سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 37

موضوع: بازنشستگی در استرالیا

1. Top | #11

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط Delphi_Developer نمایش پست ها
    ممنون میشم در مورد امکانات یا مزایای بازنشستگی استرالیا هم توضیح بدید و اینکه برام سوال پیش اومده که الان توی این تاپیک 2 نفر که اونجا زندگی می کنن و برای زندگیشون تا الان این همه زحمت کشیدن و به دوری از خانواده و ... هم عادت کردن چرا واقعا به این فکر می کنن که زمان بازنشستگی برگردن ایران ؟!!!! مسلما هرکی اون موقع احتیاج به آرامش و تفریح و نداشتن دغدغه فکری و خیلی چیزای دیگه احتیاج داره ، اما واقعا اینا رو توی ایران بیشتر می بینید ؟
    من فکر میکنم یه چند وقتی این دوستان ایران زندگی نکردن ، شرایط رو فراموش کردن ، هر وقت هم میان فک و فامیل دور و برشون هست فکر میکنم اینجا گل و بلبل

بابا اینجا رو فراموش کنین ، فکر نکنین بعدا هم بهتر میشه
    به چسبین به زندگیتون در سرزمین کانگوروها
    البته این یک مساله کاملا شخصیه، نظرم رو گفتم همین

2. 3 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Delphi_Developer (2015/02/10),Mosafer_Aus (2015/02/18),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

3. Top | #12

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    فكر كنم يكي از اون دو نفر منظور من باشم
    راستش من اون بالا تو پستم هم ذكر كردم كه نمي دونم رفتارم چگونه خواهد بود. توي اون دوران شايد بعد از همه غربت و اينها (شايد) ادم راحت و يا مرفه زندگي كردن اولويت اولش نباشه. شايد ترجيح بده با خواهر برادرها و خانواده باشه و اگه مرد لااقل چهار نفر بيان سر قبرش ( خيلي پيرمردي شد). شايد ديگه مهم نباشه كه مردم چه مكافاتي دارن و همين كه توشون باشي اهميت داشته باشه. شايد و به اميد اون روز ايران اصلا شده باشه امريكا !
    منظور من شخصا حتما ايران نيست. من يك بازنشسته انگليسي رو ديدم كه تو هتل تاج محل هند شش ماه بود با زنش زندگي ميكرد. حقوق بازنشستگي معموليش رو تو بهترين هتل هند بهترين زندگي رو مي كرد. شايد رفتم دوبي . شايد يه جاي خوش اب و هوا. الان نمي دونم
    ولي چرا بايد از استراليا رفت؟ نظر من اينه كه خودم شخصا اينجا تو ٣٣ سالگي از صفر شروع كردم. كلا هم كارمندم. هرچقدر بتازونم و جلو بندازم خودم رو ماكزيموم خونه رو كامل صاحب بشم و يه بازنشستگي جور كنم ( كه هنوز نميدونم چقدر خواهد بود ) استراليا رو سرزمين سرويس دهي ديدم. سرزمين بازنشستگي نديدم ( يونان بود اونجا؟) اينجا تا كار ميكني و موتورت روشنه همه چي خوبه ولي به مرحله بازنشستگي كه ميرسي بنظر مياد نشه كيفيت زندگي رو حفظ كرد. حتي شايد اينكه بعد از اين همه تلاش نخواي در محيطي باشي كه بدو بدو هست خودش دليل ارامش باشه. بازنشستگي چقدر دريافت خواهم كرد نميدونم ولي فرض كنيم اجاره خونه اون موقع برام ٣٠٠٠$ ماهيانه كسب كنه. اين مبلغ مطمئني در استراليا نيست ولي ميتونه مبلغ بسيار زيادي در كشورهاي ديگه باشه. تا اون روز واقعا. اميدوارم هيچوقت نرسه . اينجا دلم ميسوزه وقتي اين جوونها رو ميبينيم و خودم رو كه به پت پت افتادم!
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

4. 5 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Delphi_Developer (2015/02/10),M.S.T (2015/02/11),حمید (2015/02/18),دامون (2015/02/10),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

5. Top | #13

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط babaak نمایش پست ها
    فكر كنم يكي از اون دو نفر منظور من باشم
    راستش من اون بالا تو پستم هم ذكر كردم كه نمي دونم رفتارم چگونه خواهد بود. توي اون دوران شايد بعد از همه غربت و اينها (شايد) ادم راحت و يا مرفه زندگي كردن اولويت اولش نباشه. شايد ترجيح بده با خواهر برادرها و خانواده باشه و اگه مرد لااقل چهار نفر بيان سر قبرش ( خيلي پيرمردي شد). شايد ديگه مهم نباشه كه مردم چه مكافاتي دارن و همين كه توشون باشي اهميت داشته باشه. شايد و به اميد اون روز ايران اصلا شده باشه امريكا !
    منظور من شخصا حتما ايران نيست. من يك بازنشسته انگليسي رو ديدم كه تو هتل تاج محل هند شش ماه بود با زنش زندگي ميكرد. حقوق بازنشستگي معموليش رو تو بهترين هتل هند بهترين زندگي رو مي كرد. شايد رفتم دوبي . شايد يه جاي خوش اب و هوا. الان نمي دونم
    ولي چرا بايد از استراليا رفت؟ نظر من اينه كه خودم شخصا اينجا تو ٣٣ سالگي از صفر شروع كردم. كلا هم كارمندم. هرچقدر بتازونم و جلو بندازم خودم رو ماكزيموم خونه رو كامل صاحب بشم و يه بازنشستگي جور كنم ( كه هنوز نميدونم چقدر خواهد بود ) استراليا رو سرزمين سرويس دهي ديدم. سرزمين بازنشستگي نديدم ( يونان بود اونجا؟) اينجا تا كار ميكني و موتورت روشنه همه چي خوبه ولي به مرحله بازنشستگي كه ميرسي بنظر مياد نشه كيفيت زندگي رو حفظ كرد. حتي شايد اينكه بعد از اين همه تلاش نخواي در محيطي باشي كه بدو بدو هست خودش دليل ارامش باشه. بازنشستگي چقدر دريافت خواهم كرد نميدونم ولي فرض كنيم اجاره خونه اون موقع برام ٣٠٠٠$ ماهيانه كسب كنه. اين مبلغ مطمئني در استراليا نيست ولي ميتونه مبلغ بسيار زيادي در كشورهاي ديگه باشه. تا اون روز واقعا. اميدوارم هيچوقت نرسه . اينجا دلم ميسوزه وقتي اين جوونها رو ميبينيم و خودم رو كه به پت پت افتادم!
    با این بخش صحبتتون که فامیل و خونواده رو در ایران ببینین موافقم اگه تا اون موقع کسی ایران بمونه!! جای اروم رو دوست دارم ، شاید حالا خیلی زود باشه اما فکر نمیکنم اونجا ایران باشه، واسه بازنشستگی ارامش میخوام و اون ایران نخواهد بود مخصوصا بعد زندگی کردن تو یک فرهنگ دیگه نمیشه ایران رو تحمل کرد(البته نظر منه) در ضمن نزدیک بودن به بچه ام اولویت بیشتری واسم داره
    در هرحال همیشه ایران رو تو قلبم دارم اما زندگی کردن تو ایران رو نه! دوستش ندارم چون الانم من اینجا یه غریبه ام

6. 3 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Mosafer_Aus (2015/02/18),حمید (2015/02/18),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

7. Top | #14

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    نکته کلیدی در حرف ما که شما میس کردی مزدک جان اینه که حداقل من به شخصه ، دنبال رفاه هستم . با زندگی متوسط تا قبل از بازنشستگی و پس انداز کم ، در زمان بازنشستگی رفاه مورد نظرت رو نخواهی داشت . من دوست دارم اون موقع دیگه لنگ کار کردن نباشم و به خرج کردن و صرفه جویی فکر نکنم. تو اون سن و سال حساسیتت کمتر میشه نسبت به مشکلاتی که الان مارو فراری داده از ایران و امیدوارم خیلی از اونها هم حل شده باشه تا اون موقع .
    البته اینم بگم ، اگر اون حرکت قشنگه که اسپارک میگه رو تو زندگیت انجام داده باشی و نهر که ه عرض کنم رودخانه ای در جریان باشه ، چه جایی بهتر از استرالیا ؟

8. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

9. Top | #15

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    نکته کلیدی در حرف ما که شما میس کردی مزدک جان اینه که حداقل من به شخصه ، دنبال رفاه هستم . با زندگی متوسط تا قبل از بازنشستگی و پس انداز کم ، در زمان بازنشستگی رفاه مورد نظرت رو نخواهی داشت . من دوست دارم اون موقع دیگه لنگ کار کردن نباشم و به خرج کردن و صرفه جویی فکر نکنم. تو اون سن و سال حساسیتت کمتر میشه نسبت به مشکلاتی که الان مارو فراری داده از ایران و امیدوارم خیلی از اونها هم حل شده باشه تا اون موقع .
    البته اینم بگم ، اگر اون حرکت قشنگه که اسپارک میگه رو تو زندگیت انجام داده باشی و نهر که ه عرض کنم رودخانه ای در جریان باشه ، چه جایی بهتر از استرالیا ؟
    دامون جان شک نکن چندسال دیگه فکر ایرانم از ذهنت پاک میشه، وقتی با فرهنگ و لایف استایل بالا زندگی میکنی، نمیتونی خیلی چیزا رو تحمل کنی، اون موقع هم کسایی که اینجاهستن با طرز تفکرت یه دنیا فاصله دارن، بچسب به همونجا ، من خیلی هارو دیدم که همین کار رو کردن، شاید از نظر مالی حق باشما باشه چون مسلما با پولی که میاری میتونی یه جای خوب خونه بگیری، البته این بحث لزومی نداره، خدا رو چه دیدی شاید 30 سال دیگه مهاجرت معکوس داشته باشیم غ ممکن غ ممکن
    یا اینکه اصلا نظر من عوض شه یهویی نمیدونم ادمیه دیگه

10. 3 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Mosafer_Aus (2015/02/18),حمید (2015/02/18),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

11. Top | #16

میزان امتیاز
    419
    65 ساله داود جان. اما معمولا تا 75 ملت کار میکنن. چون بازنشستگی به اون معنا وجود نداره.

12. کاربر مقابل از احسان_نقشه بردار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

13. Top | #17

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    سوالی که من دارم اینه که این مبلغ Superannuation رو کی میشه براش اقدام کرد؟ یعنی من میتونم برم بگم آقا هرچی توش هست رو بدید کار دارم؟
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

14. کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

15. Top | #18

تخصص
    میزان امتیاز
    2629

بازنشستگی در استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط babaak نمایش پست ها
    سوالی که من دارم اینه که این مبلغ Superannuation رو کی میشه براش اقدام کرد؟ یعنی من میتونم برم بگم آقا هرچی توش هست رو بدید کار دارم؟

من تحلیل خودم رو میگم از مطالبی که خوندم تا حالا . دوستان باتجربه تر تصحیح کنند اگر اشتباه فكر میکنم

كه در چند صورت میشه برداشت کرد

وقتی به سن 60 میرسیم و اعلام میکنیم که داریم برای بازنشستگی برنامه ریزی میکنیم ، هر سال مالی به 10 درصد پول دسترسی خواهیم داشت

بعد از 65 سالگی هم که چه بازنشست شده باشیم و چه نشده باشیم ، کل پول در دسترسمونه

حالتهاي خاصی مثل مشکل مالی شدید یا خدای نکرده بیماری که مدیکیر ساپورتش نمیکنه هم میتونه امکان دسترسی به فاند رو بده قبل از این تاریخها

کسایی هم که موقت در استرالیا بودند و دارند کشور رو ترک میکنند هم میتونند به پول دسترسی داشته باشند مثل ورک اند هالیدی میکر ها
    ویرایش توسط دامون : 2015/02/11 در ساعت 10:07 AM

16. 7 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/02/21),babaak (2015/02/11),Delphi_Developer (2015/09/19),mazdak2536 (2015/02/11),Reza (2015/04/03),حمید (2015/02/18),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

17. Top | #19

میزان امتیاز
    1
    سلام دوستان
    ممنون از بحثهاي جالبي كه داشتيد. از وكيلم شنيدم كه امكان اتصال بازنشستگي ايران با استراليا وجود داره. آيا كسي در اين مورد چيزي شنيده؟ يعني آيا ميتوان سوابق بيمه ايران را به استراليا منتقل كرد؟ دراين صورت كه من تا يك ماه ديگه استراليا خواهم رفت آيا چه كاري در اين ارتباط بايد انجام بدم؟
    با سپاس

18. کاربر مقابل از Roosta عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

19. Top | #20

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roosta نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون از بحثهاي جالبي كه داشتيد. از وكيلم شنيدم كه امكان اتصال بازنشستگي ايران با استراليا وجود داره. آيا كسي در اين مورد چيزي شنيده؟ يعني آيا ميتوان سوابق بيمه ايران را به استراليا منتقل كرد؟ دراين صورت كه من تا يك ماه ديگه استراليا خواهم رفت آيا چه كاري در اين ارتباط بايد انجام بدم؟
    با سپاس
    سلام
    من چنین چیزی نشنیدم تا به حال . کاشکی از وکیلتون میپرسیدید که منظورش چی بوده از این حرف؟ لازم نیست کل داستان رو براتون توضیح بده .حتی اگر اسم سرویسی که منظورش هست رو بگه ، بقیه اش رو میشه تحقیق کرد و در موردش به نتیجه رسید .امیدوارم که این حرف ایشون صحبت داشته باشه هرچند باورش با توجه به سیستم اینجا خیلی سخته .

20. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین