سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 37

موضوع: بازنشستگی در استرالیا

1. Top | #21

تخصص
    Software Engineer
    میزان امتیاز
    0
    سلام به همه دوستان، یه سوال کلی راجع به بازنشستگی دارم. به نظرتون میانسالی و کهنسالی با سبک زندگی کارمندی در ایران (با حقوق بالای مطمئن) یا در استرالیا، کدام راحتتره؟ از لحاظ مالی، پزشکی، رفاهی و روانی ...

2. Top | #22

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط gola نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان، یه سوال کلی راجع به بازنشستگی دارم. به نظرتون میانسالی و کهنسالی با سبک زندگی کارمندی در ایران (با حقوق بالای مطمئن) یا در استرالیا، کدام راحتتره؟ از لحاظ مالی، پزشکی، رفاهی و روانی ...
    دوست عزیز سوالتون خیلی کلیه ! بستگی داره شما دنبال چی باشین؟ به چه دلایلی میخواین مهاجرت کنین؟ و چرا فکر میکنین بعدا اون شرایط نو ایران عوض شده، یکی میگه میخوام دوران بازنشستگی پیش فامیلم باشم، دوستانم باشم و.. میخواد بیادایران که شاید سالهای بعد نظرش عوض شه، یکی نمیتونه با فرهنگ استرالیا مچ شه ، همش خودش رو غریبه میدونه میخواد برگرده ایران، و همینطور به نظر من به اندازه افراد مختلف نظرات متفاوت ، ولی قدر مسلم اگه پول داشته باشی و تامین باشی ، از نظر رفاهی ، پزشکی و خدمات به نظر خودت اصلا استرالیا با ایران قابل قیاس هست؟ به نظر من الان به این مساله فکر کردن نمیتونه زیاددرست باشه ، تا چند سال دیگه خودتون بهتر از هرکس دیگه ای میتونین تصمیم بگیرین، شاید اینقدر تو فرهنگ استرالیایی قاطی شین که نتونین 1 سال هم تو ایران زندگی کنین و ... به نظرم برنامه ریزی کنین که وطن دوم شما استرالیاست بهش عشق بورزین ، چون پذیرای شما هست و قدرشما روبیشتر از کشورتون میدونه، و گرنه از لحاظ روحی / روانی نمیتونین با فرهنگ جدید مچ شین و مهاجرت داغونتون میکنه، این نظر منه و مطمئنا خیلی از دوستان میتونن با من مخالف باشن

3. کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

shima (2015/03/03)

4. Top | #23

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    Roosta
    سلام دوستان
    ممنون از بحثهاي جالبي كه داشتيد. از وكيلم شنيدم كه امكان اتصال بازنشستگي ايران با استراليا وجود داره. آيا كسي در اين مورد چيزي شنيده؟ يعني آيا ميتوان سوابق بيمه ايران را به استراليا منتقل كرد؟ دراين صورت كه من تا يك ماه ديگه استراليا خواهم رفت آيا چه كاري در اين ارتباط بايد انجام بدم؟
    با سپاس

خيلي عجيب بنظر مياد. ماليات پوليه كه دولت مي گيره تا خرج طرف رو وقتي به سن كارنكردن رسيد كاور كنه. اصلا منطقي نيست كه طرف پولش به ريال تو صندوق ايران باشه بعد موقع بازنشستگي معادل به دلار از صندوق استراليا برداشت كنه!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ویرایش توسط babaak : 2015/02/16 در ساعت 02:07 PM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

5. کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

6. Top | #24

میزان امتیاز
    162
    سلام آقا بابک
    شاید منظور وکیلتون خبری هست که توی این لینک اومده:
    شرایط بیمه ایرانیان خارج از کشور تصویب و ابلاغ شد
    به نظر من هم اون موردی که شما عنوان کردید عجیب هست ولی اگه بشه که خیلی عالیه!

7. کاربر مقابل از Mehnoosh-Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

8. Top | #25

تخصص
    میزان امتیاز
    748
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehnoosh-Mohamad نمایش پست ها
    سلام آقا بابک
    سلام Mehnoosh جان
    اون وکیل من نیست . من تنها نقل قول از خواننده دیگه گذاشتم. (Roosta)

ولی اگر نظر من رو بپرسید خیلی غیرممکن هستش. اینکه اینها چه خبری رو داخل ایران چاپ میکنند برام زیاد واضح نیست. هیچ پروتکل همکاری بین ایران و استرالیا نیست و اینکه اصلا تمامی کشورها همه بحثشون اینه که یه نفر آدم یازنشته باید حتما در ظول زمان کارش میزان 2/5 برابر خودش رو پرداخت کرده باشه. حالا کسی که تو ایران میزان ریالی مثلا 7 سال پرداخت کرده. این میزان تو صندوق ایران هست و نه استرالیا. اصلا با هیچ منطق اقتصادی جور در نمیاد که استرالیا بگه باشه من تو 65 سالگی هزینه های این بابا رو واسه اون روزایی که به ریال پرداخت کرده هم به دلار در استرالیا کاور میکنم . حتی معادل ریالی دلاری رو هم در نظر بگیرید اون پول در تمام این سالها تو صندوق ایران بوده و خواهد بود نه استرالیا!!! این حتی اگر بخواد درست باشه یعنی ایران به ازای هر مهاجر باید به نرخ روز دلار تبدبل ریالی بزاره تو صندوق بازنشستگی دیگران! این خبر بنظر میاد کاملا روی هواست و اون مسولش اصلا هنوز نمیدونه بیمه چجور کار میکنه!
    ویرایش توسط babaak : 2015/02/16 در ساعت 04:37 PM
    Tywin Lannister

9. 2 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

حمید (2015/02/18),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

10. Top | #26

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehnoosh-Mohamad نمایش پست ها
    سلام آقا بابک
    این لینکی که شما گذاشتین اشاره به این موضوع داره که ،ایرانیهایی که خارج از کشور هستن ، میتونن با پرداخت حق بیمه ، ازامتیازات!بازنشتگی در ایران بهر مند شن! که دستشون درد نکنه ! واقعا زحمت کشیدن.
    همانطور که فرمودین اگه اون مطلب درست باشه که عالیه ، اما منطقی به نظر نمیاد،

11. Top | #27

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط babaak نمایش پست ها
    سلام Mehnoosh جان
    اون وکیل من نیست . من تنها نقل قول از خواننده دیگه گذاشتم. (Roosta)

ولی اگر نظر من رو بپرسید خیلی غیرممکن هستش. اینکه اینها چه خبری رو داخل ایران چاپ میکنند برام زیاد واضح نیست. هیچ پروتکل همکاری بین ایران و استرالیا نیست و اینکه اصلا تمامی کشورها همه بحثشون اینه که یه نفر آدم یازنشته باید حتما در ظول زمان کارش میزان 2/5 برابر خودش رو پرداخت کرده باشه. حالا کسی که تو ایران میزان ریالی مثلا 7 سال پرداخت کرده. این میزان تو صندوق ایران هست و نه استرالیا. اصلا با هیچ منطق اقتصادی جور در نمیاد که استرالیا بگه باشه من تو 65 سالگی هزینه های این بابا رو واسه اون روزایی که به ریال پرداخت کرده هم به دلار در استرالیا کاور میکنم . حتی معادل ریالی دلاری رو هم در نظر بگیرید اون پول در تمام این سالها تو صندوق ایران بوده و خواهد بود نه استرالیا!!! این حتی اگر بخواد درست باشه یعنی ایران به ازای هر مهاجر باید به نرخ روز دلار تبدبل ریالی بزاره تو صندوق بازنشستگی دیگران! این خبر بنظر میاد کاملا روی هواست و اون مسولش اصلا هنوز نمیدونه بیمه چجور کار میکنه!
    البته این لینک که استنادشده بی ربط به موضوع ادعایی بود بابک جان ، نظر من اینه بعضی وکیلها ،بعضی از وکیلها ! واسه جذب مشتری حرفهای نامربوط زیاد میزنن متاسفانه ، اینم شاید مربوط به اون قضیه باشه، مثلا میخوان جذابیت استرالیا رو بالا ببرن به زعم خودشون!

12. کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Delphi_Developer (2015/02/16)

13. Top | #28

تخصص
    میزان امتیاز
    748
    نقل قول نوشته اصلی توسط mazdak2536 نمایش پست ها
    این لینکی که شما گذاشتین اشاره به این موضوع داره که ،ایرانیهایی که خارج از کشور هستن ، میتونن با پرداخت حق بیمه ، ازامتیازات!بازنشتگی در ایران بهر مند شن! که دستشون درد نکنه ! واقعا زحمت کشیدن.
    همانطور که فرمودین اگه اون مطلب درست باشه که عالیه ، اما منطقی به نظر نمیاد،

راستش من اینقدر این رو عجیب دیدم که حتی نشستم و لینک رو بخونم. اگه میگه خارجیها پول بیمه داخل ایران بدن که بعدا از بازنشستگی ایران سود ببرن که همین الان هم همینطوره. من میشناسم دوستانی که هنوز بیمه ایرانشون رو رد میکنند. چیز جدیدی نیست
    Tywin Lannister

14. Top | #29

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    گاهی وقتها فکر میکنم چرا باید برای گرفتن یک کلاینت و کمی درآمد بیشتر ، تصور نادرست از زندگی در کشور دیگر ارائه شود ؟ من خودم به نوعی این شغل را دارم و از آن درآمد دارم اما واقعا بعضی اوقات متعجبم از بعضی رفتارها .
    هر چند امیدوارم که ما اشتباه کنیم و واقعا چنین قاونی وجود داشته باشد که همه بتونیم از ان استفاده کنیم اما همانطور که بابک عزیز گفت ، فرسنگها با احتمال واقعیت داشتن فاصله دارد .

15. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

sjavadin (2015/02/19),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

16. Top | #30

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    گاهی وقتها فکر میکنم چرا باید برای گرفتن یک کلاینت و کمی درآمد بیشتر ، تصور نادرست از زندگی در کشور دیگر ارائه شود ؟ من خودم به نوعی این شغل را دارم و از آن درآمد دارم اما واقعا بعضی اوقات متعجبم از بعضی رفتارها .
    هر چند امیدوارم که ما اشتباه کنیم و واقعا چنین قاونی وجود داشته باشد که همه بتونیم از ان استفاده کنیم اما همانطور که بابک عزیز گفت ، فرسنگها با احتمال واقعیت داشتن فاصله دارد .
    دامون جان من قبل از اینکه شما وکیلم شی حداقل با 10 نفر صحبت کردم حتی واسه دانمارک و فرانسه هم یکسری بررسیها کردم ،میتونم به جرات بگم اکثر قریب به اتفاقشون داشتن مساله رو طور دیگه نشون میدادن اما خب چون قبلش یکسری بررسی کرده بودم بهشون نشون دادم که دارین منو گول میزنین و ..، متاسفانه بد جامعه ای داریم و اطمینان کم شده، خوشحال که با شما آشنا شدم . البته من به شما به عنوان وکیل نگاه نمیکنم و یه دوست باتجربه (حداقل از طرف خودم) برای من هستین. ببخشید یکم اوت تاپیک شد. ولی بایستی اینجا میگفتم
    خداروشکر شما جز اون بعضیها که من گفتم نیستین. ممنون واسه پاسخهاتون،
    راستی یه عالم سوال بی جواب دارما که منتظرم جواب بدین

17. 3 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

shima (2015/03/03),sjavadin (2015/02/19),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین