سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17

موضوع: تبادل نظر در مورد superannuation

1. Top | #11

تخصص
    ! immigrant
    میزان امتیاز
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط رامتین123 نمایش پست ها
    به نظر من یکی از موادری که اوضاع استرالیا درش افتضاحه و مردم درش استثمار میشن همین وضعیت بازنشستگی و سوپرانویشین هست . چون به اجبار بخشی از حقوق شما میره پیششون و هیچ تعهدی هم ندارند که میزان مشخصی سود را به پول شما اضافه کنند . یعنی اگر سرمایه گذاریشون مثبت باشه پولتون اضافه میشه و اگر نباشه پولتون کمتر هم میشه . (با توجه به سو مدیریت رایج در استرالیا میشه انتظار داشت که همیشه یا سود چندانی بدست نیاد یا منفی باشه) . حتی اگر پولتون را در بانک هم بزارید موظف هستن درصدی سود به شما بدن در صورتی که در مورد سوپرانویشن این تعهد را هم ندارند . از نظر من سوپرانویشن هم یکی از قلک هایی هست که دولت برای بازگرداندن درآمد مردم به جیب خود درست کرده و در عمل بود و نبودش تفاوت چندانی به حال ما نداره . یکی از موارد جالب آن همون
    Administration Fees هست . فکر کنم همه جای دنیا غیر از استرالیا مرسوم باشه که وقتی پول شما در موسسه ای سرمایه گداری میشه در قبال درآمدی که بدست میاد سود پرداحت کنه . این عزیزان نه تنها تعهدی برای سود دادن ندارند بلکه هزینه هم برای اداره پولی که از شما پیشوون هست میگیرند که واقعاً جالبه .
    . در کل به دوستان توصیه میکنم که امید چندانی به این پول نداشته باشن و فکر کنن که این هم یکی از مورادی هست که دارند به دولت استرالیا پول زور میدهند .
    دقیقا. و بهمین علت مردم رو اوردن به SMSF که البته دنگ و فنگ خودش رو داره.

2. Top | #12

میزان امتیاز
    92
    آقا رامتین پرداخت سود به پول بازنشستگی باید در ازای سود ده بودن معاملاتی باشه که با اون پول انجام میشه.
    طبعا در معاملات هم همیشه سود نیست و همیشه هم سودها یکسان نیست.
    صاحب شرکت سوپر از خودش پول نداره و با پول افراد کار میکنه و طبعا نه میتونه پرداخت سود واحدی رو تضمین کنه و نه حتی پرداخت سود رو.
    ماها الان در خوشبینانه ترین حالت با این سنهای خوشگلمون حداقل تا هفتاد سالگی باید کار کنیم و یا حداقل به جای 9 درصد 18 درصد پرداخت کنیم سوپر رو.
    یا اینکه تراست اکانت و ایده ی بیزینسی داشته باشیم.

3. Top | #13

میزان امتیاز
    175
    نقل قول نوشته اصلی توسط freedom نمایش پست ها
    آقا رامتین پرداخت سود به پول بازنشستگی باید در ازای سود ده بودن معاملاتی باشه که با اون پول انجام میشه.
    طبعا در معاملات هم همیشه سود نیست و همیشه هم سودها یکسان نیست.
    صاحب شرکت سوپر از خودش پول نداره و با پول افراد کار میکنه و طبعا نه میتونه پرداخت سود واحدی رو تضمین کنه و نه حتی پرداخت سود رو.
    ماها الان در خوشبینانه ترین حالت با این سنهای خوشگلمون حداقل تا هفتاد سالگی باید کار کنیم و یا حداقل به جای 9 درصد 18 درصد پرداخت کنیم سوپر رو.
    یا اینکه تراست اکانت و ایده ی بیزینسی داشته باشیم.
    من تا حدی که به شناخت از این عزیزان و نحوه مدیریت کردن و کار کردن هاشون رسیدم میتونم بهتون این اطمینان را بدم که سرمایه گذاری های این عزیزان هیچوقت سود ده نبوده و در آینده هم نخواهد بود . موضوع اینکه که شما وقتی در کشوری باشید که در واقعیت دارای اقتصاد آزاد باشه به تخته پاره چنگ نمیزنید و وقتی به عینه میبینید که سرمایه گذاری در جایی نتیجه نداره به گزینه های دیگه فکر میکنید . ولی دولت استرالیا این اختیار را از مردم سلب کرده و اونها را با اجبار وادار به سرمایه گذاری در شرکت هایی میکنه که همه میدانن که زیان ده هست .

4. Top | #14

میزان امتیاز
    175
    نکته دیگه که شاید نیاز به یادآوری داشته باشه مقایسه وضعیت تامین اجتماعی در ایران با این شرکت ها هست . شما وقتی که که در ایران کار کرده باشید و بیمه براتون پرداخت شده باشه زمانی که بازنشسته بشید دیگه کار ندارید که سازمان تامین اجتماعی با این همه پول که به اون روانه شده آیا سرمایه گدارهاش سود ده بوده یا زیان ده . چون پیش فرض این هست که اگر سازمانی به وجود جذب چنین سرمایه ای نمیتونسه سود ده باشه واقعاً وضعیتش خراب بوده و در قبال سو مدیریت خود که باعث به باد دادن سرمایه مردم شدن باید پاسخگو باشه . ولی اینجا این و خیلی از چیزهای دیگه برای ما طبیعی شده که مثلاً اینکه وقتی چند شرکت با وجود بازار انحصاری که دولت برای اونها ایجاد کرده و سرمایه نجومی که در اختیارشون گذاشته شده نمیتوانن سود ده باشن کاملاً طبیعی است .
    ویرایش توسط رامتین123 : 2016/08/26 در ساعت 07:07 PM

5. کاربر مقابل از رامتین123 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

freedom (2016/08/26)

6. Top | #15

میزان امتیاز
    92
    حرفتون درسته.من در کل با سوپر اینجا مشکل دارم.
    جدیدا با یه آقایی آشنا شدم که خودش پولشو مدیریت میکنه و منم میخوام با روندش بیشتر آشنا بشم. و پلن سی هم که واریز وجه به تامین اجتماعی ایران و بازنشستگی از ایران هم هست.
    الان سه تا پلن شده تا انشالله پلنهای بعدی رو هم بچینیم

7. Top | #16

تخصص
    برنامه نویس
    میزان امتیاز
    15
    دوستان از کدوم شرکت سوپر برای معرفی به کافرما استفاده میکنن؟

8. Top | #17

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    أفشين جان أوائل كه عدد سوپر بالا نيست خيلي مهم نيست . فقط سعي كن يكي رو انتخاب كني كه كمترين هزينه سالانه رو داشته باشه وترجيحا بيمه بيكاري و عمر هم بهت بده

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

worthy (2016/10/02)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12