سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 3 از 42 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 415

موضوع: رضايت شما از استراليا چقدر بوده؟

1. Top | #21

میزان امتیاز
    36
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده

2. کاربر مقابل از sjavadin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mata (2015/02/19)

3. Top | #22

میزان امتیاز
    36

4. کاربر مقابل از sjavadin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mazdak2536 (2015/02/20)

5. Top | #23

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط sjavadin نمایش پست ها
    ممنون بحثهای جالبی شد، خصوصا احسان و اسپارک عزیز
    اره خداییش خیلی جالبه ، واقعا از بابک و اسپارک و بقیه بچه ها به ویژه اوزستانیها که صریح و شفاف نظرشون رو میگن قدردان هستم

6. 2 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

babaak (2015/02/19),saharb66 (2015/02/21)

7. Top | #24

میزان امتیاز
    36

8. کاربر مقابل از sjavadin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mazdak2536 (2015/02/20)

9. Top | #25

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط sjavadin نمایش پست ها
    ستار دیسکریپشنی نداشت این تصاویر، فقط دیدم ایران از مغولستانهم خرابتره؟! آیادرسته؟

10. Top | #26

میزان امتیاز
    9
    ممنون از همه به ویژه بابک عزیز که با دقت نظر پاسخ سوالاتم رو داد
    پیش بینی مشکلاتی که ممکنه باهاش مواجه شی ، به اندازه ی دونستن نکات مثبت اونجا، به درک و پذیرفتن شرایط یه جای ناشناخته کمک کننده هست.

11. 2 کاربر مقابل از mata عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

babaak (2015/02/19),saharb66 (2015/02/21)

12. Top | #27

میزان امتیاز
    268
    1-قبل از ورود به استرالیا تجربه زندگی در مالزی تایلند آمریکا ترکیه انگلیس و دوبی را داشتم به خاطر همین طبیعی بود نگاهم از زاویه دید یک آدم دنیا دیده و سرد و گرم کشیده باشه
    2-هندی ها چینی ها ترک ها و عرب ها تفاوتشون با مردم کشورای پیشرفته تر در نوع فرهنگ و خلق و خوشون هست ولی ما ایرانی ها تفاوتمون در نوع مدیریت خلاصه میشه
    به عنوان مثال در همین استرالیا در کتابخونه ها به چشم دیدم که کودکان یک تا 3 سال هر روز به همراه مادرانشون برای قصه خوانی و سرود خوانی دست جمعی به اونجا میومدند
    یعنی مدیریت طوریست که از سن شیرخوارگی زندگی اجتماعی و هم زیستی و با هم بودن را یاد گرفت ولی ما از سنین کودکی جامعه ستیزی خودی غیر خودی محرم و نا محرم و بی اعتمادی به مردم را برای حفظ امنیت فرزندانمون به اونها یاد میدیم مثلا از بچگی میآموزیم خواهرمون بر خلاف ما ناموس ماست و جامعه به عنوان نا محرم به او چشمداشت داره و ما باید از نگاه و نیت نا امن جامعه اورو حفظ کنیم
    خب در نتیجه.....
    نمونه بارزش در همین تاپیک دوستمون بابک میاد یک رفتار اجتماعی سالم...یعنی با هم بودن و هم فکری کردن در فروم ها را انجام بده...ولی من نوعی با دیده تردید و شک فکر میکنم ایشون احتمالا بیکار و علاف هستند و در پس این تاپیک نیت خاصی! نهفتست
    حالا خواستم در بند 2 این گفتار این نوید را بدم که اتفاقا جامعه ایرانی مقیم استرالیا تنها جامعه مهاجر ایرانیست که تعداد کثیری از اونها با هم تعاون و هم یاری دارند
    3-در استرالیا عمده مشکلی که بعد از مسایل مالی و بحث اشتغال با اون روبرو میشیم بحث عاطفی احساسیت
    کسانیکه به همراه خانواده میرند کمتر این مشکل اذیتشون میکنه ولی واقعیت اینه که جامعه استرالیا هنوز شبیه 200 سال پیش آمریکا کاملا کامیونیتی کامیونیتی تقسیم شده
    یعنی نهایتا اوزی ها با خودشون میجوشند چینی ها با خودشون و ......
    برای ما ایرانی ها که نعمت ارتباط کلامی را داریم و در فرصت انتظار یک صف اتوبوس میتونیم با نفر بقل دستی در حد دو دوست چند ساله گپ بزنیم و احساساتمون را تخلیه کنیم چنین بافتی از جامعه به مرور برامون خلا خاصی از تنهایی به وجود میاره
    4-من خودم تا امروز تنها یک ماه در استرالیا اقامت کردم
    ولی عملا شغل درامد و ارتباطات شغلیم همش در استرالیاست و الان به صورت ریموت کارم را انجام میدم
    وقتی وارد این کشور بسیار گرون شدم اونقدر وضعیت مالیم خراب بود که تنها یک وعده غذا در روز میخوردم وقتی برای عقد قرارداد به شرکتی که از قبل براش برنامه ریزی کرده بودم رفتم اثرات کمبود تغذیه باعث شده بود که مغزم درست کار نکنه و همون انگلیسی هم که بلد بودم نتونم استفاده کنم ولی خدارو شکر به چیزی که میخواستم رسیدم
    5-عرق ملی و وطن پرستی چیزی بوده که از انگلیسی ها و ژاپنی ها آموختم که خیلی در غربت به کارم اومده
    از محل غرور ملی ما چیزی به وطن ما نمیرسه! ولی باعث میشه که ناخوداگاه حس احترام و اعتبار را به طرف مقابل منتقل کنیم
    اشتباه فاحشی که هم وطنا در خارج ایران مرتکب میشند اینه که بلافاصله به اغراق در مورد نواقص و معایب ایران صحبت میکنند یکی از ویژگی های جامعه استرالیا همین نکتست! که مهاجرین بر خلاف کشوری مثل آمریکا زود در این کشور ذوب نمیشند و عرقی به استرالیا پیدا نمیکنند
    این نکته هم مثبته هم منفی
    6-آب و هوا
    شاید هم وطنایی که هنوز مهاجرت نکردند درک نکنند این چه پارامتر مهمی هست به جز آمریکا و استرالیا کمتر مقصد مهاجرتی آب و هوایی متناسب با روحیه ما ایرانی ها داره...اروپا و کانادا اکثرا هوا ابریست که با سرزمین آفتاب ایران اختلاف فاحشی داره
    7-این مورد بیشتر شامل اهالی تهران و سایر کلان شهرایی مثل مشهد و اصفهان و ...میشه
    استرالیا سرزمین بی نهایت خاموشی محسوب میشه اوایل این آرامش و سکوت مطلق جذاب به نظر میرسه ولی به مرور...حس غربت را افزایش میده..به خصوص اگر در سابرب ها ساکن باشید
    8-امنیت
    با قاطعیت میگم یکی از بزرگترین مزایا و رضایتمندی از استرالیا مربوط به امنیت میشه
    9-فرهنگ عمومی
    همه جای دنیا دروغگو دزد **** خشن و.....وجود داره از جمله اینجا...ولی خب به خاطر همون سیستم مدیریتی که گفتم تا حدود زیادی اینگونه رفتارا کنترل میشه و میتونم بگم این هم یکی از مزایای اینجاست
    10-نظام اداری
    بستگی زیاد به شانس!!! داره...اونهم مربوط به زمانی میشه که یک گیر هوشی!!! در کارتون پیش بیاد یعنی بعضا برخی کارمندان به حدی ضریب هوشی پایین دارند که فهمیدن یا فهموندن مطلب کلی شمارو به دردسر میندازه
    11-در پایان بر اساس موارد بالا اگر بخوام مثل دوست عزیزمون اسپارک نمره بدم
    اینطور بهتون توضیح میدم:
    از وقتی از سیدنی برگشتم
    از خونه و اتاقم حاضر نیستم خارج بشم...چسبیدم پشت سیستم! چون متاسفانه روز به روز سقوط اخلاقی در جامعم داره بیشتر میشه
    ترجیح میدم کمترین مراوده و تماس را با بدنه جامعه داشته باشم
    در همین فروم های مهاجرتی ایرانیا دقت کنید افرادی مثل دامون اسپارک بابک و بقیه که در خاطرم نیستند عمدتا متولدین قبل از سال 60هستند
    یعنی متاسفانه نسل به نسل روحیه همبستگی نوع دوستی صداقت و قدر شناسی تلاش و پشتکار جاشو به روحیه طلبکاری از خود راضی بودن تنبلی و بی مسئولیتی و کلی معزل دیگه میده
    پس نمره من به استرالیا از نظر رضایتمندی این میشه
    برای برگشت به اونجا لحظه شماری میکنم در حالیکه معتقدم کشورم از نظر امکانات هیچی از اونجا کمتر نداره و یک گوشه خاکشو با هیچ جا عوض نمیکنم اما.....

13. 24 کاربر مقابل از rezaarad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

*bahar* (2015/12/27),aliie62 (2015/07/25),BEHRAD (2015/07/21),davood267 (2015/02/21),farid (2015/06/20),imanyou (2015/04/05),lena (2015/04/12),Libra (2015/05/03),mazdak2536 (2015/02/19),MFerri (2015/02/22),mhd.hdr (2015/02/20),Moein.niki (2016/08/03),mohammad_eslami (2015/02/20),niki (2015/04/07),peroz (2015/10/18),pisces90 (2015/07/20),Reza (2015/04/10),saharb66 (2015/02/21),shohi (2015/04/05),sjavadin (2015/02/20),tannaz_b (2015/02/19),yasser (2015/04/26),دامون (2015/02/20),عليرضا اسماعيلي (2015/09/27)

14. Top | #28

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezaarad نمایش پست ها
    1-قبل از ورود به استرالیا تجربه زندگی در مالزی تایلند آمریکا ترکیه انگلیس و دوبی را داشتم به خاطر همین طبیعی بود نگاهم از زاویه دید یک آدم دنیا دیده و سرد و گرم کشیده باشه
    2-هندی ها چینی ها ترک ها و عرب ها تفاوتشون با مردم کشورای پیشرفته تر در نوع فرهنگ و خلق و خوشون هست ولی ما ایرانی ها تفاوتمون در نوع مدیریت خلاصه میشه
    به عنوان مثال در همین استرالیا در کتابخونه ها به چشم دیدم که کودکان یک تا 3 سال هر روز به همراه مادرانشون برای قصه خوانی و سرود خوانی دست جمعی به اونجا میومدند
    یعنی مدیریت طوریست که از سن شیرخوارگی زندگی اجتماعی و هم زیستی و با هم بودن را یاد گرفت ولی ما از سنین کودکی جامعه ستیزی خودی غیر خودی محرم و نا محرم و بی اعتمادی به مردم را برای حفظ امنیت فرزندانمون به اونها یاد میدیم مثلا از بچگی میآموزیم خواهرمون بر خلاف ما ناموس ماست و جامعه به عنوان نا محرم به او چشمداشت داره و ما باید از نگاه و نیت نا امن جامعه اورو حفظ کنیم
    خب در نتیجه.....
    نمونه بارزش در همین تاپیک دوستمون بابک میاد یک رفتار اجتماعی سالم...یعنی با هم بودن و هم فکری کردن در فروم ها را انجام بده...ولی من نوعی با دیده تردید و شک فکر میکنم ایشون احتمالا بیکار و علاف هستند و در پس این تاپیک نیت خاصی! نهفتست
    حالا خواستم در بند 2 این گفتار این نوید را بدم که اتفاقا جامعه ایرانی مقیم استرالیا تنها جامعه مهاجر ایرانیست که تعداد کثیری از اونها با هم تعاون و هم یاری دارند
    3-در استرالیا عمده مشکلی که بعد از مسایل مالی و بحث اشتغال با اون روبرو میشیم بحث عاطفی احساسیت
    کسانیکه به همراه خانواده میرند کمتر این مشکل اذیتشون میکنه ولی واقعیت اینه که جامعه استرالیا هنوز شبیه 200 سال پیش آمریکا کاملا کامیونیتی کامیونیتی تقسیم شده
    یعنی نهایتا اوزی ها با خودشون میجوشند چینی ها با خودشون و ......
    برای ما ایرانی ها که نعمت ارتباط کلامی را داریم و در فرصت انتظار یک صف اتوبوس میتونیم با نفر بقل دستی در حد دو دوست چند ساله گپ بزنیم و احساساتمون را تخلیه کنیم چنین بافتی از جامعه به مرور برامون خلا خاصی از تنهایی به وجود میاره
    4-من خودم تا امروز تنها یک ماه در استرالیا اقامت کردم
    ولی عملا شغل درامد و ارتباطات شغلیم همش در استرالیاست و الان به صورت ریموت کارم را انجام میدم
    وقتی وارد این کشور بسیار گرون شدم اونقدر وضعیت مالیم خراب بود که تنها یک وعده غذا در روز میخوردم وقتی برای عقد قرارداد به شرکتی که از قبل براش برنامه ریزی کرده بودم رفتم اثرات کمبود تغذیه باعث شده بود که مغزم درست کار نکنه و همون انگلیسی هم که بلد بودم نتونم استفاده کنم ولی خدارو شکر به چیزی که میخواستم رسیدم
    5-عرق ملی و وطن پرستی چیزی بوده که از انگلیسی ها و ژاپنی ها آموختم که خیلی در غربت به کارم اومده
    از محل غرور ملی ما چیزی به وطن ما نمیرسه! ولی باعث میشه که ناخوداگاه حس احترام و اعتبار را به طرف مقابل منتقل کنیم
    اشتباه فاحشی که هم وطنا در خارج ایران مرتکب میشند اینه که بلافاصله به اغراق در مورد نواقص و معایب ایران صحبت میکنند یکی از ویژگی های جامعه استرالیا همین نکتست! که مهاجرین بر خلاف کشوری مثل آمریکا زود در این کشور ذوب نمیشند و عرقی به استرالیا پیدا نمیکنند
    این نکته هم مثبته هم منفی
    6-آب و هوا
    شاید هم وطنایی که هنوز مهاجرت نکردند درک نکنند این چه پارامتر مهمی هست به جز آمریکا و استرالیا کمتر مقصد مهاجرتی آب و هوایی متناسب با روحیه ما ایرانی ها داره...اروپا و کانادا اکثرا هوا ابریست که با سرزمین آفتاب ایران اختلاف فاحشی داره
    7-این مورد بیشتر شامل اهالی تهران و سایر کلان شهرایی مثل مشهد و اصفهان و ...میشه
    استرالیا سرزمین بی نهایت خاموشی محسوب میشه اوایل این آرامش و سکوت مطلق جذاب به نظر میرسه ولی به مرور...حس غربت را افزایش میده..به خصوص اگر در سابرب ها ساکن باشید
    8-امنیت
    با قاطعیت میگم یکی از بزرگترین مزایا و رضایتمندی از استرالیا مربوط به امنیت میشه
    9-فرهنگ عمومی
    همه جای دنیا دروغگو دزد **** خشن و.....وجود داره از جمله اینجا...ولی خب به خاطر همون سیستم مدیریتی که گفتم تا حدود زیادی اینگونه رفتارا کنترل میشه و میتونم بگم این هم یکی از مزایای اینجاست
    10-نظام اداری
    بستگی زیاد به شانس!!! داره...اونهم مربوط به زمانی میشه که یک گیر هوشی!!! در کارتون پیش بیاد یعنی بعضا برخی کارمندان به حدی ضریب هوشی پایین دارند که فهمیدن یا فهموندن مطلب کلی شمارو به دردسر میندازه
    11-در پایان بر اساس موارد بالا اگر بخوام مثل دوست عزیزمون اسپارک نمره بدم
    اینطور بهتون توضیح میدم:
    از وقتی از سیدنی برگشتم
    از خونه و اتاقم حاضر نیستم خارج بشم...چسبیدم پشت سیستم! چون متاسفانه روز به روز سقوط اخلاقی در جامعم داره بیشتر میشه
    ترجیح میدم کمترین مراوده و تماس را با بدنه جامعه داشته باشم
    در همین فروم های مهاجرتی ایرانیا دقت کنید افرادی مثل دامون اسپارک بابک و بقیه که در خاطرم نیستند عمدتا متولدین قبل از سال 60هستند
    یعنی متاسفانه نسل به نسل روحیه همبستگی نوع دوستی صداقت و قدر شناسی تلاش و پشتکار جاشو به روحیه طلبکاری از خود راضی بودن تنبلی و بی مسئولیتی و کلی معزل دیگه میده
    پس نمره من به استرالیا از نظر رضایتمندی این میشه
    برای برگشت به اونجا لحظه شماری میکنم در حالیکه معتقدم کشورم از نظر امکانات هیچی از اونجا کمتر نداره و یک گوشه خاکشو با هیچ جا عوض نمیکنم اما.....
    رضای عزیز ممنون از توضیحات جامع و سپاس ازاینکه تجربیاتت رو شر میکنی ، نظراتت برام جالب بود و امیدوارم همیشه موفق باشی

15. 3 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

arash enshaei (2015/09/21),rezaarad (2015/02/19),saharb66 (2015/02/21)

16. Top | #29

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    رضا ، ممنون . تحليل جالبي بود . مخصوصا اينكه شما تجربه زندگي در مناطق ديگر دنيا رو داشتيد به جامع بودن تحليلتون كمك ميكنه . شخصا به خودم هيچوقت اجازه نميدم استراليا رو با اروپا يا أمريكا مقايسه كنم چون تجربه زندگي در انها رو نداشتم.

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

rezaarad (2015/02/20),saharb66 (2015/02/21)

18. Top | #30

میزان امتیاز
    217
    خوبی های استرالیا رو دوستان خیلی خوب بیان کردند من شخصی تر می نویسم.
    از دسامبر 2008 در سیدنی زندگی می کنم. در بدترین زمان اقتصادی وارد شدم و طول کشید تا کار پیدا کنم. کار و پوزیشنی که دارم و احتمالا خواهم داشت از لحاظ مرتبت اداری و کاری هرگز به پای شغلم در ایران نمی رسه، تصمیم هم ندارم که برسونمش. ولی راحتم و تقریبا از بدو ورود تصمیم گرفتم جور دیگه ای غیر از اونی که 34 سال زندگی کرده بودم، زندگی کنم و استرالیا این امکان رو بهم داد.
    آرامش و احساس امنیتی که در استرالیا دارم رو نمی شه براش ارزش مالی تعیین کرد. و ازاون مهمتر حس می کنم فرصتی طلایی رو پیش روی بچه های من میذاره که راحت تر بتونند آینده اشون رو شکل بدهند.
    اصولا قیاس ایران و استرالیا رو مع الفارق می دونم مثه مقایسه سیب با پرتقاله. دو جنس کاملا متفاوتند. جای دیگری از دنیا هم زندگی نکردم که بتونم با استرالیا مقایسه اش کنم.
    از اونجایی هم که ملیت رو کلا موضوع قابل افتخاری نمی دونم با نگاه مشکوک به ملیتهای مختلف هم اگه برخورد کنم مشکلی ندارم
    شاد باشید - علی

19. 9 کاربر مقابل از Ally عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

babaak (2015/02/21),davood267 (2015/02/21),M.S.T (2015/02/21),mhd.hdr (2015/02/21),shohi (2015/04/05),yasser (2015/04/26),حمید (2015/04/03),دامون (2015/02/21),عليرضا اسماعيلي (2015/09/27)

صفحه 3 از 42 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین