سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 36

موضوع: بیمه درمانی

1. Top | #11

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2586
    سلام

همه بیمه ها این داستان 12 ماه انتظار برای Pre-existing condition رو دارند و خیلی هم روش سخت گیرند . من تجربه داشتم و میدونم که به راحتی اینکار رو انجام میدن و هیچ کاریش هم نمیشه کرد چون کارشون قانونیه .
    شما حتما باید 12 ماه تحت پوششی باشید که عمل نوع خاص شما رو پوشش میده و لازم نیست کل اعضای خانواده تحت اون باشند . میتوانید بیمه نامه های جدا داشته باشید اما گاهی اوقات میبینید که گرفتن یه پلن Family سطح بالا از یک پلن شخصی سطح بالا و چند پلن سطح پایین چندان گرون تر در نمی آد .

موفق باشید و امیدوارم کسالت مرتفع شود .
    Registered Migration Agent - Select Visa
    وبلاگ من :http://inside-australia.com/
    آدرس وبسایت شرکت واقع در سیدنی استرالیا : www.selectvisa.com

وکیل رسمی تایید شده اداره مهاجرت استرالیا
    MARN:1384623
    https://www.mara.gov.au/search-the-r...2-005056ab0eca

وکیل رسمی تایید شده سازمان مهاجرت نیوزلند
    LICENCE NUMBER: 201501180
    https://iaa.ewr.govt.nz/PublicRegist...mber=201501180

2. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

shohi (2016/06/30)

3. Top | #12

میزان امتیاز
    0
    سلام
    آفای دامون از اینکه وقت گذاشتین و پاسخ کامل به سوالاتم دادین خیلی ممنونم.
    فقط یه سوال دیگه : این شرکتهای بیمه خصوصی آیا ارجحیتی نسبت به هم دارن؟مثلا یکیشون خوشنامتر باشه ...؟ یا اینکه فرقی ندارن و من از هرکدوم که اون پوشش موردنظرم رو بده استفاده کنم تفاوتی نداره؟

4. Top | #13

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    397
    Mehran, [14.06.16 17:49]
    در مورد بیمه تکمیلی، اطلاعات ام رو شر میکنم، لطفا دوستان مطلع تر تصحیح و تکمیل کنید،
    بیمه تکمیلی برای برای فرد بالای 30 سال که یک سال از ورودش به خاک استرالیا میگذره، اگر رد نشه، بعدا اگر بخواهید رد کنید، به ازای مدتی که رد نشده باید levy بدید که یه چیزی شبیه جریمه هست

Mehran, [14.06.16 17:50]
    دوتا از معروف هاشون بوپا و مدی بنک هستن، از رنج حدود 20 دلار هفته ای برای یک نفر شروع میشه و میره بالا

Mehran, [14.06.16 17:51]
    پیشنهاد میشه حتما رد کنید ، چون اگر در سن بالاتر تصمیم بگیرید، چون بیشتر شاید بهش نیاز پیدا کنید، اون لوی که گفتم خیلی زیاد میشه

Mehran, [14.06.16 17:57]
    من تا به حال فکر میکردم که خود مدیکر، بیمه عمومی دولتی که مستقیما بابت اش هزینه نمیدید، هزینه های زایمان رو پوشش میده
    الان فهمیدم یکی از چیزهایی که توی قیمت بیمه تکمیلی موثر هست اینه که "آیا قصد بچه دار شدن دارید؟"
    احتمالا خدماتی که مدیکر پوشش میده خیلی محدود هست
    احتمالا دامون، رضا و عمو سجاد اطلاعات کامل تری در این زمینه دارند

Reza Zareian Fard, [14.06.16 18:03]
    [In reply to Mehran]
    هزینه زایمان تو بیمارستان دولتی (اصلا بیمارستان خصوصی اینجا کدومش هست؟ ) رایگان هستش ... تنها مزیتی که بهتون میده انتخاب پزشک هستش (خودشونم دکترها را نمیشناسن چه برسه به ما!)

Reza Zareian Fard, [14.06.16 18:05]
    [In reply to Mehran]
    بیمه تکمیلی یکجور پول زور هستش که به هیچ دردی نمیخوره! واسه دندانپزشکی میگن مثلا 750 سالی میدن بعد میری پر کنی میگه مثلا عکس و پر کردن انقدر ما بقی مواد و ویزیت و ... نمیده ... کلا میبینی تو سال 3000 تا دادی یکبار رفتی دندونپزشکی 300 تا کاور کرده

Reza Zareian Fard, [14.06.16 18:06]
    [In reply to Mehran]
    اصلا ارزش نداره ... اگه خودتون یک حساب باز کنید و همون پول را ماهیانه بریزید توش ( و البته دست نزنید) بهترین کاره حتی واسه زمان پیری! حساب کنید می فهمید چی میگم

Evan Akar, [14.06.16 18:21]
    [In reply to Reza Zareian Fard]
    دكتر با تفكر مجيديه تو استراليا نميشه زندگي كرد. دور از جونت يه آپانديس خواستي عمل كني يا مثل من سنگ كليه داشتي بهت ميگم. من روزي سي تا مرفين ميزدن بهم يارو ميگفت ميتوني دولتي عمل كني ميتوني هم خصوصي
    دولتي يكماه ديگه نوبتت ميشه خصوصي همين الان ميفرستيمت اتاق عمل. يا آمبولانس مينيمم سيصد چهارصد دلار شارژت ميكنه. تو بيمارستان دولتي هم با بيمه خصوصي ميتوتي به عنوان بيمار خاص بستري بشي كه هزينه هاش بالاتره و يك دكتر مشخص و يك پرستار مشخص بهت اختصاص ميدن و اتاق تك نفره ميگيري و اينا. حالا ايشالا كه تجربه نكني.
    در مورد زايمان هم دولتي تا زائو نميره سزارين نميكنن و دكتر هم تا پنج دقيقه به فوت طرف تو اتاق ظاهر نميشه اما خصوصي انتخابش با خودته كه زايمان چطور باشه و دكتر از اول تو اتاق هست.

Reza Zareian Fard, [14.06.16 18:26]
    تنها حسن بیمه درمانی اینه که اگر جراحی داشته باشی که لایف تریت نداشته باشه با مدیکر باید تو صف باشی ولی با بیمه خصوصی نه!

Reza Zareian Fard, [14.06.16 18:26]
    و البته همونطور که گفتم میتونی دکترت را هم خودت مشخص کنی!

Reza Zareian Fard, [14.06.16 18:27]
    من نمیگم بیمه نگیرین ولی بیسیک بگیرین ما بقیش پول مفت دادنه!

Damon Aryan, [14.06.16 18:53]
    منم به نظرم بيمه خصوصي تا همون حد كه جريمه نشي ( بيسيك ) كفايت ميكنه . چه بچه مجيديه باشي چه مرزداران چه فرمانيه

Inspiration, [14.06.16 19:04]
    شنیدم برای بیمه خصوصی هم تا یک سال ازش نگذشته باشه هزینه های زایمان رو کاور نمیکنه

Reza Zareian Fard, [14.06.16 19:04]
    [In reply to Mehran]
    این قضیه سزارین هم باز به دکتر بستگی داره که چی بزنه! کسی را سراغ دارم از همکارها که خودشون واسه سزارین دولتی بدون بیمه هماهنگ کردن! هزینه زایمان (دوستم تازه بچه دار شده) کلا کاور هست و واقعا سرویسشون عالیه ... از کلاسهای قبل از بارداری بگیر تا بعدش همش به شکل کامل ...

Mehran, [14.06.16 19:05]
    [In reply to Inspiration]
    بله، بیشتر هزینه ها همینطوره و دوره انتظار داره تا فعال بشه، یعنی شما نمی تونی از فردا شروع کنی و از پس فردا ازش استفاده کنی

Reza Zareian Fard, [14.06.16 19:08]
    من بیمه خصوصی با اکسترای کامل داشتم ماهی 340 تا میدادم! یه روز پسرم تب کرد بردیم وست مید! از ساعت 10 شب تا 4 صبح اونجا بودیم تا دکتر یک نیم نگاهی داشته باشن! هر چی گفتم بابا من بیمه تکمیلی دارم گفتن خوبه که داری سو وات؟ 1 هفته بدش سوییچ کردم به بیسیک! البته قبلش هم سر دندانپزشکی لذتش را برده بودم! گفته بودن 1000 تا کاور میکنن دندون پر کردن شد 1200 تا اینها کلا 380 تا دادن!

Reza Zareian Fard, [14.06.16 19:12]
    [In reply to Mehran]
    به خدا تا 4 صبح پسرم طب 41 درجه داشت میگفتن چون داره ری اکشن داره مهم نیست! یه چی مثل یخمک داده بودت میگفتن بده بخوره! اونم پسر من که همینطوریشم بدی نمیخوره!

Reza Zareian Fard, [14.06.16 19:14]
    میدونم الان فکر میکنید اینجا همه چی بر اساس اصوله اما اینجا هم باید زرنگ بود و باید دونست چیکار باید کرد ... الان خیلی وقته بیمارستان نمیبریم اگه چیزی بشه بجاش زنگ میزنیم این دکترهاشون میان! مفت هم هست! فقط هم به بچه تو میرسه و همه کاری هم میکنه

Reza Zareian Fard, [14.06.16 19:16]
    [In reply to Mehran]
    یه شماره هستش زنگ میزنید پزشک میاد در خونتون بعد ساعت 7 ... رایگان برا همه ... با تمام تجهیزات هم میاد

Saj Molaee, [14.06.16 19:49]
    دوستان اينم نظر من در مورد بيمه:

بيمه خصوصي تكميلي بدو اكسترا و بيسيك حتما بگيرين

اكسترا به نظر من پول دور ريختنه

در ضمن من و خانومم تجربه بچه دار شدن تو بيمارستان دولتي و بدون بيمه خصوصي كه شمال بچه بشه رو داشتيم و خيلي هم راضي بوديم

در مورد زايمان جالب اينه كه بدون بيمه خصوصي هزينه صفر ولي با بيمه خصوصي ٨ تا ١٠ هزار دلار هزينه داره اضافه بر پول بيمه اي كه حداقل از ١٢ ماه قبلش بايد بدين

فقط نكتش اينه كه ديفالت زايمان طبيعيه

بنابراين اگه خانومها قطعا ميخوان سزارين كنن راهي جز خصوصي و دادن او ١٠ هزار دلار نيست

البته شايد راه داجي باشه ولي من خبر ندارم

و من الله توفيق

Damon Aryan, [14.06.16 20:10]
    I can afford the private health insurance but I can't afford using it

Damon Aryan, [14.06.16 20:18]
    [In reply to Iman]
    هزينه دستمزد دكتر و اسكنها و تستها و خدمه اتاق عمل و ... كلا بيمه خصوصي هزينه تخت و اتاق عمل رو در بيمارستان خصوصي ميده ، بقيه اش پاي خودتونه

Damon Aryan, [14.06.16 20:24]
    [In reply to Saj Molaee]
    اگر از لحاظ پزشكي ، دكتر تاييد كنه كه زايمان طبيعي مشكل ساز است ، سزارين ميكنند . مواردي ديدم كه بر اثر اصرار زياد و يا مشكلات پزشكي موفق به امر خطير سزارين شدند دوستان

Saj Molaee, [14.06.16 20:33]
    [In reply to Iman]
    در زايمان طبيعي پروسه زايمان توسط ماما انجام ميشه ولي اگه مشكلي پيش بياد دكتر مياد بالا سرت
    سزارين رو دكتر انجام ميده
    و حق الزحمه دكتر رو بيمه پوشش نميده و خودتون بياد بدين
    خيلي مسخره است كلا
    بيمه ميكني پول بيشتر هم بابد بدي
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

5. 3 کاربر مقابل از mehran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

cinere (2016/06/15),Esfandiar gh (2016/09/24),shohi (2016/06/30)

6. Top | #14

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    55
    اینم امروز خوندم و فکر کردم شاید اینجا هم به درد تازه واردا بخورد:

The most expensive health insurance policy doesn't offer the best coverage
    Software Engineer: Visa 189 > ACS: 07/9/2015 > EOI: 06/9/2015 > Invitation: 22/1/2016 > Lodge: 15/2/2016 > Visa Grant: 25/4/2016

7. Top | #15

تخصص
    Electronic Engineer
    میزان امتیاز
    36
    دوستانی که خدایی نکرده کارشون به دندونپزشکی میوفته حتما یه سر به سایت زیر بزنین و با دندونپزشکتون هم چک کنین که ایا این سرویس رو میتونین استفاده کنین یا برعکس از توی سایت چک کنین که کدوم کلینیک یا دندونپزشک میتونین برین.. ما هر بار 40% اف گرفتیم روی مبلغ پرداختیمون... به علاوه دوستانی که ویزای دایم دارن میتونن درخواست فایننس هم بدن و قسطی پرداخت کنند..

https://www.smile.com.au/
    ویرایش توسط beni67 : 2016/07/01 در ساعت 10:04 PM

8. کاربر مقابل از beni67 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

cinere (2016/07/03)

9. Top | #16

میزان امتیاز
    367
    نقل قول نوشته اصلی توسط beni67 نمایش پست ها
    دوستانی که خدایی نکرده کارشون به دندونپزشکی میوفته حتما یه سر به سایت زیر بزنین و با دندونپزشکتون هم چک کنین که ایا این سرویس رو میتونین استفاده کنین یا برعکس از توی سایت چک کنین که کدوم کلینیک یا دندونپزشک میتونین برین.. ما هر بار 40% اف گرفتیم روی مبلغ پرداختیمون... به علاوه دوستانی که ویزای دایم دارن میتونن درخواست فایننس هم بدن و قسطی پرداخت کنند..

https://www.smile.com.au/
    ممنون
    سالی 77 دلار بدیم و عضوشون بشیم، در قیاس با 40 درصد اف تو هر ویزیت می ارزه؟
    PTE-A Brisbane(25/07/2015): L70/R79/S65/W82 ->Proficient
    EOI Submitted 189 - 60 Points: 27/07/2015
    Invitation: 07/09/2015
    Lodge: 13/09/2015
    Visa Granted: 28/11/2015

10. Top | #17

تخصص
    Electronic Engineer
    میزان امتیاز
    36
    به نظر من بله یه ویزیت ساده دست کم 80 دلار اب میخوره، شما اگه خدایی نکرده خواستین برین دندونپزشکی همون نیم ساعت قبلش هم اپلای کنین بتون یه کد موقت میده که همون موقع هم میتونین استفاده کنین فقط باید کلینیک هایی باشه که کاور میشه با این بیمه..
    ویرایش توسط beni67 : 2016/07/03 در ساعت 10:21 PM

11. 2 کاربر مقابل از beni67 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

cinere (2016/07/04),Esfandiar gh (2016/09/24)

12. Top | #18

تخصص
    Estimator
    میزان امتیاز
    0
    سلام. مگر کسانی که اونجا کار میکنند ، جزو benefits بیمه پزشکی و دندانپزشکی بهشون داده نمیشه ؟

13. Top | #19

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    204
    نقل قول نوشته اصلی توسط robby نمایش پست ها
    سلام. مگر کسانی که اونجا کار میکنند ، جزو benefits بیمه پزشکی و دندانپزشکی بهشون داده نمیشه ؟
    تا اونجایی که من تا الان متوجه شدم اینجا یه مدیکر هست که دولت همه رو تحت پوشش بیمه قرار میده و با این بیمه می تونید به مراکز درمانی دولتی مراجعه کنید و از بعضی خدمات پزشکی رایگان یا ارزونتر استفاده کنید. یه بیمه هم هست که خصوصیه که شما خودتون رو بیمه می کنید و هزینه پرداخت می کنید تا از مزایای درمانی بیشتری که مدیکر کاور نمی کنه برخوردار شید. فکر نمی کنم اینجا کارفرما شما رو بیمه کنه مثل ایران. فقط ماهانه یه پولی رو به حساب کارکنانشون می ریزند که تا 60 سالگی قابل برداشت نیست و وقتی بازنشست شدید می تونید روی اون پول حساب کنید.

من خودم دوست دارم بیشتر راجع به این مسائل بدونم چون فقط خیلی سطحی ازشون می دونم، اگر بقیه هم توضیح بدن ممنون میشم.

14. Top | #20

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    55
    نقل قول نوشته اصلی توسط Libra نمایش پست ها
    تا اونجایی که من تا الان متوجه شدم اینجا یه مدیکر هست که دولت همه رو تحت پوشش بیمه قرار میده و با این بیمه می تونید به مراکز درمانی دولتی مراجعه کنید و از بعضی خدمات پزشکی رایگان یا ارزونتر استفاده کنید. یه بیمه هم هست که خصوصیه که شما خودتون رو بیمه می کنید و هزینه پرداخت می کنید تا از مزایای درمانی بیشتری که مدیکر کاور نمی کنه برخوردار شید. فکر نمی کنم اینجا کارفرما شما رو بیمه کنه مثل ایران. فقط ماهانه یه پولی رو به حساب کارکنانشون می ریزند که تا 60 سالگی قابل برداشت نیست و وقتی بازنشست شدید می تونید روی اون پول حساب کنید.

من خودم دوست دارم بیشتر راجع به این مسائل بدونم چون فقط خیلی سطحی ازشون می دونم، اگر بقیه هم توضیح بدن ممنون میشم.
    در تكميل صحبتهاتون، بعضي از شركتها ممكنه براي شما بيمه خصوصي هم بگيرن به عنوان حمايت از كارمنداشون و تشويق براي استخدام بيشتر.
    بيمه دولتي مديكر medicare هست و بعضي از خدمات پزشكي مثل دندان و يا بيمارستانهاي خصوصي و بعضي از خدمات پزشكي گرون قيمت را شامل نميشه و براي همين اكثراً با بيمه هاي خصوصي اين موارد را تكميل ميكنند.

Sent from iPad
    Software Engineer: Visa 189 > ACS: 07/9/2015 > EOI: 06/9/2015 > Invitation: 22/1/2016 > Lodge: 15/2/2016 > Visa Grant: 25/4/2016

15. 2 کاربر مقابل از captainm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Libra (2016/07/10),robby (2016/07/08)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین