سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
مشاهده RSS Feed

mhd.hdr

دانشگاه های استرالیا

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 2015/03/01 در ساعت 01:30 AM (341 نمایش ها)
نقل قول نوشته اصلی توسط Rezza نمایش پست ها
سلام دوست من. با اجازه بقیه من تا اونجا که اطلاعاتم اجازه میده سعی می کنم مطالبی که می دونم رو بنویسم.
جواب سوال شما رو در دو بخش میشه جستجو کرد. برای مقطع دکترا و یا فوق لیسانس؟

قبل از اینکه بخوام دو دسته فوق رو بررسی کنم ، اجازه بدین که به عنوان یه تجربه شخصی بگم که نوع ویزای شما در خود پذیرش تحصیلی فارغ از فاند ها و دریافتی های شما تاثیر داره. برای مثال همسر من برای دکترای امنیت اطلاعات اقدام کرده بود و تا ویزای اقامت دائم ما نیومده بود ، علیرغم حدود 1.5 سال تلاش ، پذیرش نداده بودند. ولی با داشتن ویزای 190 هم پذیرش و هم فاند دکترا به سرعت آماده شد. تاثیرش مشهود بود.

در مورد ویزای موقت 489 واقعا دیدی ندارم.حدس می زنم شانس پذیرش برای اقدام از داخل استرالیا بالاتر باشه ولی چون اطلاعات مستدل ندارم ، اجازه بدین صحبتی نکنم.

در مورد پذیرش دکترا ، دو نوع بورس وجود داره که یکی اش برای دانشجویان اینترنشنال هست و یکی اش برای دانشجویان لوکال که اسمش APA هست. در مورد این بورس APA می تونین اینجا اطلاهات بیشتری کسب کنین https://education.gov.au/australian-postgraduate-awards. هزینه ای که میدن حدود 25 هزارتا در سال هست و 3000 دلار هم Relocation اولیه. بسته به رشته تون واسه چند مورد اسکولارشیپ دیگه هم می تونین اقدام کنین مثل گوگل و مایکروسافت در رشته ما...... بدون فاند هم دکترا معنی نداره و هزینه ای حدود 135 هزار دلار برای شما در میادش!!!!

در مورد فوق لیسانس اما اسکولارشیپ های کمی هست. اطلاعاتم کمتره ولی بورس هایی در حدود 1000 دلار در ماه هم براش هست و هزینه تحصیل هم Waive میشه. اما دقت کنین که این درآمد برای زندگی تقریبا هیچه.هرچند که فوق لیسانس رو 1.5 ساله میشه تموم کرد.ر بدترین حا لت یه بورسیه ای برای دانشجویان با اقامت دائم هست که اگه شما بورسیه ای نشین ، می تونین اون دوره فوق رو بگذرونین و مدرکش رو بگیرین ولی هزینه دوره رو وقتی اولین کار در استرالیا رو گرفتین به صورت قصطی به دولت استرالیا برگردونین. بدون سود یا هزینه اضافه ای. اسم خوب یهم داشت این مساله و دیشب صحبتش بود با یکی از دوستان که الان هرچی فکر می کنم یادم نمیادش..پیری و هزار درد

ببخشید اگه اطلاعات کاملی نبود. در حد دانش نصفه نیمه ای که داشتم جواب دادم
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات