سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19

موضوع: با توجه به ماجراهای اخیر سیدنی آیا باید از ملیت خود شرمنده باشیم ؟

1. Top | #1

میزان امتیاز
    419

با توجه به ماجراهای اخیر سیدنی آیا باید از ملیت خود شرمنده باشیم ؟

سلام دوستان.
    همه کمابیش در جریان اتفاقات چند روز اخیر که با کشته شدن گروگانگیر ایرانی الاصل و دو تن از گروگانهایش به پایان رسید هستین. اما اتفاق دیگه ای که بعد از مشخص شدن ملیت گروگانگیر افتاد این بود که خیل عظیمی از نوادگان کوروش کبیر در اعلام انزجار از خودشون ! و عذر خواهی از جامعه استرالیا از هم سبقت گرفتند. بوجود آمدن یک حس بد بعد از این واقعه یه واقعیته. از طرفی بیش از هشتاد درصد ساکنین اردوگاههای پناهندگی در استرالیا در سالهای اخیر از هموطنان بودند. اما آیا این مساله باید باعث شرمندگی ما باشه یا نه ؟
    قصد داستم تو بلاگ بنویسم اما همینجا میگم که دیگران هم مشارکت کنن. نظر خود من اینه که نگاه منفی به خاورمیانه و ایران بعد از این مساله خیلی عوض نخواهد شد. چون اون استرالیایی که از نظر سطح سواد نمیتونه ایران رو روی نقشه نشون بده (80 درصد جمعیت) اصلا اگه میگفتن ایرانی یا عراقی یا لبنانی یا هر چی اون دور و برا براش فرقی نمیکرد ! اونی هم که با سواده و تاریخ خونده میدونه که این داستان جدای از واقعیات جامعه ایرانه و اون آقای شیخ هارون قطعا ناراحتی روانی داشته که ربطی به ملیت نداره و ایرانی ها هر چقدر منقی باشن و ترور کرده باشن ، کاری به خارجی ها ندارن و ترورهاشون از دایره مخالفان حکومت فراتر نرفته. به شخصه چند تا فیدبک اینطوری هم داشتم از دوستان استرالیایی باسواد(همون 20 درصده !). در جواب سوال کسانی هم که میگن آیا وضعیت ایرانی ها بعد از حادثه بدتر میشه معتقدم خیر ! بدتر از اینی که هست نمیشه ! به همون دلایل بالا.
    نظر شما چیه دوستان ؟

2. 4 کاربر مقابل از احسان_نقشه بردار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

MFerri (2014/12/18),Mr.Puaro (2015/07/19),محمد (2014/12/17),Vahid14 (2015/01/25)

3. Top | #2

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2628
    سلام و ممنون بابت بحث خوبی که باز کردی .

احسان جان ، با اعلام انزجار از ایرانی بودنمون شدیدا مخالفم . اما با توجه به اینکه ایرانی بودن این فرد در مدیا بارها اعلام شده و اینکه اقلیت جدیدی هستیم در استرالیا ، لازمه که از فرصت استفاده کنیم و وجهه دیگری از ایرانیها رو به جامعه ( همون 80 درصدی که الان مدیا رو دارن دنبال میکنند) نشون بدیم .
    فکر کنم دیدی عکسهام رو . دیروز یه برگه گرفتم دستم و رفتم مارتین پلیس . عکسش و متن رو میزارم . با افتخار گفتم ایرانیم و به خانواده و دوستان کشته شده ها تسلیط میگم . بازخوردها شدیدا مثبت بود . اگر تونسته باشم نظر صد تا از اون آدمهای اونجا رو به خودم جلب کرده باشم ، آیا به ذهنشون نمیرسه که نه بابا ، ایرانیها وجهه دیگه ای هم دارند .
    در مورد چینیها ، هندیها ، ویتنامیها ، لبنانیها و ... به خاطر قدمتشون حضورشون در استرالیا ( سیدنی) ، ذهنیت منفی یا مثبت در ذهن استرالیاییها ساخته شده الریدی ، اما ما باید از این فرصتها استفاده کنیم برای نشون دادن واقعیت خودمون . چرا که نه ؟

اینم عکس ، اگر مشخص نیست ، این رو نوشته بودم :

Our sincere condolences go out to the family & friends of the two hostages killed here.
    This is not Iranian spirit.
    Proud to be Iranian, Proud to be Australian

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده

4. 10 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin (2014/12/19),M.S.T (2014/12/18),mehdi.kh (2014/12/28),mehrfar (2015/10/18),MFerri (2014/12/18),mhd.hdr (2014/12/18),spark (2014/12/17),محمد (2014/12/17),Vahid14 (2015/01/25),عليرضا اسماعيلي (2015/10/14)

5. Top | #3

میزان امتیاز
    175
    به نظر من برای مدت بسیار کوتاهی در طرز نگرششون به ما تغییر ایجاد خواهد شد ولی فوری یادشون میره :-)
    جالبه بدونید که معلم خصوصی پسر من دیروز کلاسش را که در خونه ما برگزار میشه کنسل کرد و نیومد !!!! میدونه ما ایرانی هستیم، حالا منتظرم ببینم بعدا میاد یا نه ؟!!!

6. Top | #4

میزان امتیاز
    419
    خوب البته کار مثبتی کردی. اما من شخصا دامن زدن به بحث ملیت یارو رو به صلاح نمیدونم. در عین حال که کلا با جمله مفتخر بودن به ملیت (که مقوله ای موروثی است) هم مشکل دارم. با افتخار میگم که به ایرانی بودن خودم افتخار نمیکنم ! اما باهاش زیاد هم مشکلی ندارم ! اما با کسانی که به ملیتشون افتخار میکنن (به جز تو ! ) مشکل دارم ! این اسمش مقدمه ای بر فاشیسمه !

7. 2 کاربر مقابل از احسان_نقشه بردار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mhd.hdr (2014/12/18),محمد (2014/12/17)

8. Top | #5

تخصص
    میزان امتیاز
    2628
    مطمئن باش من یه قدم از تو جلوترم تو تنفر از هوخشتره ها . اما اونجا جاش بود که بگم که من هم ایرانیم و هم استرالیایی و نمیترسم قایم کنم .
    دقت کن که اونجایی که میبینی ، کمتر از شش ساعت قبل یه ایرانی دو نفر رو بانامردی کشته بود .همه ادمهایی که اونجا بودند هم میدونستند طرف کجا به دنیا اومده بوده .

9. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

محمد (2014/12/17)

10. Top | #6

تخصص
    Computer Network and Systems Engineer
    میزان امتیاز
    182
    نظر من می شه گفت ترکیبی از نظر هر دوی شماست، احسان و دامون عزیز.
    احسان یه جمله تاریخی داره که منم بهش معتقدم که جبر جغرافیایی افتخارآور نیست. نکته دیگه ای که احسان تو FB بهش اشاره کرده بود اینه که تعدا‌د زیادی آدم کش اروپایی تو ISIS هستن و هموطناشون احساس شرم نمی کنن. اما این نکته هم درسته که بهرحال برچسب ایرانی داریم و کاریش نمی شه کرد و حتی اگه ذره ای ناسیونالیست هم نباشیم، نباید این جبر جغرافیایی رو انکار کنیم و ازش خجالت بکشیم. ضمنا دامون کارت، کار تبلیغی جالبی بود. به نظرم ملت استرالیا خیلی فهمیده تر و بالاترن. تصور کنین یه افغانی تو ایران گروگانگیری می کرد، نظر مردم چه بود؟

Sent from my Android Phone using Taptalk
    1st lodge: 22 Jan. 2009 , Cap & Cease: 22 Sep. 2015
    ---------------------------------------
    ACS Assessment: 15 Dec. 2015 , 263111 - Computer Network and Systems Engineer
    http://lifeinaustralia.persianblog.ir

11. کاربر مقابل از محمد عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

12. Top | #7

تخصص
    میزان امتیاز
    2628

با توجه به ماجراهای اخیر سیدنی آیا باید از ملیت خود شرمنده باشیم ؟

منم اين تحليل رو در مورد اروپاييها شنيدم . اولا كه فكر ميكنم احساس شرم خيلي لغت دقيقي نيست . من اسمش رو ميزارم گيجي . بايد اونروز صبح تو سيدني بودي و ميفهميدي منظورم چيه . ببين جنرالايز كردن تو ذات ادمهاست ، نبايد رو شعور عامه خيلي حساب كرد . اون سويدي كه هموطنش عضو Isis بوده ، بايد از چي نگران باشه ؟ به هر كسي بگه من سويديم ، فرست امپرشن طرف چيه ؟ ايكيا ، ولوو ، رفاه ، اروپا و... مال من و تو چي ؟ بمب أتم ، تحريم ، أيت الله و جديدا حاج اقا منطقي ( البته به حرف اسپارك اعتقاد دارم كه به مرور كمرنگ ميشه ، ولي آثرش رو خواهد گذاشت)

اوه بله ، حرف قشنگيه ، دنياي بدون مرز بدون مليت بدون تفاوت اما رو زمين اتفاق ديگه اي داره ميفته

پ . ن : اين احسان رو من باش زندگي كردم ، با طناب پوسيده يه چپي بدون ليدر ، تو چاه نرو محمد .

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ویرایش توسط دامون : 2014/12/18 در ساعت 07:00 AM

13. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

محمد (2014/12/18)

14. Top | #8

تخصص
    میزان امتیاز
    182
    درسته، این بخش حرفام جا موند. متاسفانه بدون این حادثه هم وضع خوبی نداشتیم. نگاه خوبی نسبت به ایران و ایرانی وجود نداره و این قضیه هم بهش اضافه شد. در کل فکر می کنم مردم ما جو گیرترن. وگرنه نمیشه انتظار داشت عامه مردم منطقی به قضیه نگاه کنن.
    نکته آخر اینکه کلا من سعی می کنم با طناب کسی تو چاه نرم، پوسیده یا سالم. من دوستانی دارم با عقاید متضاد، اما سعی می کنم این تفاوت دیدگاه ها رو‌ بپذیرم و در نهایت تصمیم بگیرم که کدوم راه رو برم. ولی در کل بچه خوبی به نطر می رسه.

15. Top | #9

تخصص
    میزان امتیاز
    2628
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نمایش پست ها
    درسته، این بخش حرفام جا موند. متاسفانه بدون این حادثه هم وضع خوبی نداشتیم. نگاه خوبی نسبت به ایران و ایرانی وجود نداره و این قضیه هم بهش اضافه شد. در کل فکر می کنم مردم ما جو گیرترن. وگرنه نمیشه انتظار داشت عامه مردم منطقی به قضیه نگاه کنن.
    نکته آخر اینکه کلا من سعی می کنم با طناب کسی تو چاه نرم، پوسیده یا سالم. من دوستانی دارم با عقاید متضاد، اما سعی می کنم این تفاوت دیدگاه ها رو‌ بپذیرم و در نهایت تصمیم بگیرم که کدوم راه رو برم. ولی در کل بچه خوبی به نطر می رسه.

جسارت نشه محمد جان قصدم فقط تيكه انداختن به اين رفيقمون بود كه يكي دو ماهه نديديمش . ما دو تا كلا فقط بلديم به هم گير بديم .

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. Top | #10

تخصص
    میزان امتیاز
    182
    نه بابا این حرفا چیه. می دونم قضیه رو. کامنت های تو وبلاگت و احسان مشخصه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین