سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 32

موضوع: روزهاي اول بعد از مهاجرت چه بر من گذشت؟

1. Top | #21

تخصص
    برنامه نویس
    میزان امتیاز
    15
    دوست عزیز
    من آشنایی رو ندارم که بتونم خونه ش بمونم. از طرفی در سایر فوروم ها میگفتن، هیچ وقت از ایران، برای اجاره خونه، پولی واریز نکنین و حتما حضوری در استرالیا اجاره کنین.
    به نظرتون چی کار میتونم بکنم؟ نگرانم که کجا باید بمونیم تا خونه بگیریم. کدوم محله باید خونه بگیریم! چطور بگیریم!

نقل قول نوشته اصلی توسط beni67 نمایش پست ها
    من و همسرم تقریبا داره نزدیک به 2 ماه میشه که اومدیم..
    خیلی خوش شانس بودیم که دوستانی رو داشتیم اینجا و دو هفته خونه شون بودیم تا خونه پیدا کنیم!

در مورد پرواز تنها نکته ای که به نظر من اومد! اینه که واسه خوراکی گذاشتن توی ساک انقدر ترسونده بودن ما رو! ولی من به هر صورت آجیل و یه سری ازین سبزی های خشک و خاکشیر و این صحبت ها آورده بودم و خیلی شیک و مجلسی claim کردم که آجیل و داروهای گیاهی دارم و هیچ مشکلی هم پیش نیومد! یکمی پشیمونم که به نسبت هوای پرت من خیلی لباس گرم زیاد برداشتم!! در مقایسه با انگلیس که قبلا اونجا بودم اصلا سرمای اینجا شدید به نظرم نیومد! حتی یه کت یا کاپشن هم به نظرم کافی بود! و بیشتر سوئیشرت!!

در مورد خونه پیدا کردن اینجا یکم قوانین متفاوته و من تجربه ای که خودم داشتم رو میگم نمیدونم چقدر عملی هست برای همه! اینکه وقتی inspection رفتید و خونه ای رو پسندیدید شخصا فرم رو پر کنید و برید آژانس، خوبه که شغلتون توی ایران رو حتما ذکر کنید و مدارک شناسایی تون و همینطور یه bank statement همراهتون باشه و همه رو بدین که کپی کنند روی اپلیکشن فورم بذارن! همینطوری آنلاین پر کردن یا فرم تنها تحویل دادن به نظرم خیلی خوش بینانه ست اگه خونه ای به نظرتون مناسب اومد یکم جدی تر ارائه بدین همه چی رو..

در مورد خونه هم به محض ورود و قبل از هر تمیزکاری خوبه از همه جای خونه عکس بگیرید حتی از شیشه ها که تمیز نیستند و از هر لکه ای که روی زمین، در یا هرجای دیگه ای میبینین و در کل اون فرمی که میدن برای یه هفته بعد پر کنید رو خیلی جدی پرش کنید! البته مطمئن نیستم که پول باند در امان خواهد بود یا نه! اما به هر حال ما تلاشمون رو میکنیم که از دست نره! یه نکته خوب اینکه ما به محض ورود یه سوسک توی اشپزخونه دیدیم و من سریع عکس گرفتم و به آژانس ایمیل کردم و اونا هم برای 2 روز بعد برامون سمپاش فرستادن و به نظر میرسه که تا 6 ماه راحت باشیم!

یه داستان دیگه هم خرید اینترنتی هست تا جایی که میتونین به صورت مستقیم با کارتتون انلاین خرید نکنید و قبلش حتما یه حساب paypal باز کنید که خیلی safe تر هستش! یه پیشنهادی هم یکی از دوستان ما دادند که توی هر جایی که پروفایل باز میکنین به خصوص شبکه های اجتماعی یا مثلا جاهایی که رسمی نیستند (منظورم بانک و اینجور جاها نیست) مجبور نیستید تاریخ تولدتون رو دقیق ذکر کنید. من شخصا خودم پسورد اینترنتیم رو یادم رفته بود با یه تلفن به بانکم بعد از اینکه اسم و فامیلم رو پرسید و اطلاعات کارتم و تاریخ تولدم خیلی راحت یه پسورد جدید برای اکانت اینترنتی بم داد! به هر صورت احتیاط کردن تو این موضوع بد نیست!

یه موضوع دیگه اینکه از کلید خونتون حتما یه کپی بگیرید و به یکی از دوستانتون بدین! که با پشت در موندن مجبور نشین 200$ پول کلیدساز بدین!

موضوع آخر هم که فعلا دغدغه من و همسرم هست کار پیدا کردنه! که ظاهرا خیلی صبوری میخواد اگه صبر و امید نباشه واقعا آدم یه روزایی خیلی کم میاره...

2. Top | #22

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshin_zavar نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من آشنایی رو ندارم که بتونم خونه ش بمونم. از طرفی در سایر فوروم ها میگفتن، هیچ وقت از ایران، برای اجاره خونه، پولی واریز نکنین و حتما حضوری در استرالیا اجاره کنین.
    به نظرتون چی کار میتونم بکنم؟ نگرانم که کجا باید بمونیم تا خونه بگیریم. کدوم محله باید خونه بگیریم! چطور بگیریم!
    پست بنده رو مطالعه کنید. من هم تقریبا" شرایط شما رو داشتم. برای اجاره بلند مدت اصولا" نمیشه از راه دور اقدام کرد، حتی اگه بخوایید. برای اقامت کوتاه مدت هم که راهکارها توضیح داده شده در بالا.
    بهرحال برای رزرو کردن مکان موقت باید پول بدین. کجای دنیا دیدین که همینجور یه راست پا شین برین و طرف جا رو برای شما نگه داشته باشه(همه هتل ها و... هم همینطورن. حتی تو سفرهای توریستی). بالاخره باید پول بهش داد. ضمن اینکه سایت هایی مثل airbnb کنترل میشن و خطری نیست.
    منتها یه نکته ای که هست اینه که باید وقت بذارید برای این کارها بهرحال. بگردین تو اینترنت، از کسانی از بین آشناهاتون که ساکن اون شهر هستند بپرسید و...
    اطلاعات توی فروم ها به نظر من اینجور جاها کارگشا نیست. خودتون باید وقت بذارید. ببینید چقدر میخواید پول بدین، یه مکانی با چه مشخصاتی مد نظرتونه، کیفیت محله ها و مبلغ اجاره ها رو تو اینترنت دربیارید. بعد با سلیقه و ذائقه و برنامه ریزی خودتون بذارید کنار هم تا به نتیجه برسید.
    از یه جاهایی به بعد موضوع خیلی شخصی میشه و باور کنید اینجا خروارها مطلب هم که بنویسن، کار راه بنداز نخواهد بود.
    سایت های معروف خانه یابی اینجا هم domainو realestateو homely هستند.
    باز اگه راجع به محله های پرث بخواید من میتونم کلی یه چیزایی بگم. بقیه شهرها رو خب نمی دونم.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

3. 6 کاربر مقابل از Mint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin_zavar (2015/08/27),beni67 (2015/08/27),mehran (2015/08/27),Navid1356 (2015/10/07),saharb66 (2015/08/27),ssaeeds (2016/02/13)

4. Top | #23

تخصص
    برنامه نویس
    میزان امتیاز
    15
    کجای دنیا دیدین که همینجور یه راست پا شین برین و طرف جا رو برای شما نگه داشته باشه
    بله مشکل همینه. بدون پرداخت، براتون جا رزرو نمیشه لیکن ظاهرا مشکلاتی در اجاره اینترنتی منزل به وجود اومده که دوستان گلایه داشتن

5. Top | #24

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط beni67 نمایش پست ها
    البته مطمئن نیستم که پول باند در امان خواهد بود یا نه! اما به هر حال ما تلاشمون رو میکنیم که از دست نره!
    در مورد پول باند چیزی که من فهمیدم هست اینه که معمولا اگر مشکلی پیش بیاد (مثلا چیزی رو خراب کنین) به پول باند دست نمیزنن و شما خودتون اون رو درست میکنین و بعد پول باند رو کامل تحویل میگیرین. ظاهرا اگر پول باند استفاده بشه، در اجاره های بعدی شما رو به عنوان یک مستاجر بد سابقه میشناسن.

6. کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

beni67 (2015/08/28)

7. Top | #25

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nerd نمایش پست ها
    در مورد پول باند چیزی که من فهمیدم هست اینه که معمولا اگر مشکلی پیش بیاد (مثلا چیزی رو خراب کنین) به پول باند دست نمیزنن و شما خودتون اون رو درست میکنین و بعد پول باند رو کامل تحویل میگیرین. ظاهرا اگر پول باند استفاده بشه، در اجاره های بعدی شما رو به عنوان یک مستاجر بد سابقه میشناسن.
    در کلیت قضیه خیلی فرقی نمی کنه البته. چون فقط دفعه اول که دارین خونه اجاره می کنین زنگ میزنن به معرف های شما که توی فرم قید کردین. دفعه های بعد مستقیم زنگ میزنن به property manager قبلی و اون بهرحال راپورت شما رو میده!
    گمونم داریم از موضوع تاپیک دور میشیم.

8. کاربر مقابل از Mint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Nerd (2015/08/27)

9. Top | #26

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    بله مشکل همینه. بدون پرداخت، براتون جا رزرو نمیشه لیکن ظاهرا مشکلاتی در اجاره اینترنتی منزل به وجود اومده که دوستان گلایه داشتن
    بعضی دوستان ممکنه بخوان دیگه خیلی مستقیم برن جلو و با حذف واسطه ها، جای خوب و قیمت پایین بگیرن که همین میشه زمینه ساز مشکل.
    اگه از سایت هایی مثل airbnb یا trip advisor برید جلو(یا اگه هتل میگیرین از وبسایت رسمی خود هتل یا بقیه سایت های معتبر) مشکلی پیش نمیاد. شاید برین ببینین کیفیت محل با اون چیزی که تو عکس ها دیدین متفاوت باشه(برا همین گفتم وقت بذارین و خوب زیر و رو کنید اینترنت رو-راهنمایی: نقدها و کامنت ها رو بخونید حتما" و به تاریخشون دقت کنید و به جدیدترها بیشتر اهمیت بدین)، ولی تقریبا" تا حد خیلی خیلی زیادی میشه گفت به مشکل مالی بر نمی خورین.

10. 3 کاربر مقابل از Mint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin_zavar (2015/08/29),Mehnoosh-Mohamad (2015/08/27),mehrfar (2015/09/23)

11. Top | #27

تخصص
    ????? ??????
    میزان امتیاز
    0
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم مبلغ مورد نیاز برای گذران زندگی تا زمان پیدا کردن یه شغل موقت در استرالیا چقدر هست
    من مجرد هستم میتونم با چیزی حدود هفت هزار دلار بیام و زندگیم رو شروع کنم تا وقتی کار پیدا شه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. Top | #28

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    هفت هزارتا عدد زیادی نیست. شما یه ذخیره برا موارد پیش بینی نشده هم در نظر بخوای بگیرین. تازه ماشین نباید بخری و...
    خوشبینانه ترین حالت 3 تا 5ماه میتونی روی این پول حساب کنی. خوش بینانه و ریاضت گونه! ضمن اینکه با این موجودی خونه هم سخت بهت میدن، باید بری یک جای share و...
    مجردی و شاید بگی تحمل میکنی یک سری سختی ها رو. ولی استرالیا بهرحال کشور ارزونی نیست هرکاریش بکنی.

13. کاربر مقابل از Mint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

erfan.alibakhshi (2015/10/03)

14. Top | #29

تخصص
    برنامه نویس
    میزان امتیاز
    15
    اونطور که من تحقیق کردم واسه زوج، هزینه یکماه اقامت، بطور میانگین 3000 دلار آب میخوره.
    و معمولا تا شش ماه طول میکشه که کار تخصصی پیدا کنین.
    حال اندکی از این مبلغ کمتر، برای فرد مجرد رو در نظر بگیرید

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan.alibakhshi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم مبلغ مورد نیاز برای گذران زندگی تا زمان پیدا کردن یه شغل موقت در استرالیا چقدر هست
    من مجرد هستم میتونم با چیزی حدود هفت هزار دلار بیام و زندگیم رو شروع کنم تا وقتی کار پیدا شه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. کاربر مقابل از afshin_zavar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

erfan.alibakhshi (2015/10/03)

16. Top | #30

تخصص
    برنامه نویس
    میزان امتیاز
    32
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mint نمایش پست ها
    هفت هزارتا عدد زیادی نیست. شما یه ذخیره برا موارد پیش بینی نشده هم در نظر بخوای بگیرین. تازه ماشین نباید بخری و...
    خوشبینانه ترین حالت 3 تا 5ماه میتونی روی این پول حساب کنی. خوش بینانه و ریاضت گونه! ضمن اینکه با این موجودی خونه هم سخت بهت میدن، باید بری یک جای share و...
    مجردی و شاید بگی تحمل میکنی یک سری سختی ها رو. ولی استرالیا بهرحال کشور ارزونی نیست هرکاریش بکنی.

اونطور که من تحقیق کردم واسه زوج، هزینه یکماه اقامت، بطور میانگین 3000 دلار آب میخوره.
    و معمولا تا شش ماه طول میکشه که کار تخصصی پیدا کنین.
    حال اندکی از این مبلغ کمتر، برای فرد مجرد رو در نظر بگیرید
    دوستان این دلاری که می فرمایید، دلار استرالیاس یا آمریکا؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین