سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 36

موضوع: بیمه درمانی

1. Top | #21

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط captainm نمایش پست ها
    در تكميل صحبتهاتون، بعضي از شركتها ممكنه براي شما بيمه خصوصي هم بگيرن به عنوان حمايت از كارمنداشون و تشويق براي استخدام بيشتر.
    بيمه دولتي مديكر medicare هست و بعضي از خدمات پزشكي مثل دندان و يا بيمارستانهاي خصوصي و بعضي از خدمات پزشكي گرون قيمت را شامل نميشه و براي همين اكثراً با بيمه هاي خصوصي اين موارد را تكميل ميكنند.

Sent from iPad
    بیمه خصوصی معمولا شامل دو قسمت هست: Hospital و Extra

• Hospital Cover معمولا چیز خاصی اضافه بر مدیکر نداره (بجز آمبولانس که البته میشه اون رو خیلی ارزونتر و بدون بیمه خصوصی گرفت) و تنها مزیتش اینه که میتونین بیمارستان و دکتر رو خودتون انتخاب کنین (البته بستگی به بیمه حق انتخابتون فرق میتونه بکنه) و از اون مهم تر این که دیگه زمان های انتظار طولانی برای دریافت خدمات غیراورژانسی دولتی رو ندارین. برای خدمات اورژانسی البته طبیعتا زمان انتظاری وجود نداره. البته یه نکته مهم اینه که معمولا اگر واسه بیمارستان از مدیکر استفاده کنین تقریبا هیچ پولی لازم نیست بدین ولی با بیمه خصوصی معمولا حتی برای چیزهایی که کاور میشن هم لازمه پول اضافه بدین!
    • Extra Cover شامل چیزهایی مثل دندون پزشکی و چشم پزشکی و ... میشه که توی مدیکر ساپورت نمیشن.

دقت کنین که اگر حقوقتون از یه حدی بالاتر باشه (یک نفر حدود 90k و خانواده حدود 180k) و بیمه خصوصی نداشته باشین، شامل medicare levy surcharge میشین که ممکنه در اون حالت از نظر مالی به نفعتون باشه که بیمه خصوصی بگیرین تا کمتر مالیات بدین.

دلایل بیمه خصوصی گرفتن برای افراد مختلف متفاوته و خیلی ها هم تصمیم میگیرن که بیمه خصوصی استفاده نکنن. من خودم فقط Hospital Cover رو گرفتم چون Extra Cover با توجه به خدماتی که میدن و هزینه ای که میگیرن اصلا برام توجیه نداشت. دلیل Hospital Cover گرفتن هم این بود که نمیخوام وقتی اعضای خانواده ام مشکلی دارن، نگران صف انتظار بیمارستان دولتی باشم.

2. 6 کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

captainm (2016/07/13),cinere (2016/07/08),Esfandiar gh (2016/09/24),mehran (2016/07/10),robby (2016/07/08),دامون (2016/07/09)

3. Top | #22

تخصص
    Estimator
    میزان امتیاز
    0
    اولا خیلی ممنون بابت توضیج جامع و مانع. دوما جسارتا اگر فضولی نکرده باشم، در صورت نداشتن extra cover مسایل دندانپزشکی رو چکار میکنید؟ سوما اینکه مثلا برای پوشش حدود دو هزاز دلار در سال برای خدمات دندانپزشکی ( اگر این عدد اونجا عدد معقولی باشه، این عدد در کانادا برای یکسری پر کردن های معمولی شش هفت تا دندان به علاوه چک آپ سالیانه و جزم گیری کفایت میکنه) ، عدد تقریبی حق بیمه ماهیانه یا سالیانه چقدر هستش؟ باز هم ممنون از وقتی که گذاشتید.

4. Top | #23

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط robby نمایش پست ها
    اولا خیلی ممنون بابت توضیج جامع و مانع. دوما جسارتا اگر فضولی نکرده باشم، در صورت نداشتن extra cover مسایل دندانپزشکی رو چکار میکنید؟ سوما اینکه مثلا برای پوشش حدود دو هزاز دلار در سال برای خدمات دندانپزشکی ( اگر این عدد اونجا عدد معقولی باشه، این عدد در کانادا برای یکسری پر کردن های معمولی شش هفت تا دندان به علاوه چک آپ سالیانه و جزم گیری کفایت میکنه) ، عدد تقریبی حق بیمه ماهیانه یا سالیانه چقدر هستش؟ باز هم ممنون از وقتی که گذاشتید.
    برای مسایل دندانپزشکی پولش رو از جیب میدم. هزینه های دندانپزشکی معمولا خیلی بالا هست و هیچ کدوم از extra cover هایی که من دیدم، هزینه های major dental رو خوب کاور نمیکنن. مثلا بالاترین کاوری که bupa داره، واسه major dental فقط 1200 دلار در سال میده در حالی که هزینه سالانه خودش حدود 1300 دلار میشه! بنابراین فقط در صورتی ارزش داره که بخواین از خدمات مختلفشون حتما استفاده کنین.
    دید من این هست که اگر بخوام در حد 2-3 هزار دلار هزینه بدم، خودم میدم و بیمه خصوصی رو واسه وقتی میخوام که مثلا یه دفعه 10-20 هزار دلار لازم بشه هزینه کنم که هیچ بیمه ای چنین extra cover نداره. تنها چیزی که ممکنه unlimited cover داشته باشن general dental هست که خود به خود اونقدرها زیاد نمیشه که من نگرانش باشم.

5. کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

robby (2016/07/10)

6. Top | #24

تخصص
    :)
    میزان امتیاز
    108
    گفتگوي تلگرامي اعضا در مورد بيمه :

مهران:
    دوستان من امروز یک نکته مهم دریافتم،
    اگر مجموع درآمد زوجین کمتر از 180k باشه، نیاز نیست medicare levy surcharge بدید
    به عبارتی اگر درآمدتون کمتر از 180k هست با خیال راحت private health پول ندید و اجبار و جریمه ای نداره
    برای مجردها عددش 90k هست

دوستان اگر ایرادی وارد هست، لطفا تصحیح کنید

احسان :
    منبعش چيه عمو ؟

مهران:
    https://www.ato.gov.au/Individuals/M...lds-and-rates/

مهران:
    دوستان در جهت صحبت دیروزم در مورد private health insurance امروز فهمیدم که یک جریمه دیگه هم عدم داشتن private health insurance داره :
    http://www.privatehealth.gov.au/heal...ealthcover.htm

در مجموع شد دوتا یکی Medicare levy surcharge و یکی lifetime health cover

مايك:
    ممنون مهران. براي اين دومي هم اون شرط مينيمم حقوق هست؟

مهران:
    دومی وقتی بخواهی بیمه خصوصی رد کنی بهت تعلق میگیره، در واقع اگر هیچ وقت بیمه خصوصی نخواهی، هیچ وقت بهت تعلق نمیگیره، ولی معمولا در سنین بالا بیمه خصوصی لازم میشه

مايك:
    منظورم اينه كه اون جريمه كه گفتي به ميزان حقوقت ربط داره شامل اينم ميشه؟ يعني اگه حقوقت كم باشه جريمه رو ميبخشن؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. 2 کاربر مقابل از maryam.K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

cinere (2016/07/23),mehran (2016/07/20)

8. Top | #25

میزان امتیاز
    375
    تشکر ار خانم مریم بابت شیر صحبت های تو تلگرام و آقا مهران.

یه سوال از آقا مهران داشتم:

من خوب متوجه نشدم، اگه حقوق زوج زیر 180 باشه، levy surcharge نمیدیم؟

بعد ازون طرف اگه private health insurance نداشته باشیم باید جریمه بدیم؟ این شرط حقوق نداره؟

خب این جریمه چقدره میزانش؟ کی تعیین میکنه؟

مرسی
    PTE-A Brisbane(25/07/2015): L70/R79/S65/W82 ->Proficient
    EOI Submitted 189 - 60 Points: 27/07/2015
    Invitation: 07/09/2015
    Lodge: 13/09/2015
    Visa Granted: 28/11/2015

9. کاربر مقابل از cinere عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

maryam.K (2016/07/23)

10. Top | #26

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    402
    نقل قول نوشته اصلی توسط cinere نمایش پست ها

بعد ازون طرف اگه private health insurance نداشته باشیم باید جریمه بدیم؟ این شرط حقوق نداره؟

مرسی
    سینا جان، levy surcharge در واقع جریمه ای هست که اگر private insurance نداشته باشی باید بدی البته اگر حقوق ات از یه حدی کمتر باشه بهت تعلق نمی گیره، این حد برای زوج 180K هست. اما اون دومی LHC ربطی به حقوق نداره اما به زمانی به شما تعلق میگیره که تصمیم بگیری private insurance داشته باشی، یعنی اگر هیچ وقت نخواهی که private insurance داشته باشی، هیچ وقت لازم نیست LHC رو بدی اما مثلا اگر از سن 50 سالگی تصمیم بگیری که private insurance داشته باشی ، باید علاوه بر premium معمولی برای این 20 سالی که private insurance نداشتی هم 20% بیشتر (تا 10 سال) به عنوان premium بیمه ات بدی.
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

11. کاربر مقابل از mehran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

cinere (2016/07/25)

12. Top | #27

تخصص
    Estimator
    میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط cinere نمایش پست ها

مرسی

میشه این گروه تلگرام رو معرفی کنید یا اگر هر گروه تلگرام مشابه برای مسایل مرتبط با زندگی در استرالیا علی الخصوص سیدنی میشناسید. ممنون

13. Top | #28

تخصص
    پژوهشگر حقوق بشر
    میزان امتیاز
    0
    دوستان من میخوام خودم و خانوادم را بیمه خصوصی بکنم. کسی میدوه کدم بیمه بهتره؟ و آیا بیمه خصوصی ای هست که بخشی از هزینه های دندان پزشکی را تقبل بکنه؟

14. Top | #29

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    402
    سلام،

اول یه بار دیگه داستان بیمه خصوصی رو مرور می کنم بعد سوال ام رو مطرح می کنم.

بیمه عادی یا همون Medicare کلیه خدمات درمانی از جمله بیمارستان و عمل جراحی و اینها رو کاور می کنه ، هزینه اش هم بسته به درآمد فرد، تا 2 درصد حقوق ، تحت عنوان Medicare Levy همراه با Tax کم میشه و البته داشتن و نداشتن اش انتخابی نیست.

بیمه تکمیلی انواعی داره، که یکی از مهمترین هاش Hospital Cover هست، اگر شخص بخواد داشته باشه باید یک مبلغی رو ماهیانه تحت عنوان premium بده و هر وقت هم بخواد از بیمه خصوصی اش پولی بگیره، دوتا نکته داره یکی اینکی یک مقداری پول تحت عنوان Excess باید قبل از استفاده بده مثلا 500 دلار، بعدش تا یک سقفی بیمه خصوصی هزینه هاش رو پوشش میده، این سقف هم بسته به نوع درمان و شرایط بیمه نامه انتخابی فرد متغییر هست. یک مزیت دیگه داشتن بیمه خصوصی این هست که در بیمارستان های دولتی دوره انتظار برای درمان های غیر اورژانسی رو که بعضا طولانی هم هست نباید طی کنه.

حالا اگر یک نفر این hospital cover رو نگیره و سن اش بالای 32 سال باشه، هر موقع تصمیم بگیره که hospital cover رو شروع کنه، باید به ازای هر سالی که نداشته 2 درصد طی 10 سال تحت عنوان LHC مخفف Lifetime Health Cover اضافه بده، یعنی اگر در سن 40 سالگی بخواد Hospital Cover داشته باشه و مثلا پریمیوم اش باشه سالی 3000 تا باید 8 تا 2 درصد یعنی 16 درصد یعنی 480 دلار در سال طی 10 سال جمعاا 4800 تا بیشتر تحت عنوان LHC بده. همچنین اگر درآمد فرد مجرد بالای 90K یا دارمد مجموع زن و شوهر بالای 180K باشه و hospital cover نداشته باشند، یک درصد از حقوق شون تحت عنوان Medicare Levy Surcharge کم میشه. یک نکته دیگه اینه که LHC حداکثر اش 20 درصد برای 10 سال معادل 200 درصد هست.

اینایی که بالا گفتم خلاصه داستان و به زبان ساده بود و ممکن جزئیات اش ایراد داشته باشه، اگر ایراد کلی داره دوستان تصحیح کنند.

حالا من تصمیم ام اینه که تا حدود 50 سالگی Hospital Cover نداشته باشم، اینجوری 20 سال ، سالی 3K معادل 60K پس انداز کردم، در عوض اش از 50 تا 60 سالگی 6K طی 10 سال اضافه میدم، حقوق خانواده مون هم که در حال حاضر کمتر از180K هست و لازم نیست Medicare Levy Surcharge بدم.

سوال ام اینه که از مضرات نداشتن Hospital Cover تا قبل از 50 سالگی غیر از بحث LHC و همچنین قرار گرفتن در لیست انتظارهای بعضا طولانی بابت استفاده از خدمات درمانی غیر اورژانسی مثل بعضی عمل ها (که احتمال نیاز بهشون تا قبل از 50 سالگی کم هست)، دیگه ضرر دیگه ای هم داره؟
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

15. Top | #30

تخصص
    Estimator
    میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran نمایش پست ها
    سلام،

اول یه بار دیگه داستان بیمه خصوصی رو مرور می کنم بعد سوال ام رو مطرح می کنم.

بیمه عادی یا همون Medicare کلیه خدمات درمانی از جمله بیمارستان و عمل جراحی و اینها رو کاور می کنه ، هزینه اش هم بسته به درآمد فرد، تا 2 درصد حقوق ، تحت عنوان Medicare Levy همراه با Tax کم میشه و البته داشتن و نداشتن اش انتخابی نیست.

بیمه تکمیلی انواعی داره، که یکی از مهمترین هاش Hospital Cover هست، اگر شخص بخواد داشته باشه باید یک مبلغی رو ماهیانه تحت عنوان premium بده و هر وقت هم بخواد از بیمه خصوصی اش پولی بگیره، دوتا نکته داره یکی اینکی یک مقداری پول تحت عنوان Excess باید قبل از استفاده بده مثلا 500 دلار، بعدش تا یک سقفی بیمه خصوصی هزینه هاش رو پوشش میده، این سقف هم بسته به نوع درمان و شرایط بیمه نامه انتخابی فرد متغییر هست. یک مزیت دیگه داشتن بیمه خصوصی این هست که در بیمارستان های دولتی دوره انتظار برای درمان های غیر اورژانسی رو که بعضا طولانی هم هست نباید طی کنه.

حالا اگر یک نفر این hospital cover رو نگیره و سن اش بالای 32 سال باشه، هر موقع تصمیم بگیره که hospital cover رو شروع کنه، باید به ازای هر سالی که نداشته 2 درصد طی 10 سال تحت عنوان LHC مخفف Lifetime Health Cover اضافه بده، یعنی اگر در سن 40 سالگی بخواد Hospital Cover داشته باشه و مثلا پریمیوم اش باشه سالی 3000 تا باید 8 تا 2 درصد یعنی 16 درصد یعنی 480 دلار در سال طی 10 سال جمعاا 4800 تا بیشتر تحت عنوان LHC بده. همچنین اگر درآمد فرد مجرد بالای 90K یا دارمد مجموع زن و شوهر بالای 180K باشه و hospital cover نداشته باشند، یک درصد از حقوق شون تحت عنوان Medicare Levy Surcharge کم میشه. یک نکته دیگه اینه که LHC حداکثر اش 20 درصد برای 10 سال معادل 200 درصد هست.

اینایی که بالا گفتم خلاصه داستان و به زبان ساده بود و ممکن جزئیات اش ایراد داشته باشه، اگر ایراد کلی داره دوستان تصحیح کنند.

حالا من تصمیم ام اینه که تا حدود 50 سالگی Hospital Cover نداشته باشم، اینجوری 20 سال ، سالی 3K معادل 60K پس انداز کردم، در عوض اش از 50 تا 60 سالگی 6K طی 10 سال اضافه میدم، حقوق خانواده مون هم که در حال حاضر کمتر از180K هست و لازم نیست Medicare Levy Surcharge بدم.

سوال ام اینه که از مضرات نداشتن Hospital Cover تا قبل از 50 سالگی غیر از بحث LHC و همچنین قرار گرفتن در لیست انتظارهای بعضا طولانی بابت استفاده از خدمات درمانی غیر اورژانسی مثل بعضی عمل ها (که احتمال نیاز بهشون تا قبل از 50 سالگی کم هست)، دیگه ضرر دیگه ای هم داره؟

چقدر جامع و مانع توضیح دادید. ممنون

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین