سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
مشاهده RSS Feed

دامون

محله های سیدنی

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 2015/01/06 در ساعت 12:45 AM (915 نمایش ها)
نقل قول نوشته اصلی توسط احسان_نقشه بردار نمایش پست ها
خوب من هم راجع به محله خودمون بگم و یه کم اونور ترش. سیدنی محله های با کلاس و به قول معروف بالاشهر زیاد داره. کلا شرق و شمال شرق سیدنی محله های بهتر و گرونتری هستن. هر چی از دریا دور بشی طبیعتا سطح محله ها میاد پایین. بنابرین هر چی به غرب برین قیمتها و کلاس کار میاد پایین. محله های شرقی مثل بوندای ، کوجی (از نوع غیر زادوری !) و ... یه کم داخل تر مثل وولومولو ، دابل بی ، اج کلیف ، واتسون بی و ... جزو بهترین ها هستن. اما وقتی صحبت از محله پولدارهای سیدنی میشه قطعا اولین چیزی که به ذهن شما میاد جایی نیست جز ماسمن (Mosman) که اتفاقا محل اقامت ما در سه سال گذشته بوده. قبل از اینکه بقیه پست رو بخونین لازمه که توضیح بدم که این محله پر از منازل ویلایی و قصرهای عجیب و غریب رو به آب و رو به هاربره اماخیلی اتفاقی چند تا آپارتمان هم داره که یکی شون خونه ما بوده ! وگرنه ما عمرا" میتونستیم تو این خونه های رویایی زندگی کنیم. نکته کار هم همینجاست ! هیچکی نمیدونه که اینجا آپارتمان هم وجود داره و ما تا میگیم خونمون کجاست همه همکاران اوزی و غیر اوزی تعجب میکنن که اینا از کجا تونستن اینجا خونه بگبرن !
به هر حال سابربهای شمال هاربر جزو بهترین های سیدنی هستن که بهشون میگن Lower North Shore که شامل Mosman , Neutral bay , Cremorne میشن. البته موسمن چون کانسیل جدا هم داره تا حدی از دو تای دیگه گرون تره. اصولا قیمت سابربها خیلی وابسته به کانسیلشونه (همون شهرداری !).
از ته کوچه ما هاربر بریج معلومه و از تو کوچه بالایی اپرا هاوس. این محله ایستگاه قطار نداره و به همین دلیل خیلی مورد توجه مهاجرین و نخ سوزن آسیایی ها نیست. اکثرا ساکنین استرالیایی هستن که این هم بده و هم خوبه. برای رفت و آمد باید حتما ماشین داشته باشین چون کوچه ها شیبدار و پیچ در پیچه و مراکز خرید خیلی نزدیکش نیستن. نوع مغازه ها محلیه و شاپینگ سنتر به اون معنا نداره. اما خیابون اصلیش که اسمش هست Military RoAD پاتوق شبانه داینینگ و خوش گذروندن بالا شهر محسوب میشه و خیلی امنه. شما میتونی 2 نصفه شب مست تو این خیابون باشی و کسی هم به کسی کار نداره در حالی که هشت شب تو مثلا کینگز کراس یا حتی خود سیتی باید مواظب باشی. چون آدمها بیشتر بومی هستن و توریست کمتر اینجا هست. آدمها یه کم دماغ سربالا هستن. اما طبیعتش خیلی قشنگه. هم دریا داره و هم جنگل (بوش !) از طرفی به سیتی هم نزدیکه (ده دقیقه رانندگی) یا یک ربع با قایق از اسکله موسمان. من که از اقامت سه ساله ام راضی بودم اما یه بدیه بزرگ داره این محله که من به خاطر اون به هیجکس توصیه اش نمیکنم ! اونم اینه که اگه زندگیتون رو تو استرالیا از اینجا شروع کنین دیگه نمیتونین جای دیگه برین و هیچ سابربی به چشمتون نمیاد ! و مجبورین یه آپارتمان کوچیک رو به قیمت یه خونه درندشت تو دو تا سابرب اونورتر اجاره کنین و از این محل تکون نخورین ! اینو کاملا جدی گفتم ! من الان درگیرشم که میگما !
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات