سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32

موضوع: روزهاي اول بعد از مهاجرت چه بر من گذشت؟

1. Top | #1

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629

روزهاي اول بعد از مهاجرت چه بر من گذشت؟

اين تاپيك رو إيجاد ميكنم كه دفترچه خاطراتي عمومي باشه برامون كه بنويسيم از روزهاي اخر ايران ، فرودگاه ، پرواز و اتفاقاتي كه در روزهاي اول رسيدن به استراليا برامون افتاد.

2. 10 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin (2015/02/04),aminzeinali (2015/06/09),hamsh (2015/02/04),M.S.T (2015/02/05),mazdak2536 (2015/02/07),mhd.hdr (2015/02/07),r.adiban (2015/02/05),saharb66 (2015/02/04),shohi (2015/08/15),محمد (2015/02/04)

3. Top | #2

تخصص
    Developer
    میزان امتیاز
    25
    سلام

خب من آرمان هستم و بدون مقدمه میرم اصل مطالب

من همین چند روز پیش رسیدم سیدنی با ویزای 476
    روزهای آخر که به خرید دلار و ترجمه اندک مدارک باقیمانده و خداحافظی (که سخت بود) گذشت.
    فرودگاه هم که به چونه زدن برای تخفیف اضافه بار (3 کیلو ناقابل) گذشت.
    هواپیما هم که من کلا نفهیدم صبحونه خوردم یا ناهار یا شام. بیشترشم خوابیدم.

اما اتفاقات روزهای اول:
    روز اول که بنده جت لگ بودم. صبح که رسیدم خوابیدم تا بعدازظهر. اصرار از دوستان بر نخوابیدن و انکار از روح و جسم خستالود من. خلاصه بعدازظهر بیدار شدیم و مشغول محیط شناسی همچو طفلی تازه بدنیا آمده در محیط جدید.
    روز دوم عزم کردم بر کارهای اولیه.
    1. بانک: رفتم nab. همینجوری ینی معیاری برای انتخاب نداشتم. شعبه اش نزدیکتر بود. از قضا بنده تازه وارد به یک خانم جوان تازه کار یا کارآموز افتاد. خلاصه اول که به فامیل بلند ما گیر داد و خندید که آی چقدر سخته و اینا (پسوند فامیلیم به فامیلیم چسبانده شده است که داستانی دارد خودش). بعدشم که شروع کرد پاسپورت خواست و اینا که دیدم هی داره برگهای سفید پاسپورت ما را ورق میزنه. حالا چه شد به عنوان مشکل مطرح میکنم در ادامه. خلاصه اکانت ما رو باز کرد و بعد گفتیم کارت کی میاد گفت باید بیای. بعد گفت اینترنت بانک هم نداره خلاصه اوضاعی بود که همکار بغلدستیش که جوانکی بود از نوع مرد ایشان را تحت آموزش قرار داد و کار ما رو راه انداخت. ینی هم اینترنت بانک راه افتاد هم کارت به آدرس فرستاده خواهد شد.
    2. فوتو کارد یا photo card: نیم ساعت در صف انتظار (خوانده شدن شماره) بودیم بعد که bank statement رو نشان دادیم گفت فامیلی با پاسپورت نمیخواند. بله خانم بانکی مرحمت فرموده بودند به ابتدای فامیل+پسوند من نان پدر را نیز اضافه کرده بودند. هیچی برگشتیم دادیم مرد جوان اصلاح کرد و دوباره برگشتیم بدون نوبت کارمان راه افتاد.

مشکل: پاسپورت من در ورود به استرالیا مهر نخورده است. یعنی 2 فوریه. کارمند بانک در این راستا گفت باید پرینت گرنت ویزا و یک مدرک مثل گواهینامه (ترجمه) رو هم بدم تا کارمو انجام بده. البته نمیدونم مشکل هست یا نه .گوگل که کردم، تو یه سری از فروما مثل http://forums.whirlpool.net.au/archive/2050944 دیدم که گویا مگر به درخواست مسافر مهر نمیزنن. تو سایت اداره مهاجرت هم لینکی دیدم مبنی بر اینکه سازمانها میتونن از VEVO برای بررسی وضعیت ویزای مهاجر استفاده کنن که البته اتفاقا تاریخ انقضای ویزای موقت دقیقا صحیح (18 ماه بعد از ورود) ثبت شده. آیا لازمه من کاری انجام بدم یا مشکلی نیست؟ ینی ممکنه اون شعبه بانک در جریان نبوده باشه.

ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه

4. 4 کاربر مقابل از ahd.arman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/03/10),habib (2016/03/05),locomotive (2015/07/04),pisces90 (2015/06/07)

5. Top | #3

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    خوش اومدید آرمان

میدونم که یک بانک طلاعاتی هست که تاریخ ورود و خرج همه در اون ثبت میشه و تا جایی که شنیدم ، این بانک بین خیلی از کشورهای دنیا هم حتی shareمیشه. به نظر من کارمند بانک زیادی مته به خشخاش گذاشته ، دلیلی نیست که بخواد مهرت رو چک کنه . مثلا میدونم واسه کسایی که با گرفتن ویزاشون لازمش داشتن بیمه خصوصیه ، اون مهر رو چک میکنند در بیمه که تاریخ شروع بیمتون رو بزنند ، غیر از اون من بعید میدونم جایی لازم باشه اگر هم کار به گیر بکشه ، آدمهایی که آشنا باشند و نیاز داشته باشند ، از اون بانک استعلام میگیرن
    حتی پرینت نامه گرنت هم احتیاج نیست . یه نفر با ویزای توریستی هم میتونه حساب بانکی باز کنه تو استرالیا . کردیت کارت که نگرفتی ؟

6. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

habib (2016/03/05)

7. Top | #4

تخصص
    Developer
    میزان امتیاز
    25
    ممنون

اوکی. شاید چون تازه کار بود در جریان نبوده. نمیدونم والا. پس من فعلا کاری نداشته باشم دیگه. بخصوص که در VEVO هم اطلاعات ورود من هستش. این بیمه خصوصی رو هم در همون بخش بیمه میپرسم
    نه کردیت کارد نگرفتم همون دبیت گرفتم که هنوز به دستم نرسیده. گفت 5 تا 7 روز. چطور؟

8. کاربر مقابل از ahd.arman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mosafer (2015/06/07)

9. Top | #5

میزان امتیاز
    60
    دوستان؛ امیدوارم که هیچ سوتی و اشتباهی در کار هیچکدومتون نباشه!!اما گاهی ناگزیره؛خضوضا برای من که خدای سوتی ام!
    کمی از سوتی ها و اشتباهات احتمالی و شیوه جبرانشون بگید لطفا
    مثل مهر پاسپورت و اعلام کردن پول همراه و ... و نیز عواقب اونها...بلکه ما بترسیم و محتاط تر باشیم
    مرسی

10. کاربر مقابل از pisces90 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mosafer (2015/06/07)

11. Top | #6

میزان امتیاز
    107
    دوستان، اگر بر می گشتید به گذشته، چه کارهایی را در بدو ورود و آخرین روزهای ایران انجام میداید/ انجام نمی دادید؟

ممنون
    CDR Sent Date: 22-07-2013
    Assessment Result Date: 12-11-2013
    Assessed as: Engineering Technologist
    TehranIELTS: L8 R9 W7 S7 Overall 8
    EOI Submitted 189-65 Point: 03-07-2015
    Invitation: 06-07-2015
    Lodged: 23-07-2015
    CO Allocated: 21-09-2015
    PCC & Medical: 28-09-2015
    Visa Granted: 05-11-2015

12. 2 کاربر مقابل از amirmz5 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

habib (2016/03/05),Vadi (2015/07/20)

13. Top | #7

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط pisces90 نمایش پست ها
    دوستان؛ امیدوارم که هیچ سوتی و اشتباهی در کار هیچکدومتون نباشه!!اما گاهی ناگزیره؛خضوضا برای من که خدای سوتی ام!
    کمی از سوتی ها و اشتباهات احتمالی و شیوه جبرانشون بگید لطفا
    مثل مهر پاسپورت و اعلام کردن پول همراه و ... و نیز عواقب اونها...بلکه ما بترسیم و محتاط تر باشیم
    مرسی
    اینی که میگم خیلی مسخره میاد ولی تنها چیزی بود که باعث شد تو فرودگاه ملبورن وقتم رو بگیره!
    تو هواپیما که خوب میدونید یه کاغذ میدن که شما چیزمیزایی که همراهتون هست رو اعلام میکنید و یه سری مشخصات شخصیتون رو پر میکنید، اون کاغذ رو باید با خودکار آبی یا مشکی پر کنید و تو خود فرودگاه باید بدینش به آفیسری که اونجا پاسپورتتون رو چک میکنه. من با صورتی پر کردم و بعد از کلی تو صف وایستادم تا برسم به آفیسر و اون گیر داد که برو ته صف و با آبی پرش کن دوباره بیا ...
    هیچی دیگه 1 ربی علاف شدم سر این رنگ صورتیش

14. کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

habib (2016/03/05)

15. Top | #8

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirmz5 نمایش پست ها
    دوستان، اگر بر می گشتید به گذشته، چه کارهایی را در بدو ورود و آخرین روزهای ایران انجام میداید/ انجام نمی دادید؟

ممنون
    1- پرواز با ترانسفر تایم بیشتر از 2 ساعت میگرفتم
    2- پرواز به ساعت 8 شب تا 12 شب به وقت تهران رو میگرفتم و تمام سعیم رو میکردم تو پرواز نخوابم که رسیدم اینجا قشنگ بخوابم که جت لگ نشم (البته من همین کارو کردم فقط واسه تاکید گفتم)
    3- حتماً یکی رو پیدا کنید که حداقل 1 هفته اول رو بتونید برید خونش
    4- تا جایی که امکانش هست خوراکی تو پرواز نداشته باشید همراهتون چون تو فرودگاه علاف میشید موقع ورود! (خوراکی مثل چیزمیزایی مثل آلو خورشتی و اینا ... )
    5- اگه خرید لباس دارید پولشو ایران حدر ندین ... بیاین اینجا بخرید معقول تره
    6- نمیخواد از ایران برای خونه رنت کردن تو اینجا اقدام عملی کنید ... بیاید اینجا تو همون 1 هفته میتونید یه چیز مناسب موقت پیدا کنین
    همینا فعلاً به ذهنم رسید

16. 7 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

habib (2016/03/05),hegza (2015/07/20),mehran (2015/07/20),pisces90 (2015/07/20),saharb66 (2015/07/20),shohi (2015/08/15),Vadi (2015/07/20)

17. Top | #9

میزان امتیاز
    147
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gabric نمایش پست ها
    1- پرواز با ترانسفر تایم بیشتر از 2 ساعت میگرفتم
    2- پرواز به ساعت 8 شب تا 12 شب به وقت تهران رو میگرفتم و تمام سعیم رو میکردم تو پرواز نخوابم که رسیدم اینجا قشنگ بخوابم که جت لگ نشم (البته من همین کارو کردم فقط واسه تاکید گفتم)
    3- حتماً یکی رو پیدا کنید که حداقل 1 هفته اول رو بتونید برید خونش
    4- تا جایی که امکانش هست خوراکی تو پرواز نداشته باشید همراهتون چون تو فرودگاه علاف میشید موقع ورود! (خوراکی مثل چیزمیزایی مثل آلو خورشتی و اینا ... )
    5- اگه خرید لباس دارید پولشو ایران حدر ندین ... بیاین اینجا بخرید معقول تره
    6- نمیخواد از ایران برای خونه رنت کردن تو اینجا اقدام عملی کنید ... بیاید اینجا تو همون 1 هفته میتونید یه چیز مناسب موقت پیدا کنین
    همینا فعلاً به ذهنم رسید
    Gabric جان میشه راجع به مورد1بیشتر توضیح بدی؟
    من فکر میکنم ترانسفر تایم کمتر باشه کمتر خسته میشیم و زودتر میرسیم

و یه سوال دیگه: تو تاپیک سیم کارت میتونی بگی چه پلنی رو از کدوم پروایدر گرفتی و میزان رضایت از اون پلن

Visa 190 ACT
    positive assessment : 2015/05/06
    IELTS: R7.5 L8 S7 W7: 2015/06/05
    EOI submitted : 2015/07/15
    Invitation : 2015/08/03
    Lodge: 2015/08/12
    CO: 2015/09/28
    Medical: 2015/10/10
    Visa Granted:2015/11/26

18. Top | #10

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaSigol نمایش پست ها
    Gabric جان میشه راجع به مورد1بیشتر توضیح بدی؟
    من فکر میکنم ترانسفر تایم کمتر باشه کمتر خسته میشیم و زودتر میرسیم

و یه سوال دیگه: تو تاپیک سیم کارت میتونی بگی چه پلنی رو از کدوم پروایدر گرفتی و میزان رضایت از اون پلن
    من هم همین فکر رو میکردم اولش البته هنوزم اعتقادم همینه ولی این اعتقاد یه تبصره داره اونم اینه که هیچوقت اینکار رو با پرواز هایی که یه لگ به ایران داره نکنید! چون سیستم پروازی ایران بی نظمه و به پرواز شما تاخیر میده تو اکثر پرواز ها و این ربطی به خفن بودن ایرلاین شما نداره! این اتفاق واسه امارات هم میافته حتی.
    مثلاً من پروازم با امارات بود و ترانسفر تایم 1 ساعت و 20 مین بود و پرواز تهران به دوبی من با 45 مین تاخیر پرید و من تو فرودگاه دوبی فقط داشتم میدوییدم. خودم رو رسوندم به پرواز بعدیم (دوبی به ملبورن) اما مسئولین پرواز نتونستن چمدونم رو برسونن و مجبور شدن با پرواز بعدی اونو برسونن به دستم و از اونجایی که پرواز من کوانتاس بود و از دوبی به ملبورن روزی فقط 1 پرواز کوانتاس هست موند واسه 24 ساعت بعدش. من شب ساعت 9 رسیدم ملبورن و چمدون من فردا شبش ساعت 9 رسید و چون تو اون ساعت کوانتاس دلیوری نداره عملاً من 2 روز بعد رسیدنم به ملبورن به چمدونم رسیدم و اتفاق بد تر از این این بود که تو دوبی وقتی دیدن این چمدون بی صاحابه اومدن بازش کردن ببخشید باز کردن چمدون کار یک انسانه درواقع اومدن قفلش رو شکستن و زیپش رو پاره کردن کاری که حیوانات موقع مواجهه با یه چمدون میکنن واسه سکیوریت چک!
    همه این اتفاقات علتش 45 مین تاخیر پرواز تهران به دوبی بود ... !
    البته ایرلاین کوانتاس چون مسئول همه این بلاهایی که سر چمدونم افتاد بود واسه همین با یه ایمیل بازی ساده چمدون رو درست کردن و قراره که 2 هفته دیگه سالم تحویلم بدن! و البته یه سری چیزای اولیه هم مثل مسواک و خمیردندون و اینچیزا هم همون موقع تو فرودگاه ملبورن که معلوم شد چمدونم هنوز دوبی مونده بهم دادن تا از بی بهداشتی نمیرم تو اون 2 شب

19. 5 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

amirmz5 (2015/07/21),habib (2016/03/05),mehran (2015/07/21),shohi (2015/08/15),yaSigol (2015/07/21)

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین