاثیر هست
    3 - فقط بحث سر پوشش مالی هست که hospital cover انجام میده در شرایط درمان که در ازاش البته premium ماهیانه می گیره.
    4 - مطمئن در سن بالای 50 و 60 سال نیازهای بیمارستانی بالا میره و موضوع نوبت انتظار برای hospital اهمیت پیدا میکنه، البته ایشالا که تا 90 من نیازی ندارم
    5 - در مورد تاثیر hospital cover برای زایمان هم که توی همین گروه بحث شد، جمع بندی من این شد که چندان توفیری نداره

چیزی که بابت بند 5 یادم هست این بود که فقط در حالتی که فرد تصمیم بگیره بدون advise پزشک C Section Delivery داشته باشه، قسمتی از هزینه ها با hospital کاور پوشش داده میشه (مثلاحدود 1500 دلار) اما در نهایت باید فرد 2 ، 3 هزار تا out of pocket هزینه کنه

دامون:
    مهران جان منظورم این بود که داشتن بیمه در هر نوعی داستانیه که بعدی غیر از محاسبه مالی داره . چه تضمینی هست شما تا همین ۵۰ سالگی برات نیاز ایجاد نشه ؟ منظور اینه که اگر فکر میکنی بیمه خصوصی به دردت نمیخوره ،‌نگیر واقعا . وارد این محاسبات نشو .
    نظر شخصی منم اینه که ادم نگیره خیلی راحت تره .

مزدك:
    در مورد این موضوع بیمه اصلا شکی نیست که منفعت مالی رو شرکت ارائه دهنده خدمات بیمه میبره چون تماما بر اساس آمار و احتمال ریاضی بنا شده بر این منطق که اون بنگاه اقتصادی سود کنه مگر با اتفاقاتی با احتمال شبیه خوردن شهاب سنگ به ساختمون مثل ماجرای خوردن هواپیما به برج های دوقلو که باعث ورشکستگی شرکت بیمه اش شد. ...جنبه دیگه ی قضیه که بیمه رو یه بازی برد برد میکنه منفعتی که شما در همون مواقع احتمال کم نصیبت میشه مثلا شما تو تهران میتونی با حدود سالی 200 تومن خونه ات رو در برابر زلزله بیمه کنی احتمال وقوع زلزله بالای 6 ریشتر طبق آمار همین چند روز پیش یه موسسه اروپایی تو تهران حدود 90 درصده ولی زمانش معلوم نیست. پس شما بیمه میکنی و ضررشو میدی ولی اگه اومد این شرکت بیمه است که ضرر رو میده. ... شما نمیتونی بگی چون بعد از 50 احتمال بیماری بیشتره من اونموقع میرم دنبال بیمه مطمئن باش اون ریاضی دانی که فرمول بیمه رو برای شرکت بیمه نوشته اونم حالیش بوده بعد از 50 احتمال بیماری بیشتره....

البته این هم کاملا درسته که برخی بیمه ها تا حد زیادی غیر ضروری اند مثل بیمه ای که برای جنیفر لوپز شایعه شده بود که نمیدونم حقیقت داشت یا نه ولی بعید میدونم بیمه تکمیلی درمانی استرالیا تا این حد غیر ضروری باشه.

احسان:
    يني كلا فلسفه بيمه رو بردي زير سوال

احسان به دامون:
    تو خودت بيمه نداري ؟

دامون:
    چرا احسان دارم . اما میدونی که داستان من یه مقدار فرق داره .
    منظورم این بود که اگر بحث Peace of mind بیمه داشتن رو در نظر نگیری و بخوای همه چیز رو عدد رقم بدونی ، دلیلی برای گرفتن بیمه نیست . حتی بعد از ۵۰ سالگی

آقا جون خب نظرم اینه دیگه . کسی که کارش با بیمارستان دولتی و مدیکیر حل میشه . سالم هم هست . واسه چی باید پول بریزه تو جیب شرکتهای بیمه ؟

احسان:
    واسه اينكه حادثه خبر نميكنه

دامون:
    دقیقا . اما مهران این فاکتور رو از محاسباتش بیرون اورده بود . منم اگر مجبور نبودم این فاکتور تو محاسباتم نبود

مهران:
    آقا من هنوز ارتباط حادثه و hospital cover رو نگرفتم

دامون:
    اینم حرفیه . حادثه اگر تصادف باشه که بیمارستان دولتی هم با اولویت بالا پذیرش میده

احسان:
    حادثه فقط تصادفه ؟ شما دور از جون يه تومور تو بدنش باشه فقط واسه تشخيصش چند هزارتا ميفتي تو خرج و چونمعلوم نيست خطرناكه يا نه اولويتي نداره، ولي واسه خودت اولويت داره

مهران:
    من نمی خواهم کلا بحث بیمه رو زیر سوال ببرم، اما لزوما هم نمی خوام از تمام خدمات بیمه ای موجود در بازار استفاده کنم، سبک و سنگین می کنم و اونی که بدردم می خوره رو انتخاب میکنم

مزدك:
    این کاملا منطقیه منم گفتم برخی بیمه واقعا غیر ضروری اند و هر کسی خودش قاعدتا ضرورت یک نوع بیمه ی خاص رو بهتر تشخیص میده.

مهران:
    آره البته سوالی که من پرسیدم این بود که آیا غیر از ضرر مالی LHC و ضرر صف انتظار نسبتا طولانی در عمل های غیر ضروری، آیا نداشتن Hospital Cover ضرر دیگه ای هم داره؟ در جهت سبک و سنگین کردن اش

که البته نتیجه این شد که نداره، البته این به معنی نیست که من تصمیم گرفتم Hospital Cover داشته باشم یا نه و اینکه کلا به خوب یا بد طبقه بندی اش کنم.

آرمان:
    مهران جان، من توی فروم میخوندم. گلایه ای که اکثر دوستان به سیستم درمانی معمولی داشتن این بود که ممکنه خیلی توی صف بمونیم واسه یه عمل جراحی. که با hospital cover این زمان خیلی کمتر میشه.
    و جالبه که طبق قانون مورفی شما تا بیمه داری هیچ اتفاقی واست نمی افته...ولی اگه بیمه نباشی ....

دامون:
    من به عنوان كسي كه ٣٠ هزار دلار به خاطر سه ماه دير بيمه خصوصي گرفتن سال ٢٠١١ از جيبم رفته ميگم باز هم ميگم به توقعاتتون ونوع زندگيتون رجوع كنيد . اگر با سيستم عمومي استراليا مشكلي نداريد بريد جلو و بيمه خصوصي لازم نيست .
    من ممكن بود لازم نباشه اون ٣٠ هزارتا رو بدم و كيسمون آنقدر اورژانسي بود كه بدون نوبت تو همون بيمارستان كارمون مجاني انجام شه اما روحيم اجازه نميداد برم تو اون پروسه .

مهران:
    این نکته ای که من علاقه مندم در موردش بدونم، اون پروسه چجوریه؟ میشه بگی دامون جان؟
    منظورم اینه که چی درش دیدی که با روحیه ات سازگار نیست؟ من هیچ اطلاعی در موردش ندارم

دامون:
    ببین مهران جان ،‌من نرفتم این پروسه رو نمیتونم دقیق بهت نظری بدم اما تاجایی که میدونم به نظر پزشک معالجت ستگی داره که موردتون چقدر اورژانسیه و ایا باید با اولویت در بیماریتان پذیرش بشید یا نه .
    دکتر اون زمان به ما گفت به دلیل این مشکل ممکنه دو تا سه ماه دیگه اتفاق ناگواری بیفته . اگر بخوای از طریق سیستم خصوصی بری جلو همین فردا میتونید عپذیرش رو شروع کنید مگر نه باید برید توی صف .
    من اصلا نپرسیدم این صف یعنی چی و اینجاست که ممکنه فرق آدمها باشه . شاید شما میپرسیدی و بهت میگفتن به احتمال زیاد سه روز دیرتر پذیرش بشی .

مهران:
    ممنون دامون جان، نکته بسیار قابل تاملی بود و یادم اومد داستان چی بود.

فقط یک سوال کوچیک دیگه، توی این داستانی که پیش اومد، منظور از بیمه خصوصی داشتن همون hospital cover هست یا extra cover ؟

دامون:
    هاسپيتال كفايت ميكرد

احسان به مهران:
    مثال ساده اش اينه كه در سيستم دولتي شما حق انتخاب دكترت رو نداري.موقع جراحي ليد تيم رزيدنته كه زير نظر جراح اصلي كار ميكنه.شما حاضري دور از جون فرزندتو بسپري به اين پروسه ؟

فایل پیوست 487

دامون:
    احسان سخت نگیر . ت وهمون بیمارستان تخت کناری کسایی بودند که با همون دکتر و همون سیستم و از طریق مدیکیر عمل شده بودند و فقط فرقشون با ما این بود که اونا یه دلار هم نداده بودند و ما هزینه رو از جیبمون دادیم

احسان:
    مگه پرايوت نرفتي ؟ همون بيمارستان چي بود پس ؟

دامون:
    ما Private Patient in Public Hospital بودیم دیگه . اون سیستم عمل خاص رو فقط این بیمارستان داشت که دولتی بود .

احسان:
    اونم باز ليست انتظار داره.

دامون:
    میدونم احسان . یه پیرزن اونجا تو بیمارستان بود با مشکل مشابه . از کویینزلند به دلیل حمله ای که داشته و با درخواست gpش با هلیکوپتر اورده بودنش بیمارستان همون عمل و … براش انجام شده بود و مجانی . مورد ارژانسی صف انتظار نداره
    اگه دکتر تشخیص بده میتونی سه ماه هم منتظر عمل بمونی ،‌واقعا باید در صورتی که ظرفیت نباشه سه ماه منتظر بمونی

آرمان:
    بحث هزینه فایده است...یکی مثل من هیچوفت پول جای بیمه بدنه ماشین نمیده. چون ریسک رانندگی خودم رو حساب کردم...هزینه بیمه رو هم حساب کردم..دیدم نمیصرفه. هزینه Hospital care درصدی حساب میشه (درصد از حقوق) یا یک مبلغ ثابته؟

مهران:
    ثابته آرمان جان، از حدود سالی 3 هزارتا برای خانواده شروع میشه

5. 4 کاربر مقابل از maryam.K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/23),cinere (2016/09/02),mehran (2016/08/30),robby (2016/09/01)

6. Top | #34

میزان امتیاز
    285
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.K نمایش پست ها
    مهران:
    آمبولانس جزو hospital cover نیست، جزو extra cover هست تا جایی که می دونم

من فقط Hospital cover دارم و آمبولانس هم جزوش هست. اکثر بیمه ها Hospital cover رو با آمبولانس میدن. البته همونطور که دوستان گفته بودن، میشه با سالی ۹۰ دلار هم آمبولانس رو گرفت Fees & Terms – Ambulance Victoria

7. 4 کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

cinere (2016/09/02),maryam.K (2016/08/30),mehran (2016/08/30),robby (2016/09/01)

8. Top | #35

تخصص
    میزان امتیاز
    108
    پيشنهاد احسان در مورد بيمه تو گروه تلگرام:

احسان:
    آقا بيمه درماني رو يا مينيمم بگيرين و بدونين كه به هيچ درديتون نميخوره و فقط واسه رفع كوتيه كه مديكر لوي رو ندين يا پريميوم بگيرين كه با نيازهاتون كاملا هماهنگ باشه و گرون هم شد مهم نيس.
    اگرم درامد ثابت يا كافي ندارين فعلا فكرشو نكنين.

چون مطمئنم هيچكس موارد بيمه رو نميخونه. اما اگه مثلا تو خانواده ژنتيك مشكل گوارشي دارين مطمئن شين مثلا كولونوسكپي اندوسكوپي رو كاور كنه يا اگه مشكل مفاصل يا مثلا زانو دارين حتما آپشني رو بگيرين كه اونو پوشش بده.

9. 3 کاربر مقابل از maryam.K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/23),cinere (2016/09/02),mehran (2016/09/04)

10. Top | #36

تخصص
    FPGA-VHDL
    میزان امتیاز
    0

انتخاب بیمه های خصوصی برای ویزاهای موقت یا دانشجویی

سلام.
    من ویزای موقت کاری دارم میگیرم و باید خودم و خانوادم رو بیمه خصوصی کنم چون تحت مدیکر قرار نمیگیرم. برای بیمه خصوصی انتخابهای زیادی از 150 دلار در ماه تا 800 دلار در ماه برای همه خانواده موجود هست که اون کمترینه فقط هزینه آمبولانس و بیمارستان دولتی و خصوصی رو میده که البته من اصلا سر در نمیارم چه مواردی رو میده و کدوم رو نمیده. اون گرونه هم همه چیز رو میده.
    من چون بچه کوچیک دارم بیمه و خدماتی که پوشش میده برام مهمه. از طرفی ظاهرا بیشتر مردم سراغ دکتر عمومی میرن و بیشتر کاراشون با gp ها راه میافته. برای همین بیمه ای برام مناسب هست که هزینه gp رو هم پوشش بده.
    از توی سایتهای بیمه چیز زیادی دستگیرم نشد. کسی میتونه بهترین بیمه خصوصی با کمترین هزینه که پوشش مناسبی بده و حتما gp رو ساپورت کنه معرفی کنه؟

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234