سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15

موضوع: مذاکره برای دستمزد

1. Top | #1

میزان امتیاز
    29

مذاکره برای دستمزد

اگر از مصاحبه های يک شرکت رد شديم و رسیدیم به مرحله قرارداد. چجوری سر دستمزد مذاکره کنیم؟
    مثلا بگيم که آفر بالاتر داریم يا همچين چيزی؟
    در مورد خودم با يه شرکت حدود 30 نفره می خوام صحبت کنم که حس می کنم چون می دونن که من تازه اينجا اومدم می خواهند آفر کم بدهند.
    مرسی

2. Top | #2

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    فکر نمی کنم فرمول ثابتی وجود داشته باشه که شما بتونی همیشه با استفاده ازش موفق باشی. خیلی بر میگرده به شرایط مصاحبه و اینکه تصویر شما چقدر محتاج کار هست و اینکه اون شرکت چقدر نیرو دم دست داره تا جایگزین شما بکنه.
    تجربه شخصی من ندارم تو این موضوع. برخورد من همیشه اینجور بوده که کار رو ابتدا بگیر ، بعد خودت رو توش اثبات کن. بعد در زمان مناسب برای حقوق صحبت می کن. در صورتیکه شما کارتون خوب بوده باشه شرکت توجیحی نمیبینه که نیروی با سابقه رو رد کنه بره و یکی تازه کار بگیره بزاره جای شما. ضمن اینکه شما با سابقه کار میتونین پوزیشنی رو در جاهای دیگه داشته باشید و مستحکمترید. خط مشی من همیشه این بوده که اگه احساس می کنی کار بهتر جایی برات هست و حقت داده نمیشه اقدام کن برای کار بهتر. نه برای شرکت مانور بیا و نه خودت رو گمراه کن. اینکه شما با یه سابقه قیلی برید جلو باز به این بر میگرده که اون شرکت چقدر حاضره برای بدست آوردن یه نیرو هزینه کنه. همینطور به اینکه شما چه مقدار تصویری رو ارائه میدید که نیازمندیهای شرکت رو برآورده میکنه.

تجربه شخصی کمی نزدیک به سوال شما ، من امسال در مورد افزایش حقوق بود. با من جلسه گذاشته شد و شرکت بسیار از من راضی بود. بعد هم گفت که 2.2 درصد افزایش که یه عدد ثابت بود برای همه. من اعلام کردم که رضایت ندارم. امضا می کنم برگه ام رو ولی شرکت باید بدونه که من رضایت ندارم و من باید نگران آینده و رشد خودم باشم. اونها گفتن که سال مالی خوبی نداشتن و من جواب دادم سال قبل هم که خوب بوده من باز همین میزان دیفالت رو دارم می گیرم. بهم گفتن که فکر کنم و من جواب دادم فکری ندارم و باعث نخواهد شد من خوشحال باشم از شرایطم. امضا کردم و تحویل دادم. هفته بعد ایمیل زدن که به من 3.2 درصد تعلق گرفته و آیا راضی هستم؟ در نهایت اینکه من تنها کسی بودم که اعتراض کرد و تنها کسی هم که افزایش گرفت. ن
    کته اینکه شرکت بسیار در سال گذشته از عملکرد من راضی بود و من دست پر داشتم توی چونه زدن. از طرف دیگه اصلا نگفتم که امضا نمیکنم و اینها بلکه برگه رو امضا کردم ولی شرکت حالا میدونه که من اگه راضی نباشم سر فرصت پیشنهاد شغلی رو پیدا میکنم و دستش رو میزارم تو حنا و هیچ سمت این ماجرا توجیح نداره براش. نکته دیگه اینکه من موقع چک و چونه اعلام کردم که شرکت این امکانات و منافع رو برای من داشته و برای همین من خیلی دوست دارم اینجا ادامه بدم ولی اگه اینجوری باشه و رشد من بخواد مانع منافع من بشه من باید مسیر حرکتیم رو دوباره بررسی کنم. اینطوری خودم اعلام کردم که چرا نمیرم تا جوابی باشه برای سوال پنهان که "اگه وافعا کار بالاتری هست چرا نمیری؟ ". چرا صرف می کنه با شرایط بهتری که ممکنه بیرون باشه من ترجیح میدم با شرکت ادامه بدم و فقط کمی آسودگی خاطر و رضایت انتظار دارم از شرکت.
    ویرایش توسط babaak : 2015/02/06 در ساعت 04:25 PM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

3. 11 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/02/10),Arash. (2015/03/08),davood267 (2015/02/07),mhd.hdr (2015/02/07),milade (2016/11/07),neal (2015/02/07),rezvan123 (2015/03/02),محمد (2015/02/12),worthy (2016/01/05),احسان_نقشه بردار (2015/02/06),حمید (2015/04/12)

4. Top | #3

میزان امتیاز
    29
    مرسی از پاسختون.
    بله فرمول ثابتی که نمی شه گفت. اگه عددی که گفت از حداقل مورد نظر من 10 هزار تا کمتر بود. اگه کار رو قبول کنم . بعد سه ماه بگم به من افزایش حقوق بدين یه دفعه 20 درصد نمی زارن روش. پس من به خواستم نمی رسم. اگه ریسک کنم و بگم که مثلا تا 5 هزار تا بالاتر اين عددی که شما گفتین آفر دارم ، ممکنه به خواستم برسم.حالا چجوری اینو بگم که محترمانه و حرفه ای باشه؟
    اينا می خان رودررو صحبت کنند، اگه مثلا بگم که من بايد رو اين آفر فکر کنم چون مورد ديگه ای هم هست. بعد بیام زنگ يا ایمیل بزنم و بگم ، روش خوبیه؟
    می دونم جواب خيلی به شرايط بستگی داره. ولی می خواهم ذهنم آماده باشه.
    ممنون

5. کاربر مقابل از neal عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

milade (2016/11/07)

6. Top | #4

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    چند تا نکته رو در نظر داشته باشید . اول ببینید بای چه پوزیشنی شما رو میخوان و شرح وظایفتون چیه . آیا لیدرشیپ دارید ، سطح تکنیکال شغل تبلیغ شده چیه ؟ ، سایز شرکت مهمه . به یه برآورد از انتظار واقعیتون برسید . سخت نیست ، از دوست و آشناهای که در سطح شما کار میکنند بپرسید که حدود حقوقشون چقدره .
    اگر فقط میخواید کاری رو شروع کنید و سابقه کار لوکال داشته باشید که روی کار اول به عنوان یه کار شش ماهه حساب کنید و خیلی سخت نگیرید . اما اگر اعتماد به نفستون بالاست و حاضر نیستید با قیمت پایین کار کنید که فقط تجربه لوکال به دست بیارید ، حتما روی حقوق سفت باشد و همون اول عدد مورد درخواستتون رو تو فرم بنویسید . چیزی که من دیدم ،افزایش دراماتیک توی حقوقتون در یک جا امکان پذیر نیست معمولا پس اگر میخواهید از کارتون راضی باشید و راضی بمونید و خوشحال کار کنید از اول چیزی که حقتونه رو بخواهید .

7. 12 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/02/10),davood267 (2015/02/07),mazdak2536 (2015/02/07),mhd.hdr (2015/02/07),milade (2016/11/07),neal (2015/02/07),rahim1416 (2017/04/08),sjavadin (2015/02/23),محمد (2015/02/12),worthy (2016/01/05),الوابا (2017/08/12),حمید (2015/04/12)

8. Top | #5

میزان امتیاز
    217
    نقل قول نوشته اصلی توسط babaak نمایش پست ها
    فکر نمی کنم فرمول ثابتی وجود داشته باشه که شما بتونی همیشه با استفاده ازش موفق باشی. خیلی بر میگرده به شرایط مصاحبه و اینکه تصویر شما چقدر محتاج کار هست و اینکه اون شرکت چقدر نیرو دم دست داره تا جایگزین شما بکنه.
    تجربه شخصی من ندارم تو این موضوع. برخورد من همیشه اینجور بوده که کار رو ابتدا بگیر ، بعد خودت رو توش اثبات کن. بعد در زمان مناسب برای حقوق صحبت می کن. در صورتیکه شما کارتون خوب بوده باشه شرکت توجیحی نمیبینه که نیروی با سابقه رو رد کنه بره و یکی تازه کار بگیره بزاره جای شما. ضمن اینکه شما با سابقه کار میتونین پوزیشنی رو در جاهای دیگه داشته باشید و مستحکمترید. خط مشی من همیشه این بوده که اگه احساس می کنی کار بهتر جایی برات هست و حقت داده نمیشه اقدام کن برای کار بهتر. نه برای شرکت مانور بیا و نه خودت رو گمراه کن. اینکه شما با یه سابقه قیلی برید جلو باز به این بر میگرده که اون شرکت چقدر حاضره برای بدست آوردن یه نیرو هزینه کنه. همینطور به اینکه شما چه مقدار تصویری رو ارائه میدید که نیازمندیهای شرکت رو برآورده میکنه.

تجربه شخصی کمی نزدیک به سوال شما ، من امسال در مورد افزایش حقوق بود. با من جلسه گذاشته شد و شرکت بسیار از من راضی بود. بعد هم گفت که 2.2 درصد افزایش که یه عدد ثابت بود برای همه. من اعلام کردم که رضایت ندارم. امضا می کنم برگه ام رو ولی شرکت باید بدونه که من رضایت ندارم و من باید نگران آینده و رشد خودم باشم. اونها گفتن که سال مالی خوبی نداشتن و من جواب دادم سال قبل هم که خوب بوده من باز همین میزان دیفالت رو دارم می گیرم. بهم گفتن که فکر کنم و من جواب دادم فکری ندارم و باعث نخواهد شد من خوشحال باشم از شرایطم. امضا کردم و تحویل دادم. هفته بعد ایمیل زدن که به من 3.2 درصد تعلق گرفته و آیا راضی هستم؟ در نهایت اینکه من تنها کسی بودم که اعتراض کرد و تنها کسی هم که افزایش گرفت. ن
    کته اینکه شرکت بسیار در سال گذشته از عملکرد من راضی بود و من دست پر داشتم توی چونه زدن. از طرف دیگه اصلا نگفتم که امضا نمیکنم و اینها بلکه برگه رو امضا کردم ولی شرکت حالا میدونه که من اگه راضی نباشم سر فرصت پیشنهاد شغلی رو پیدا میکنم و دستش رو میزارم تو حنا و هیچ سمت این ماجرا توجیح نداره براش. نکته دیگه اینکه من موقع چک و چونه اعلام کردم که شرکت این امکانات و منافع رو برای من داشته و برای همین من خیلی دوست دارم اینجا ادامه بدم ولی اگه اینجوری باشه و رشد من بخواد مانع منافع من بشه من باید مسیر حرکتیم رو دوباره بررسی کنم. اینطوری خودم اعلام کردم که چرا نمیرم تا جوابی باشه برای سوال پنهان که "اگه وافعا کار بالاتری هست چرا نمیری؟ ". چرا صرف می کنه با شرایط بهتری که ممکنه بیرون باشه من ترجیح میدم با شرکت ادامه بدم و فقط کمی آسودگی خاطر و رضایت انتظار دارم از شرکت.
    این به نظر من بهترین روش برخورده
    شاد باشید - علی

9. 3 کاربر مقابل از Ally عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

babaak (2015/02/10),milade (2016/11/07),rahim1416 (2017/04/08)

10. Top | #6

میزان امتیاز
    419
    یه روز یه همکار ویتنامی که خیلی بچه ساده ایه اومد پیش من گفت به من خیلی حقوق کم میدن ! به نظرت برم به رابرت بگم ؟ منم میدونستم که رابرت منتظره یه بهونست که این بچه رو اخراجش کنه. ولی دلم نمیومد بهش بگم ! گفتم ببین تو اول یه کار دیگه پیدا کن با همین حقوق یا بالاتر ، یا حتی یه ذره پایینتر ! بعد برو به رابرت بگو حقوقمو زیاد کن. اگه گفت نه بهش بگو پس من راضی نیستم و میرم ! بعد یه نگاه کرد و گفت راس میگی ! و اون روز نرفت اعتراض کنه. اما ظرف سه ماه سعی کرد خودش رو تغییر بده و حالا به جایی رسیده که نه تنها حقوقش زیاد شده بلکه چند بار خواسته بره و نذاشتن. در حالی که اگه اون روز رفته بود واسه حقوقش حرف بزنه قطعا الان اینجا کار نمیکرد و خدا میدونه که اصلا کلا کار میکرد یا نه !؟
    منظورم اینه که من همیشه یه اصل کلی رو در نظر داشتم و اون اینکه اول برادریت رو ثابت کن بعد ادعای ارث و میراث کن ! مخصوصا برای ما که سابقه کار محلی نداریم. نمیگم اگه استثمارمون کردن چیزی نگیم. اما اصولا تا جا به جا نشین حقوقتون زیاد نمیشه. و نمیشه هم از حقوق خیلی بالا شروع کرد. به نظر من اگه آفر دیگه ای هم دارین چونه بزنین همون اول کار. اما اگه ندارین با همون حقوق پایین برین سر کار و به جابه جایی بعد از یکسال فک کنین. اون موقع با دست پر میتونی چونه بزنی یا رزومه بفرستی ! در عین حال که ده هزار تا اختلاف توی take home تاثیر چندانی نداره. گول پکیج رو نخور و ببین چقدر نت دستتو میگیره.

11. 16 کاربر مقابل از احسان_نقشه بردار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

alireza_in_nioz (2015/04/16),Ally (2015/02/11),babaak (2015/02/11),M.S.T (2015/02/11),MFerri (2015/02/22),mhd.hdr (2015/02/12),milade (2016/11/07),neal (2015/02/11),rahim1416 (2017/04/08),Reza (2015/03/03),rezvan123 (2015/03/02),sjavadin (2015/02/23),محمد (2015/02/12),worthy (2016/01/05),حمید (2015/04/12),دامون (2015/02/11)

12. Top | #7

میزان امتیاز
    29
    مرسی از همه دوستان. خيلی نظرات و تجربیات خوب بود.
    منم ترجيح دادم که آفر رو قبول کنم. ولی قرار شد که بعد از سه تا شش ماه حقوقم رو مجدد بررسی کنند.

13. 3 کاربر مقابل از neal عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

babaak (2015/02/11),sjavadin (2015/02/23),دامون (2015/02/13)

14. Top | #8

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    البته تجربه ميگه انتظار افزايش خيلي زياد ( بيش از پانزده درصد ) رو نداشته باشيد .

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. 3 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/02/13),milade (2016/11/07),neal (2015/02/14)

16. Top | #9

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    یکی از بهترین گزارشهایی که در مورد رنج حقوق متخصصان ICT ارائه میشه رو شرکت PeopleBank هر سه ماه میده بیرون .
    لینک گزارش پاییز امسال :
    http://resources.peoplebank.com.au/l...utumn-2015.pdf

گزارش خیلی خواناست ولی برای راهنمایی بیشتر، به طور مثال برنامه نویس .Net در نیوساوت ولز حداقل 70K پکیج سالیانه و 600 در روز حقوق روزانه و حداکثر 130K و 800 در روز حقوق روزانشه .

17. 4 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

milade (2016/11/07),mohammad_eslami (2015/04/12),worthy (2016/01/05),حمید (2015/04/12)

18. Top | #10

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    دامون مرسی ... خیلی مفید بود!
    این قیمت ها رقم خالص دریافتی بعد از مالیاته یا از اینا مالیات کم میشه؟
    اگر کم میشه میتونی بگی حدودا چه قدر کم میشه؟
    مرسی

19. 2 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

alireza_in_nioz (2015/04/16),milade (2016/11/07)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین