سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234
نمایش نتایج: از 31 به 37 از 37

موضوع: بازنشستگی در استرالیا

1. Top | #31

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    مزدک جان شما به من لطف دارید البته نمیخواستم بحث به اینجا برسه و فکر کنم کلا اوت آف تاپیک رفتم و عذر میخوام . یه لحظه خون به مغزم نرسید .

2. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

sjavadin (2015/02/19)

3. Top | #32

میزان امتیاز
    36

4. Top | #33

تخصص
    مهندس مكانيك
    میزان امتیاز
    120
    از مطالبي بسيار ارزشمند دامون عزيز و بابك گرامي و ساير عزيزات نهايت تشكر را دارم
    واقعا ارزشمند و بي حاشيه و از روي تجارب شخصي بوده كه براي افرادي كه مي خواهند اقدام كنند ميتواند كمك رسان باشد و براي كساني هم كه در شرف اعزام هستند ميتواند شرايط تعديل از افكار و انتظارات را ايجاد كند و اين بسيار خوب هست و باعث مي شود كه كمي از مخاطرات و افكارهاي بعدي كاهش دهد!

در خصوص بازنشستگي سوالي برايم پيش آمد كه ميخواستم بپرسم......
    اولا شرايط بازنشستگي و ميزان حقوق و تامين اجتماعي بعد از سن بازنشستگي چگونه هست و اصلا شرايط بازنشستگي چيست؟
    آيا پيشنهاد نمي كنيد كه كسي وقتي درآمدي در استراليا دارد آن را صرف سرمايه گذاري حتي در ايران بكند (با توجه به نرخ رشد تورم و نرخ بهره و ...) و در حقيقت براي دوران پيري درآمدي هم در ايران بتواند ايجاد كند و اگر روزگاري شرايط برگشت هم داشته باشد بتواند از دو جا حقوق بگير باشد!
    يا آيا مي توان حق بيمه را از خارج بصورت شخصي پرداخت كرد تا بعدا بتوان از ايران هم بازنشست شد؟
    كلا كمي اين مساله باز شود خيلي بهتر خواهد بود

5. کاربر مقابل از عليرضا اسماعيلي عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Hamidreza (2015/11/23)

6. Top | #34

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    56
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها

من تحلیل خودم رو میگم از مطالبی که خوندم تا حالا . دوستان باتجربه تر تصحیح کنند اگر اشتباه فكر میکنم

كه در چند صورت میشه برداشت کرد

وقتی به سن 60 میرسیم و اعلام میکنیم که داریم برای بازنشستگی برنامه ریزی میکنیم ، هر سال مالی به 10 درصد پول دسترسی خواهیم داشت

بعد از 65 سالگی هم که چه بازنشست شده باشیم و چه نشده باشیم ، کل پول در دسترسمونه

حالتهاي خاصی مثل مشکل مالی شدید یا خدای نکرده بیماری که مدیکیر ساپورتش نمیکنه هم میتونه امکان دسترسی به فاند رو بده قبل از این تاریخها

کسایی هم که موقت در استرالیا بودند و دارند کشور رو ترک میکنند هم میتونند به پول دسترسی داشته باشند مثل ورک اند هالیدی میکر ها
    سلام
    میشه لطفاً بگید که ایا بعد از بازنشستگی در استرالیا این سوپر تنها پولی هست که دریافت میکنیم و یا اینکه کمک مالی دیگری هم از طرف دولت دریافت میشه؟ اگر سیستم بازنشستگی در ایران را هم بگید فکر کنم برای کسانی مثل من که از هیچ کدوم خبر ندارند خیلی مفید باشه که بتونم یک مقایسه بین این دو سیستم بازنشستگی داشته باشم.
    Software Engineer: Visa 189 > ACS: 07/9/2015 > EOI: 06/9/2015 > Invitation: 22/1/2016 > Lodge: 15/2/2016 > Visa Grant: 25/4/2016

7. کاربر مقابل از captainm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

8. Top | #35

تخصص
    مهندس كامپيوتر
    میزان امتیاز
    6
    یکی از راه هایی که میشه بازنشستگی ایران رو هم داشت اینه که مثلا به یه آشنا که اعتماد دارید بگید براتون تو شرکت بیمه رد کنه و شما هزینه اش رو بپردازید.مسلما هر چی بیشتر بتونید بپردازید مسلما تو میزان حقوق بازنشستگیتون تاثیر داره.

9. کاربر مقابل از pghasemie عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

10. Top | #36

تخصص
    مهندس كامپيوتر
    میزان امتیاز
    6
    کسی از دوستان میدونه راه مطمئن برای سرمایه گذاری تو استرالیا چیه؟مثلا سهام یا صندوق یا هر چیزی که سود آور باشه و نیاز به کار کردن براش نباشه.بچه هایی که اونجا زندگی کردن تا حالا با همچین مواردی برخورد کردن؟مثلا اگر کسی 500 هزار دلار داشته باشه بهتره که چیکار کنه؟بذاره تو ایران تو بانک و سود بگیره؟یا بیاره استرالیا و جایی سرمایه گذاری کنه؟کدوم بهتره؟

11. Top | #37

تخصص
    کارمند
    میزان امتیاز
    9
    با سلام به اسپارک عزیز
    دقیقا همینطوره که میگید. فعالیت و تلاشه که ما رو سرپا نگه داشته وگرنه در طرفه العینی امراض میان سراغ ادمی. بازنشستگی معنی نداره و هر کی در هرجایی که هست باید پرتلاش و نستوه باشه مگر اینکه بیماری دست و پا گیری داشته باشه که به نظر من اونوقت میشه بازنشسته. فکر بازنشستگی آدمو پیر میکنه...
    پایدار باشید

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234