سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 37

موضوع: بازنشستگی در استرالیا

1. Top | #1

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629

بازنشستگی در استرالیا

یکی دو سال بعد از رسیدن به استرالیا و بعد از فروکش کردن همه التهابات اولیه مهاجرت ، آدم یواش یواش به خودش میگه :"خوب آخرش که چی؟" . کلا فکر کردن به بازنشستگی و دوران بعد از اون میشه یکی از استرسهای روزمره ، حتما هر کدوم از ماها به یه برنامه برای اون زمان رسیدیم . این تاپیک رو ایجاد کردم که تفکراتمون رو با بقیه share کنیم .
    البته فکر کنم جاش باشه جداگونه تو بخش مالی ، یه تاپیک در مورد superannuation ایجاد بشه که میکنم .
    اینجا بیشتر در مورد برنامه های کلی صحبت میکنیم نه انتخاب fund مناسب.

2. 3 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2015/01/19),Mosafer_Aus (2015/02/18),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

3. Top | #2

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    راستش از من اگه بپرسی من اون دوران رو الان نمی شناسم و نمی دونم رفتارم چگونه خواهد بود ولی چیزی که فعلا فکر می کنم اینه که احتمالا بخش زیادی از زمان و هزینه اش رو خرج خودم خواهم کرد و سعی میکنم سالهای باقی مونده رو ، مقدار زیادی از مسولیت زندگی رو برای خودم سبک کنم. شاید در اون زمان احساس کنم که بهتره برگردم ایران و زمان رو با خانواده خودم باشم (پیرمرد شدیم دیگه!). شاید احساس کنم که ترجیح میدم برم جایی مثل دوبی و یه کار سبک مشاوره و یا آموزش بگیرم و مشغول باشم . شاید حتی در ایران. شاید یه جای خوش آب و هوا و ارزون و شاید هم اصلا هیچ.
    چیزی که میدونم در این لحظه اینه که فعلا روی Superannuation برنامه نریختم و روش حساب زیادی بعنوان درآمد اصلی باز نکردم. احتمال اینکه بازنشستگی رو در استرالیا سر کنم هم احتمالا کمه. بچه هم اگه داشته باشم بعد از 20 سالگی خودش باید 100% تمام هزینه هاش رو پرداخت کنه و من هیچ مسولیتی قبول نمیکنم . من خودم زندگیم رو از صفر ساختم و کار کردم و خرج زندگی و تحصیلم رو دادم و اون هم باید بتونه. همین برنامه برای برادرم هم بوده که اون از من موفقتره. تنها حمایتی که شدیم فکری بوده و این نهایت دخالت من خواهد بود. برنامه اصلیم اینه که خونه به سر و سامان برسه و شر قسطش زودتر کنده بشه و بعد با اجاره اون من یه درامد ماهیانه ایجاد کنم و حالا SuperAnnuation هم در کنارش باشه.
    من اصلا نمی دونم دوران بازنشستگی کی هست ولی از یه سنی که احساس کردم شرایط کار مداوم رو دیگه ندارم احتمالا ترجیح می دم دست از کار بکشم ، در آمدی رو در استرالیا داشته باشم و اون رو در مکانی ارزونتر خرج کنم که بتونه آسایش بیشتری رو برام به همراه بیاره
    اینها البته فعلا یه سری افکار چک نویس تو ذهنمه و خیلی خط خطیه ولی قالب کلیش اینه که به محض اینکه نتونستم و یا نخواستم کار کنم درامدی رو در استرالیا ایجاد کنم و در جای دیگه خرج کنم و سعی کنم رضایت و کیفیت از زندگی همچنان بالا نگه دارم
    ویرایش توسط babaak : 2015/01/19 در ساعت 04:18 PM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

4. 5 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2015/01/19),Mosafer_Aus (2015/02/18),حمید (2015/02/18),دامون (2015/01/20),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

5. Top | #3

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    آقای بابک، از اونجایی که خوب زمینه کاریتون تو استرالیا خیلی نزدیک به زمینه کاری من تو ایرانه ...
    من همیشه با خودم فکر میکنم که یه روز بعد اینکه دوره کار engineering تو دنیای IT رو گذروندم و یه چند سالی هم به عنوان IT Manager سپری کردم ، یه روز بیام ایران و یه branch از یکی از شرکت های بزرگ تو زمینه IT بیارم تو ایران و خودمم بشم رئیسش مثلا دارم به Vodafone فکر میکنم
    نمیدونم شدنیه یا نه ... شما نظرتون چیه آقا بابک ؟

6. 2 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

babaak (2015/01/20),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

7. Top | #4

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gabric نمایش پست ها
    آقای بابک، از اونجایی که خوب زمینه کاریتون تو استرالیا خیلی نزدیک به زمینه کاری من تو ایرانه ...
    من همیشه با خودم فکر میکنم که یه روز بعد اینکه دوره کار engineering تو دنیای IT رو گذروندم و یه چند سالی هم به عنوان IT Manager سپری کردم ، یه روز بیام ایران و یه branch از یکی از شرکت های بزرگ تو زمینه IT بیارم تو ایران و خودمم بشم رئیسش مثلا دارم به Vodafone فکر میکنم
    نمیدونم شدنیه یا نه ... شما نظرتون چیه آقا بابک ؟
    Gabric عزیز
    باید سعی کنم طوری جواب بدم که Off Topic نشه
    راستش با این پیش فرض که زمانی که شما بر میگردی ایران دوران بازنشستگی شماست، فکر می کنم در اون زمان افراد بیشتر به این فکر می کنند که چگونه اون زمان رو ازش استفاده مثبتی در زمینه سلامت و استراحت و زمان داشته باشند تا اینکه بخوان به رشد و پول و اینجور چیزها فکر کنند. آوردن یه برند با اون سطح به ایران و اینکه شما بشی مدیرش مستلزم چیزهای زیادیه. از جمله اینکه شما قطعا باید یه سری استاندارد بهره وری هفتگی ، ماهیانه و سالیانه رو Met کنی که اینکار باعث فشار سنگین کاری بر روی شما بعنوان مدیر خواهد بود. اصلا اینجوری نیست که مدیر بشی دستت رو بکنی تو جیبت! برای کوچکترین کار پرسنلت باید پاسخ بدی. این فشار احتمالا اون چیزی نیست که شما اون دوران بدنبالش باشی.
    از همه مهمتر اینکه بسیاری از شرکتها اصلا تمایل ندارند اونجا کار کنند. دلیلش رو بطور مشخص برات مثال بزنم. Vodafone در هند یعنوان یه شرکت بزرگ موفق مخابراتیه (در استرالیا فقط بزرگه). اونجا کارهای هاستینگ و دیتا سنتر رو هم انجام میدن. من برای یکی از بزرگترین دیتاسنتر های ایران رفتم اونجا که باهاشون جوین بشیم و فقط ازشون نیرو آموزشی و طراحی بگیریم. بلافاصله توی اولین ملاقات ما رو شات داون کردن ودلیلشون این بود که ما Infrastructure پایه برای اینکار رو هنوز نداریم ( که کاملا هم درسته) . برای استفاده از دیتا سنتر شما نیاز به هاست سرورها و Backupهای آنلاین شرکتهای مختلف دارین. به دلیل عدم وجود زیرساخت یکنواخت اونها گفتن سرویسی که ارائه میدن پایینتر از استاندارد خواهد بود و به هیچ عنوان دکتراین شرکت اجازه اینکار رو نمیده ( حالا هرچقدر هم مارکت بززگ باشه ) . در ادامه مارکت ایران برخلاف تصورتون اصلا بزرگ نیست. ما نگهداری شبکه مدارس رو داریم (که اصلا بزرگ نیست) سالی 1 میلیون دلار برای هر مدرسه که اصلا یه قرارداد نانو تلقی میشه ولی شبکه بعضی از همین مدارس از شبکه پالایشگاههای ایران بسیار بزرگتر و وسیعتره (چه کاربرد و چه تجهیزات). من در سطح متوسط به پایین که کار میکنم میگم. در سطح بزرگتر که باید بسیار زیاد باشه.
    از طرف دیگه این شرکتها معمولا با شرکتهای قطعاتی طرف حساب هستند که باید با اونها کار کنند و اونها در ایران سرویس نمیدن. (مثلا ایران همه چی Hp هست ولی اینجا عموما Dell) به هر حال جای بحث زیاد داره ولی به نظرم در این لجظه که صجبت میکنیم اون شرکتها فعلا تمایل ندارند حتی اگه شما بخواهید. دلیلش هم اینه که شما باید به یه بیزینس پلان رچوع کنین وقتی با اونها طرف حساب میشید و شرایط فعلی ایران بیسیک شرایط درخواستی رو هم ساپورت نمیکنه. برای همین هیچ قراردادی رو نمی تونی نهایی کنی.
    ویرایش توسط babaak : 2015/01/20 در ساعت 11:28 AM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

8. 3 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mohammad_eslami (2015/01/20),دامون (2015/01/20),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

9. Top | #5

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    منم سخته برام که بازنشستگیم رو تو استرالیا ببینم واقعیت اینه که خیلی سخته اون سطحی که از رفاه انتظار دارم رو در استرالیا و با پس انداز عادی سوپر به دست بیارم . خیی شرایط ممکنه تغییر کنه اما من برنامه ام تا حدود شصت سالگی اینه که خونه ام رو Payoff کرده باشم . شاید یه investment property هم گرفته باشم و قسطش رو داده باشم . خودم و خانمم هم مجموعا حدود 1-1.5m تو حسابهای super داشته باشیم . اونوقت اگر شرایط مساعد باشه ، به زندگی و کار در ایران فکر میکنم (ترجیحا یه جای خوش آب و هوا ) . با پولی که از استرالیا داریم احتمالا بشه به سطح خوبی از رفاه در ایران رسید . اما خوب دو تا نکته این پلن رو صعیف میکنه . دوری از فرزندمون که احتمالا هیچ لینکی با ایران نداره و دوم اینکه ممکنه ارتباطم با ایران خیلی ضعیف شده باشه که البته سعیم اینه که اینطور نباشه .

10. 4 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

babaak (2015/01/21),Mosafer_Aus (2015/02/18),حمید (2015/02/18),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

11. Top | #6

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    مرسی از توضیح کامل بابک جان
    درست میگی ... منم در عین حال که این رویا پردازی رو میکنم به این نکاتی که گفتی هم فکر میکنم ... به نظر حرفت حرف حسابه و فعلا نمیشه همچین پلنی داشته باشیم.
    ایشالا در آینده اوضاع کشورمون بهتر شه ... و البته جونی هم باقی بمونه واسه رویاهای 25 سالگی ...

12. 2 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

babaak (2015/01/21),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

13. Top | #7

میزان امتیاز
    175
    من که هیچوقت در عمرم به آب باریکه دوران بازنشستگی فکر نکرده ام. باید آدم حرکاتی انجام بده که یه نهر برای دوران پیری کوری جاری بشه. هدف من همیشه این بوده و هست و خواهد بود. تمرکز باید روی سیستمی باشه که آدم فقط منیجش کنه و نیاز به دخالت روزمره و فیزیکی درش نباشه ، چرخی که بچرخه و ما فقط کنترلش کنیم.اگر کنترل بیزنس باشه تا سالیان سال میشه اکتیو بود و مزیت دومش هم اینه که همیشه سالم و آپدیت و پرحرکت باقی خواهید ماند. بنظر من فجیع ترین اتفاق برای افراد بازنشستگی و احساس بازنشستگیه ! زندگی چلنج بزرگیه و هیچ وقت آدم نباید بنشینه ! اگر رو پا باشید همیشه پویا و سالم خواهید بود و هر وقت بنشینید دیگه نشسته اید و درد و مرض و 1000 کوفت دیگه میاد سراغ آدم. این پند را از من داشته باشید ، همیشه و همه حال فعال باشید و کار کنید و هیچوقت به بیکار شدن و بازنشستگی فکر نکنید.
    خوبه با هم جوری باشیم که هروقت همدیگر را دیدیم، به هم عشق بورزیم ، نه اینکه دوری کنیم.

14. 6 کاربر مقابل از spark عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/02/21),davood267 (2015/01/21),mohammad_eslami (2015/02/10),Reza (2015/02/19),taromi (2015/11/24),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

15. Top | #8

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    حرفت رو دوست دارم و خودم هم فکر کنم تا روز آخر عمرم کار خواهم کرد . اما دوست دارم یه جایی از زندگیم به جایی برسم که فقط و فقط برای فان کار کنم . هر وقت عشقمون کشید بزنیم به سفر و هر وقت دوست داریم برگردیم . دوست هم دارم نگران پول نباشم اون موقع . تحلیلم میگه اون حد از "عدم نگرانی نسبت به پول" با مسیر جاری زندگیم ، کمی سخته در استرالیا بهش برسم . البته همیشه دنبال اون اتفاقهای خاص هستم که از این مسیر عادی که عرض کردم خارج بشم ولی خوب جریان ذهنه دیگه نمیشه کاریش کرد.

16. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

حمید (2015/02/18),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

17. Top | #9

میزان امتیاز
    29
    ممنون از نظرات دوستان و این تاپیک خوب..
    یه سوال: سن بازنشستگی الان تو استرالیا چند ساله؟

18. کاربر مقابل از davood267 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

19. Top | #10

تخصص
    Software Programmer
    میزان امتیاز
    2
    ممنون میشم در مورد امکانات یا مزایای بازنشستگی استرالیا هم توضیح بدید و اینکه برام سوال پیش اومده که الان توی این تاپیک 2 نفر که اونجا زندگی می کنن و برای زندگیشون تا الان این همه زحمت کشیدن و به دوری از خانواده و ... هم عادت کردن چرا واقعا به این فکر می کنن که زمان بازنشستگی برگردن ایران ؟!!!! مسلما هرکی اون موقع احتیاج به آرامش و تفریح و نداشتن دغدغه فکری و خیلی چیزای دیگه احتیاج داره ، اما واقعا اینا رو توی ایران بیشتر می بینید ؟

20. کاربر مقابل از Delphi_Developer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین